Dariusz Mioduski i Zbigniew Boniek - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Boniek: Ktoś chciał ukryć chorego i grać

źródło: przegladsportowy.pl

Wtorkowe wydanie Przeglądu Sportowego publikuje rozmowę z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, który twierdzi, iż przy Łazienkowskiej chciano ukryć chorego.

- (...) W Legii zapomniano sprawdzić wynik badania masażysty, który przebywał z piłkarzami od rana do wieczora przez dziewięć dni. Zaznaczam, że mówimy o osobie, która nie była podejrzewana o zakażenie, a po prostu miała koronawirusa i mogła zarazić każdego z kim miała kontakt. Teraz protokół postępowania jest jasny, drużyna musi być wyizolowana, a następnie trzeba wszystkim wykonać dwukrotnie testy wymazowe. We wtorek lub w środę ponownie. Tu chodzi o bezpieczeństwo zespołu. Udawanie, że coś się nie wydarzyło było pomyłką i jest groteskowe. Podobnie jak twierdzenie, że ten masażysta nie miał nic wspólnego z zespołem. Jeżeli tak będziemy podchodzić nawet do oczywistych spraw, to będzie źle. Każdy może się pomylić, ale trzeba mieć odwagę się przyznać - - mówi Boniek.

Prezes PZPN dodaje, że: - Mieliśmy przypadek pozytywnego testu na obecność koronawirusa, ktoś chciał to ukryć i grać, bo twierdzi, że wszyscy są zdrowi. Są procedury, które jasno mówią, jak trzeba funkcjonować, kiedy ktoś jest chory. Nasz Zespół Medyczny wysłał do klubów dokładne wytyczne. Każdy odpowiedzialny i mądry klub zrobił piłkarzom, trenerom i pracownikom badania przed pierwszym treningiem. W każdym zespole muszą robić ankiety medyczne, żeby lekarz klubowy wiedział, czy ktoś ma objawy. Zasłanianie się tym, że w klubie czegoś nie wiedzieli jest nieporozumieniem. (...) W Legii często jest tak, że jak dzieje się coś złego, to winni są wszyscy dookoła, tylko nie oni. Jakim cudem lekarz pracujący w klubie może wysłać 50 osób na badania i następnego dnia wieczorem nie sprawdzić wyników? Dopiero sanepid po kilku dniach zaczął szukać faceta.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

+dodaj komentarz
Radek - 11.08.2020 / 22:37, *.versatel.nl

Pewnie miał jakieś koronawirusy od kilku lat w sobie. Tylko jego odizolować a reszta niech gra.

odpowiedz
butla - 11.08.2020 / 21:10, *.t-mobile.pl

Chłop z Covidem przebywał przez ponad tydzień od rana do wieczora z całym zespołem i nikogo nie zaraził? A mnie mówili, że wystarczy pare minut w sklepie z zarażonym i korona złapana. Wtf?

odpowiedz
Jimmy L - 11.08.2020 / 20:04, *.d1-online.com

Panie Prezesie nie ogarniasz tematu ,zwolnij posade i nie męcz siebie oraz kibiców. Do takiej posady trzeba kogoś kto myśli.

odpowiedz
bronek49 - 11.08.2020 / 17:54, *.chello.pl

niech ta ruda małpa wreszcie przestanie być prezesem on cały czas tylko mąci aby tylko utrudnić Legii działalność

odpowiedz
Kris - 11.08.2020 / 17:51, *.centertel.pl

????????‍♀️

odpowiedz
Autor - 11.08.2020 / 15:54, *.135.90

A ja myslalem ze tylko na Legia.net takie cyrki i kolorowanie rzeczywistosci + chronienie dupek tych pomylencow co w klubie dopuszczaja do takich sytuacji. Widze ze nie pozwolicie kibicom wyrazic dezaprobaty dla tych nie udolnych dzialan w klubie. POWIEM WAM DROGA REDAKCJO: I tak cala polska nas bedzie za to wysmiewac... jak po wpadce z cwelticem. Ja nie rozumiem? Wstyd sie przyznac do bledu? Naprawde jak na taki klub to takie komedie nie powinny sie zdarzac. A teraz jeszcze kibicow sie gasi i wycisza bo sami maja polewke z tych durni w gabinetach na L3.

odpowiedz
danieLo - 11.08.2020 / 20:20, *.233.178

@Autor: a jak sie mylisz to tez sie przyznasz i przeprosisz?

odpowiedz
Autor - 11.08.2020 / 21:49, *.virginm.net

@danieLo: Oczywiscie ze tak... swiat sie nie skonczyl a mecz i tak sie nie odbyl. zaden wstyd sie przyznac do bledu

odpowiedz
Juri - 11.08.2020 / 12:32, *.centertel.pl

Klub zrobił badania,wszyscy zdrowi.
Tyle w temacie.
Cała Legia zawsze razem.

odpowiedz
Kuba - 11.08.2020 / 11:39, *.t-mobile.pl

Przecież przedwczoraj była informacja, że to Legia przeoczyła informację o zakażeniu. To ruskie trolle dalej piszą, że to wina PZPN. Ruszcie głową!

odpowiedz
lob - 11.08.2020 / 13:35, *.chello.pl

@Kuba: ruski to ty jesteś, cepie goniony........

odpowiedz
Kuba - 11.08.2020 / 18:12, *.t-mobile.pl

@lob: A co tam, przymknijmy oko na jedno małe podejrzenie zakażenia. Co z tego, że za tydzień obie drużyny grają eliminacje do euro pucharów. Może nikt nie zauważy, może wirus się nie rozprzestrzeni.

odpowiedz
cezary_1958 - 11.08.2020 / 11:25, *.chello.pl

1 sierpnia w sobotę przesyłają informację do klubów. Boniek nie powiedział o której godzinie, mogli to zrobić po południu. W poniedziałek publikują na stronie internetowej. Boniek nie powiedział o której godzinie, mogli to zrobić po południu. Sytuacja prawna jest klarowna 3 wieczorem albo 4 rano. 6-7 dni przed meczem. Badanie robimy 3 wynik 4, a do meczu 6 dni, Po co izolować drużynę na 6 dni przed meczem jeśli okres inkubacji wynosi 7 dni. A więc badanie robimy 10-11. W dniu meczu albo dzień po terminie meczu. Panie Boniek wina bezwzględna PZPN.

odpowiedz
Siwy - 11.08.2020 / 11:23, *.as9105.com

A teraz wyobraźmy sobie ze dzien przed meczem o superpuchar PZPN zaprasza przedstawicieli/sponsorów etc. na kolacje.Pojawia się tam sponsor który bezobjawowo przechodzi swirusa(o ile naprawdę istnieje) i po kolacji żegna się z Prezesem.Dzien później ten sam prezes ta sama ręka gratuluje zawodnikom za mecz.... przecież to jakiś ku...a dramat i my zaraz z pierwsza kolejka nie wystartujemy!!!!

odpowiedz
Olaf - 11.08.2020 / 14:05, *.vectranet.pl

@Siwy: virus istnieje, kilkaset tys. zmarłych nie może się mylić... chyba że uważasz inaczej : O

Co do reszty - pełna zgoda, ten supercośtam niepotrzebny nikomu, tylko PZPN z sponsorami przy źłobie by się napili i tyle zysku ... a potencjalne straty dla Legii: z powodu wirusa brak możliwości grania w el. LM etc. etc.

odpowiedz
Alex Morgan - 11.08.2020 / 15:13, *.t-mobile.pl

@Siwy: Dwa dni później ten sam prezes, ta sama ręka gratuluje zawodnikom za mecz...
Trzy dni później ten sam prezes, ta sama ręka...
Cztery dni później ten sam prezes, ta sama ręka...
Pięć dni później ten sam prezes, ta sama ręka...
Sześć dni później...

odpowiedz
Hugon - 11.08.2020 / 23:12, *.vectranet.pl

@Alex Morgan: to co no rąk nie myje.

odpowiedz
Józefowianin - 11.08.2020 / 10:59, *.chello.pl

Boniek zawsze pierwszy do orderów,ostani do odpowiedzialności.

odpowiedz
Alan - 11.08.2020 / 10:58, *.t-mobile.pl

Jeśli to prawda co mówi Pan Boniek to amatorka na Legii pełną gębą, juz widzę te komentarze jakby to Craxa odwaliła taki numer oj wtedy to by się działo, walkower, Puchar jest Nasz, wykluczyć ich z Ligii etc etc.

odpowiedz
Tommybielany - 11.08.2020 / 12:50, *.148.89

@Alan: a ty inteligencie wierzysz rudemu?

odpowiedz
-;) - 11.08.2020 / 10:56, *.play-internet.pl

Upartym osłem oczywiscie

odpowiedz
-;) - 11.08.2020 / 10:53, *.play-internet.pl

Bez wprowadzenia wytycznych uefa w sprawie korony dogranie ligi będzie cudem ale że boniek jest idiota i uparty dołem to jest to bardzo realne niestety

odpowiedz
Marcel - 11.08.2020 / 10:37, *.t-mobile.pl

Zaraz się okaże, że wszystkiemu winny jest Bartosz Bereszyński, któremu ktoś nie policzył żółtych kartek... Znów ta Legia taka zła i niedobra, bo coś zataja... Zaraz będą grzywny od FIFA, UEFA, PZPN, Ekstraklasy i nie wiadomo kogo jeszcze i walkower... Masakra...

odpowiedz
Rado - 11.08.2020 / 11:42, *.play-internet.pl

@Marcel: a potem bojkot i obraza na wszystkich, którzy nie lubią (L)

odpowiedz
Arek - 11.08.2020 / 10:29, *.centertel.pl

On naprawde to powiedzial? Przeciez to idiota. Bys pajacu sie zajal tym zeby z ta pilka bylo lepiej, a nie pie...oleniem glupot publicznie, czy wstawianiem smiesznoglupich tweetow.

odpowiedz
ja - 11.08.2020 / 10:19, *.chello.pl

No sorry nie lubię gościa, ale tutaj ma 100% racji.
Akcja podobna jak z celtikiem i jeszcze chowanie głowy w piasek.

odpowiedz
Alex Bielany - 11.08.2020 / 10:08, *.chello.pl

20 zl oddaj Ruda swinio, o tym nie wspomnial

odpowiedz
L - 11.08.2020 / 12:01, *.tpnet.pl

@Alex Bielany: 20 zł pożyczył i nie oddał? A to rudzielec!!!

odpowiedz
Krzeszczu - 11.08.2020 / 10:04, *.bredband2.com

Czytam tutaj wpisy ewidentnie tak wielu madrych ludzi. Czytam i czytam, i sie zastanawiam...
Jeden z drugim i trzecim tak psioczy na Bonka ze rudy, ze meda, ze to, ze tamto.
I rozumiem ze wam wszystkim podobalby sie bardzo zupenie inny scenariusz. Mianowicie, Legia gra mecz eliminacyjny do Ligi Mistrzow, wygrywa ten mecz, przechodzi do nastepnej rundy. Uefa wykrywa ze w Legii ktos byl zarazony covidem, po czym walkower i wypad z rozgrywek. Cos w atylu ostrowskiej, Bereszynskiego i cwelticu.
Naprawde taki scenariusz wam sie podoba? Jakim trzeba byc idiota zeby ta wlasnie opcje dopuszczac jako alternatywe. Jakim imbecylem zeby na cos takiego zamykac oko tylko po to zeby moc psioczyc na Bonka.
Poziom intelektualny tu na forum i generalnie w klubie jest tak szokujaco niski ze to nawet juz nie wqrwia czlowieka. Zastanawiam sie tylko czy jeszcze jakos mozna to leczyc?

odpowiedz
misiek - 11.08.2020 / 16:19, *.com.pl

@Krzeszczu: Tu chodzi o zbaraniałe procedury, których być nie powinno. Mam kaszel, gorzej się czuje to już jest podejrzenie koronawirusa, tak jak w wypadku masażysty Legii. Test wykazuje negatywny ale mimo wszystko nie można wykluczyć zakażenia. To jest kpina! To niech zrobią taki test aby poprostu wykazał w danym momencie czy jest się nosicielem czy nie. Bo te aktualne testy są tak naprawde nic nie warte, podobnie jak procedury, tylko utrudniają zamiast ułatwiać, no chyba że komuś zależy aby było coraz ciężej

odpowiedz
Krzeszczu - 11.08.2020 / 16:32, *.bredband2.com

@misiek: Kolego, nawet jesli masz racje i rozumiem twoje argumenty, to nadal nie w tym sek. Bo wszystko sprowadza sie do faktu ze to uefa ustanawia procedury/reulamin/reguly i to kluby sie do tego podporzadkowuja a nie odwrotnie. Juz przerabialismy to z ostrowska i Bereszynskim. I zadne yebac uefa, uefa-mafia czy inne pizdzielenie na trybunach nie bardzo pomaga. Wtedy nas wywali bez zmrozenia oka. I uwiez mi, gdyby teraz wyszlo na jaw ze rozegralismy mecz w eliminacjach do CL z jakims zarazonym pilkarzem to ta sama uefa rownie szybko i chetnie wywali nas z rozgrywek. I mozemy robic nowe kartonady na trybunach, ale faktem pozostanie "skupiamy sie na lidze": I zadne psioczenie na Bonka, kiedy ktos w klubie po raz kolejny daje dööpy, nic tu nie zmieni. Powiem wiecej, jest imbecylsko durne. Bo to nie Boniek dal ciala tylko ktos pracujacy w klubie.
Klub niby taki wielki, takie tradycje, a taka amotarka? Po raz wtory? No kolego, serio?

odpowiedz
Leon - 11.08.2020 / 09:48, *.tpnet.pl

Boniek ma 100% racji , jeszcze powinni mu podziękować bo za chwilę mogło by być że LEGIA i Crakowia przegrywa mecz walkowerem w uefa z powodu wirusa (Celtik- Bereszyński).Jełopy ogarnijcie się.

odpowiedz
Rado - 11.08.2020 / 09:40, *.play-internet.pl

... i wtedy pojawił się wierny rycerz herbu "weszlo" i uprzejmie doniósł. I sprawa się rypła...

odpowiedz
Władeczek - 11.08.2020 / 09:23, *.netfala.pl

Wstępny plan rozegrania superpucharu to 31 sierpnia godzina 20:00 faken. Info od wpływowej osobistości, która dużo wie faken.

odpowiedz
orti - 11.08.2020 / 12:11, *.tpnet.pl

@Władeczek: rozgrzewaj plazmę :)

odpowiedz
Dario - 11.08.2020 / 16:50, *.tpnet.pl

@Władeczek: plazma ma być rozgrzana a wódeczka musi być zimna jak wiadomo co!

odpowiedz
Legionista - 11.08.2020 / 08:58, *.orange.pl

Przeczytałem artykuł w przeglądzie sportowym i padłem rudy atakuje Legię że nie było superpucharu a co robi pzpn żadnych procedur a rudy leży na plaży i wyciera ryj Legią ŻENADA

odpowiedz
Superpuchar - 11.08.2020 / 08:58, *.tpnet.pl

Ten Superpuchar to się jeszcze odbędzie?

odpowiedz
Kibolek - 11.08.2020 / 08:40, *.telefonica.de

To że rządowa mafia wzięła łapówkę od rotschilda za wprowadzenie KORONA sciemy pandemii strachu i obłudy to wiemy A że Boniek wziął kolejną (od filipiaka) bo się z rządu A raczej (nierzadu)z rudym nikt nie podzielił tego nie wiedziałem

odpowiedz
Remino - 11.08.2020 / 08:33, *.orange.pl

pamiętacie Ostrowską?

odpowiedz
Kibolek - 11.08.2020 / 08:33, *.telefonica.de

Na 10 Rudych 11 fałszywych. Na 10 rzymian 11 chce cię oszukać. J...ać PZPN banda nieudaczników.

odpowiedz
M@c - 11.08.2020 / 08:21, *.chello.pl

Ktoś zawiódł i poniósł konsekwencje. Po co drążyć temat. Oby piłkarze byli zdrowi i mogli grać.

odpowiedz
krasnal - 11.08.2020 / 08:15, *.orange.pl

Panie prezesie już raz zatrudnianie rodziny czy znajomych się zemściło i co ? Tak postępując nigdy pan nie osiągnie celu! WSTYD

odpowiedz
Xd - 11.08.2020 / 08:12, *.chello.pl

O czym ty pieprzysz chłopie? Masażysta miał wynik ujemny!!!!

odpowiedz
Bie(L)any - 11.08.2020 / 09:55, *.vectranet.pl

@Xd:
Masażysta miał dwa razy testy i dwa razy ujemne, a Rudy jako osoba uczona umie przecież liczyć ... minus i minus daje plus a plus to wynik dodatni :))

odpowiedz
Pawciu - 11.08.2020 / 08:08, *.net.pl

Powiedzial to prezes zwiazku, ktory umywa rece od wszystkiego co zle i negatywne w polskiej pilce.

odpowiedz
Robert - 11.08.2020 / 07:57, *.play-internet.pl

Wszyscy pojadą po Bonku. Tylko ze chłopina ma rację. To Legia zawiniła nikt inny. Nic nie nauczył ich Celtic.

odpowiedz
KLanik - 11.08.2020 / 07:42, *.chello.pl

Boniek maseczkę załóż, dziadu.

odpowiedz