Artur Boruc - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Boruc najstarszym zawodnikiem w historii

Fumen, źródło: Legionisci.com

Artur Boruc został najstarszym zawodnikiem w historii Legii. W dniu meczu z GKS Bełchatów bramkarz naszego klubu miał dokładnie 40 lat 5 miesięcy i 23 dni i pobił osiągnięcie Pawła Akimowa (38 lat, 7 miesięcy, 27 dni) z 1936 roku. Ostatnim zawodnikiem, który był bliski wyprzedzenia Akimowa był Arkadiusz Malarz. Jednak w sezonie 2018/2019 nie było mu dane wystąpić w rundzie wiosennej.

Najstarsi piłkarze w historii Legii (w nawiasie rok ostatniego meczu)
1. Artur Boruc - 40 lat, 5 miesięcy i 23 dni (2020)
2. Paweł Akimow - 38 lat, 7 miesięcy, 27 dni (1936)
3. Arkadiusz Malarz - 38 lat, 4 miesiące, 7 dni (2018)
4. Marek Jóźwiak - 37 lat, 9 miesięcy, 19 dni (2005)
5. Lucjan Brychczy - 37 lat, 8 miesięcy, 29 dni (1972)
6. Marek Saganowski - 37 lat, 6 miesięcy, 15 dni (2016)
7. Radosław Cierzniak - 37 lat, 2 miesiące, 25 dni (2020)
8. Michał Żewłakow - 37 lat, 1 miesiąc, 10 dni (2013)
9. Tomasz Kiełbowicz - 36 lat, 9 miesięcy, 10 dni (2012)
10. Inaki Astiz - 36 lat, 8 miesięcy, 14 dni (2020)



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
Ja - 19.08.2020 / 15:09, *.t-mobile.pl

3/10 z tego roku, kiepsko to wygląda.

odpowiedz
Bond - 17.08.2020 / 22:38, *.centertel.pl

To będzie historia godna przypomnienia

odpowiedz
To byly czasy :) - 17.08.2020 / 18:48, *.plus.pl

Pamietam Artur jak miales 17lat i smiali sie ze mnie, ze widze w Tobie przyszlego reprezentanta :) 23 lata minely jak jeden dzien :) ja je dobrze wykorzystalemn i mam co wspominac ;) a Ty? Do zobaczenia wkrotce u Ciebie w miescie :)

odpowiedz
matus007 - 16.08.2020 / 21:18, *.play-internet.pl

100 LAT !!!!, ARTURO !!!

odpowiedz
grzeziek - 16.08.2020 / 16:26, *.centertel.pl

Dziwna twarz Artura. Chyba bronił na kacu :)

odpowiedz
Mareczek - 16.08.2020 / 14:20, *.centertel.pl

Do 45 faken bedzie grał faken

odpowiedz
Włodeczek - 16.08.2020 / 13:14, *.t-mobile.pl

Faken jeszcze trochę i będzie rekord straconych bramek.

odpowiedz
BoLec - 16.08.2020 / 10:44, *.chello.pl

Sparing i mecz pucharu Polski pokazuje, że Boruc puszcza wszystko co leci w stronę bramki. Po co nam taki bramkarz?

odpowiedz
Autor - 16.08.2020 / 11:44, *.135.90

@BoLec: bolec? kolec? stolec? Sluchaj bolek hooya sie znasz. Schowaj w buty swoje madrosci bo udowadniasz ze nic sie nie znasz. A jak ci watroba doskwiera menelu to przetrzezwiej a nie wylewaj tu szamba bez sensu! Kretyni

odpowiedz
Adam - 16.08.2020 / 12:08, *.chello.pl

@Autor: Uspokój się i wyciągnij kija z pupy. Naprawdę, nie ma sensu spinać się o to co ktoś napisał, tym bardziej w taki wulgarny i niemerytoryczny sposób. Sam pisałem takie przywalone komentarze jak Ty ale odkąd się ogarnąłem dużo przyjemniej korzysta mi się z tego forum. Pozdro.

odpowiedz
Autor - 16.08.2020 / 12:49, *.135.90

@Adam: Mysle ze odkad jestes na lekach to lepiej ci ze samym soba. A kije w dupach tommaja tacy leszcze jak bolec i ty. Nie pozdro haha

odpowiedz
Stas - 16.08.2020 / 10:21, *.virginm.net

To teraz co tydzien bedzie taka informacja

odpowiedz
Małopo(L)ska - 16.08.2020 / 03:42, *.play-internet.pl

Kielbowicz szacunek (L)

odpowiedz
Józefowianin - 16.08.2020 / 00:09, *.chello.pl

Szacunek Artur myślałem że już nie wrócisz!

odpowiedz
Elquatro - 15.08.2020 / 19:46, *.chello.pl

Dziennikarz: Aiden McGeady ma siniaka pod okiem..
Boruc: Pomidor

odpowiedz
atmosferic - 15.08.2020 / 16:19, *.orange.pl

Jaja jak berety - Piast byl w stanie wyciagnac Swierczoka, a Legia nie? Kolejna porazka dzialu skautingowego.

odpowiedz
Pepe - 15.08.2020 / 19:08, *.chello.pl

@atmosferic:
A kto to jest ten Świerszczok? I po co on Legii?

odpowiedz
Józefowianin - 16.08.2020 / 00:07, *.chello.pl

@atmosferic: Mnie też to zastanawia miał kosztować półtorej bani piasta stać nas nie?

odpowiedz
grzesiek - 17.08.2020 / 17:56, *.centertel.pl

@Józefowianin: podobnych kwiatkow duzo sie zdarzalo w przeszlosci....

odpowiedz
O( L )imp - 15.08.2020 / 14:56, *.vectranet.pl

trzy mecze i ława. po piątym, będzie szukał formy w rezerwach.

odpowiedz
Kolo - 15.08.2020 / 13:36, *.tpnet.pl

@WAWA Orbitek: Cierzniak to fajtłapa!

odpowiedz
tomiacab - 15.08.2020 / 19:47, *.virginm.net

@Kolo: sam jesteś fajtłapa. Jak w końcówce sezonu wszedł do bramki, to przypomnial mi jako kibicowi, jakim komfortem jest miec w klatce gościa, który wychodzi do dośrodkowan i pewnie je chwyta. Malarz raczej piastował wszystko, Majecki byl w tym elemencie słaby i często łapał na raty po koźle. Muzyk to dramat

odpowiedz
Arek - 15.08.2020 / 20:39, *.t-mobile.pl

@tomiacab: Cierzniak rzadko kiedy coś łapał.. najczęściej to wyciągał piłki z siatki.

odpowiedz
Adam - 15.08.2020 / 22:18, *.chello.pl

@tomiacab: Wydaje mi się, że taka ocena Muzyka jest za ostra. Ile jego meczy widziałeś (a raczej w ilu zagrał), dwa? Ciężko na takiej podstawie wyciągać wniosku, a do tego trzeba pamiętać, że on nie ma dużo doświadczenia. Przyznam, że nie wiem czy grał w rezerwach, a jeżeli tak to jaki poziom prezentował. Jeżeli tam zdobywał minuty i miał słabe mecze to ok - można wyciągać jakieś wnioski. Jeżeli nie to z oceną bym jednak poczekał.

odpowiedz
Zduneq - 16.08.2020 / 08:41, *.play-internet.pl

@Adam: czy 20 letni Mbappe na MŚ 2018 był dobry czy musiałeś obejrzeć 20 meczy w jego wykonaniu?albo jesteś dobry albo nie

odpowiedz
Adam - 16.08.2020 / 12:06, *.chello.pl

@Zduneq: Szczerze nie wiem czy traktować Cię poważnie czy nie. Wydaje mi się, żę trollujesz, ale spróbuję Ci odpisać tak jakby to było na serio.
To co piszesz jest nielogiczne i nie ma zastosowania w przypadku większości piłkarzy. Owszem, zdarzają się talenty, ale porównywanie jednego z najzdolniejszych i najlepszych piłkarzy na świecie do naszego podwórka, do tego do zawodnika, który nie gra w polu, jest mało merytoryczne bo to nie ta skala. Do tego mógłbym zapytać - a Mbappe to wcześniej nie zagrał żadnego meczu i w tej kadrze znalazł się za łądny uśmiech? Wcześniej było nic, pojechał sobie ot tak na wycieczkę, a potem nagle na mistrzostwach okazało się, że jest dobry? Idąc dalej tym tokiem myślenia to każdy piłkarz, który od razu nie jest najlepszy jest do skreślenia? Podejrzewam, że Lewandowski też trafił u nas na takiego eksperta, który mógł stwierdzić, że albo jesteś dobry, albo nie.
Muzyk mało gra, a pozycja bramkarza jest o tyle specyficzna, że niektórych rzeczy musisz nauczyć się grając i zdobywając doświadczenie. Trzeba nabrać pewności, a było widać, że w tych dwóch czy trzech meczach, w których zagrał, mu jej brakowało.

odpowiedz
Siwy - 15.08.2020 / 13:16, *.as9105.com

Jeszcze dobrze się nie rozsiadł a już bije rekordy!!!! :-)

odpowiedz
Paolo835 - 15.08.2020 / 13:07, *.236.99

Jakby Pana Lucjana wprowadzić na ostatnie minuty to byłby rekord nie do pobicia ????

odpowiedz
Jasio - 15.08.2020 / 14:14, *.centertel.pl

@Paolo835 : hehehehe :))

odpowiedz
Kici - 16.08.2020 / 09:57, *.plus.pl

@Paolo835 : hehe dobry pomysł np żeby strzelał karnego. Na 99% Pan Lucjan strzał nie do obrony

odpowiedz
(L)istek - 15.08.2020 / 12:26, *.play-internet.pl

Pamiętam jak debiutował(chyba w 2002)jak strzelał gola Widzewowi mnie nie było bo żyleta była zamknięta.W tym sezonie a może za 3 mam nadzieję zobaczyć ostatni mecz Artura w barwach Legii i jego bogatej historii.(L)WFH

odpowiedz
Autor - 15.08.2020 / 16:03, *.play-internet.pl

@(L)istek: kłamiesz. Żyleta nie była zamknięta gdy strzelał widzewoeit.

odpowiedz
tomiacab - 15.08.2020 / 19:43, *.virginm.net

@Autor: pewnie ze nie była zamknięta. Bynajmniej nie dla mnie, bo ja byłem na Zylecie. I na pewno to nie był jego debiut. Debiut to nie wiem czy nie był na meczu z oprawą "witamy w piekle" na pewno wtedy zastępował kontuzjowanego Rafostina Stanewa, bo stal przy wyłamanym płyocie i prosił żebyśmy dali dokończyć mecz, bo już 3 punkty mamy pewne :)

odpowiedz
Kaz - 15.08.2020 / 20:07, *.toneticgroup.pl

@tomiacab: W Szczecinie miał debiut.

odpowiedz
znajca - 16.08.2020 / 07:33, *.plus.pl

@(L)istek:
Nieprawda! Siedziałem na Krytej, a Żyleta była wypełniona na maksa. Widzew leciał z ligi z impetem spłuczki klozetowej. Było wręcz zabawnie.

odpowiedz
brn - 16.08.2020 / 07:52, *.plus.pl

@znajca: i w tym momencie kazdemu sie popsuly memory card. stadion byl zamkniety ale tylko dla osob bez karnetow. wchodzili tylko osoby z abonamentami... ;)

odpowiedz
Adam - 15.08.2020 / 11:55, *.chello.pl

Jakiś nędzny ten junior. Stary i wpuścił praktycznie wszystkie strzały przeciwników.

odpowiedz
Marcel - 15.08.2020 / 11:28, *.t-mobile.pl

Boruc jest przekozak pod każdym względem, ale cały czas nie mogę przeboleć tego, że Arek Malarz od nas odszedł. Myślę, że spokojnie mógł jeszcze pograć sezon lub dwa i dopiero wtedy zakończyć karierę. Szkoda.

odpowiedz
Arek - 15.08.2020 / 15:07, *.master.pl

@Marcel: pinokio nie lubi osób, które mają własne zdanie

odpowiedz
nie potrzebny brzusio - 15.08.2020 / 11:21, *.com.pl

Trochę brzuszek Arturek ma :) - będzie trzeba na treningach trochę go zgubić :)

odpowiedz
WAWA Orbitek - 15.08.2020 / 08:55, *.77.248

Boruc na ławę!
Cierzniak i młodzi dużo lepsi.
A ten z automatu ma miejsce po znajomości w składzie.
Wstyd!

odpowiedz
tomiacab - 15.08.2020 / 19:39, *.virginm.net

@WAWA Orbitek: który młody lepszy? Muzyk co w trzech meczach puszcza 4 farfocle?

odpowiedz
K - 15.08.2020 / 08:43, *.centertel.pl

Jeden celny strzał na bramkę i gol. Kiepska statystyka. No ale czasami tak bywa...

odpowiedz
Buhaha - 15.08.2020 / 09:22, *.play-internet.pl

@K: nie jeden, dzbanie, tylko dwa.

odpowiedz
Autor - 15.08.2020 / 10:18, *.virginm.net

@K: No i co z tego... Reakcje mial dobra na strzal z 4 metrow. Refleks tez prawidlowo zadzialal. Tracil pilke i nie duzo braklo aby to wyjal.

odpowiedz
M3 - 15.08.2020 / 10:36, *.play-internet.pl

@K: A widziałeś mecz ? Strzał z kilku metrów i Artur prawie to wyjął.

odpowiedz
Ziembunio - 15.08.2020 / 10:42, *.centertel.pl

@K: jak ktoś strzela Ci z 4 metrów ciężko wybronic A w sumie był bliski

odpowiedz
Bródno - 15.08.2020 / 07:43, *.chello.pl

Artur jak wino ..

odpowiedz
Brudno - 15.08.2020 / 10:52, *.virginm.net

@Bródno : gdy w zyciu ci trudno to wracaj na brudno

odpowiedz
Gazeta - 15.08.2020 / 07:30, *.jmdi.pl

No i?

odpowiedz
Wyborcza - 15.08.2020 / 09:39, *.play-internet.pl

@Gazeta: i gol

odpowiedz
Jest wybiórcza - 15.08.2020 / 11:30, *.plus.pl

@Wyborcza:
I tak

odpowiedz