fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia odpowiedziała Bońkowi

źródło: przegladsportowy.pl

Legia Warszawa odpowiedziała na łamach Przeglądu Sportowego na zarzuty Zbigniewa Bońka, który sugerował, że całą winę za odwołanie meczu o Superpuchar Polski ponosi stołeczny klub.


"Chcemy jednoznacznie podkreślić, że twierdzenia, że Legia chciała „ukryć chorego” jest nieprawdziwe. W Polsce obowiązuje procedura, w ramach której o wszystkich pozytywnych wynikach informowane są organy sanitarne. Bezpodstawne oskarżanie Legii uderza w jej wizerunek w oczach opinii publicznej oraz naszych partnerów i sponsorów dlatego oczekujemy sprostowania tej wypowiedzi i przeprosin, czego jesteśmy gotowi dochodzić na drodze prawnej. (...) "Całkowicie nieprawdziwa jest również wypowiedź Prezesa Bońka, o próbie zatajenia jakiejkolwiek informacji przed Prezesem Dariuszem Mioduskim." - pisze Legia.

"PZPN w związku z Superpucharem nie wydał dyspozycji, zaleceń, ani nie wprowadził żadnej procedury związanej z COVID-19 wobec drużyn biorących w nim udział. Informacja i stanowisko Zespołu Medycznego przesłane klubom 5 sierpnia dotyczyły rozgrywek PKO BP Ekstraklasy i Pucharu Polski i nic nie mówiły o Superpucharze. Związek nie zlecił też żadnych testów, ani nie oczekiwał ich od klubów. Legia Warszawa nie otrzymała także od PZPN Regulaminu meczu o Superpuchar Polski, który określa zasady organizacji meczu w tych specyficznych warunkach. Legia Warszawa na dzień przed meczem, posiadała pełne testy całej drużyny i sztabu ze wszystkim wynikami negatywnymi. Nie wiemy, czy takie aktualne wyniki posiadała drużyna Cracovii. Prezes PZPN nie miał żadnych podstaw prawnych, aby odwoływać odpowiedni mecz, na drużynę i sztab, które miały brać udział w meczu nie zostały nałożone żadne obostrzenia, które uniemożliwiałby rozegranie spotkania.

My jako Legia popełniliśmy błąd, który polegał na nieodczytaniu wiadomości z laboratorium, zanim otrzymaliśmy informację od Inspektoratu Sanitarnego. To błąd ludzki, który nie powinien się zdarzyć. Wyciągnęliśmy konsekwencje personalne oraz wdrożyliśmy dodatkowe procedury, aby uniemożliwić powtórzenie się takiego zdarzenia w przyszłości."

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
CWKS - 15.08.2020 / 10:23, *.chello.pl

Murzyn znowu wydziwia. Jak tam po wyborach Zbyniu?

odpowiedz
Alex Bielany - 14.08.2020 / 07:21, *.centertel.pl

U mnie w pracy jest jeszcze wiekszy cyrk, od marca pracowaliśmy z domu aż do teraz- gdy nie było ani jednego przypadku z covid wsrod pracowników, teraz są dwa, a pracodawca zarządził powrót do biura wszystkich od 1 września ....

odpowiedz
orti - 13.08.2020 / 14:49, *.tpnet.pl

Co sądzimy o PZPN-ie każdy wie a spytajcie co sądzi o prezesie Bońku Pan Andrzej Szarmach.

odpowiedz
Manekin - 13.08.2020 / 08:01, *.play-internet.pl

Na 10 rudych ? 11 fałszywych !

odpowiedz
Marcel - 13.08.2020 / 03:10, *.t-mobile.pl

Podobno Mioduski tak się wkurzył na Bońka, że zaproponował mu walkę na najbliższej gali Fame MMA :-D

odpowiedz
Dundee - 13.08.2020 / 19:33, *.chello.pl

@Marcel: a co to to fame ma?

odpowiedz
Bufet (L) - 12.08.2020 / 23:03, *.orange.pl

Pan Bóg stworzył rudego i kazał uważać na niego ...

odpowiedz
MAKEN - 12.08.2020 / 19:49, *.151.165

Kłaniam się.

Bardzo przepraszam, jednak moim zdaniem, My Kibice Legii, powinniśmy świecić przykładem. Legia to wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik w Europejskich Pucharów, zdobywca Pucharów Polski, Klub licznych reprezentantów, wreszcie Drużyna, która posiada Najbardziej Znakomitych Kibiców w futbolowym świecie.
Używanie przezwisk oraz obelg - przy biernej akceptacji Włodarzy Prortalu Legioniści.com - nie godzi się i nie licuje z Wielkością,Honorem Legii oraz cywilizowanego Człowieka.
Ludzie nie dzielą się na rudych, wrednych, grubych, łysych, tylko na mądrych i głupich. Więc, kolor włosów oraz wygląd zewnętrzny nie mają nic wspólnego z naszym postępowaniem.
Jako kibic Legii od lat 70 - tych XXI wieku, przepraszam Prezesa Zbigniewa Bońka za obelgi związane z kolorem włosów. Jednocześnie nie godzę się, żeby Szef PZPN bezpostawnie pomawiał Mój Ukochany Klub Legię Warszawa.
Serdecznie pozdrawiam.
Marek Makenb

odpowiedz
MAKEN - 12.08.2020 / 22:49, *.151.165

@Krzeszczu: Są zasady, które decydują, że jesteśmy Ludźmi. Warto dawać przykład i uczyć czym jest staroswiecki Honor. Obelgi nie są symbolem Legii.
Wielkością jest duch sportu i szacunek do drugiego Człowieka. Nie wypada lżyć Reprezentantów Polski.
Ktoś kto nie przestrzega zasad i używa wyzwisk, obraża samego siebie oraz własnych rodziców.
A kwestia braku kontroli nad używaniem obelg. No cóż, to smutne. :(

odpowiedz
AM - 13.08.2020 / 21:29, *.193.165

@MAKEN : W 99% popieram powyższy wpis, małe "ale" dotyczy "... lat 70 tych XXI wieku ...".
Pozdrawiam

odpowiedz
Zu(L)us - 12.08.2020 / 18:14, *.centertel.pl

Kiedyś z Krytej krzyczalem rudy do budy. Później byłem za nim żeby odszedł lato. Ale teraz chyba zacznę znowu krzyknąć rudy do budy..Przykro mi bo dpowiadal mi jako prezes.Niezalezny finansowo .Glowa na karku.Lato zaczął kadencję od podwyżki dla siebie do 50 tyś.Szkoda ale napewno krzykne rudy do budy.Pozdrawiam

odpowiedz
StefQ - 12.08.2020 / 11:37, *.orange.pl

Nie bardzo rozumiem. To ten masażysta ma COVID czy nie? Z jednej strony twierdzimy że wyniki wszystkich są negatywne, a jednocześnie ktoś niedotyczał maila o wyniku pozytywnym. Jedno przeczy drugiemu.

odpowiedz
halo ziemia - 12.08.2020 / 14:21, *.orange.pl

@StefQ: też mnie to zastanawia

odpowiedz
zz - 12.08.2020 / 16:06, *.chello.pl

@StefQ: widać, że guzik wiecie o tej "epidemii". Te testy są tak dokładne, że po pierwszym rozpoznaniu trzebe robić drugi test, dokładniejszy, który definitywnie odpowiada czy ktoś ma wirusa czy nie.
Nie miał.

odpowiedz
jakie testy? - 12.08.2020 / 18:14, *.orange.pl

@zz: Generalnie wszystkie te testy, zgodnie z informacją na stronie ich producenta, "nie służą do celów diagnostycznych". Raz mogą coś wykryć (nie koniecznie sars-cov2 bo reagują jeszcze na ponad 100 innych patogenów) raz nie. Stąd tylu "zarażonych bezobjawowo", bo ten test daje wynik pozytywny w przypadku nosicielstwa nawet niektórych szczepów grypy. Tak, nosicielstwa, bo każdy człowiek jest nosicielem setek wirusów, bakterii, co nie znaczy, że choruje na choroby spowodowane tymi wirusami lub bakteriami. Możesz być nosicielem sars-cov2 i nie mieć choroby COVID co dzieje się w większości przypadków, tak samo możesz być nosicielem rota-wirusa lub grypy a nic Ci nie jest. Owszem, możesz zarażać innych, ale to już nieuniknione, skoro wirus jest to będzie już zawsze - tak jak miliony innych wirusów, nawet tych nieodkrytych i tych, które jeszcze nie powstały z mutacji obecnych. Tak było od początku świata i będzie po jego kres.

odpowiedz
Peter - 12.08.2020 / 10:27, *.mgk.pl

Rudy zawsze wredny był

odpowiedz
Jimmy L - 12.08.2020 / 09:37, *.t-ipconnect.de

Panie Boniek w jakim miejscu znajduje sie nasza Liga.Prezes to praca i odpowiedzialnosc i tych cech Panu brakuje. Boniek to znakomity pilkarz i tylko to potrafi jesli chodzi o futbol.

odpowiedz
Kajtek - 12.08.2020 / 07:49, *.orange.pl

Boniek do Zielonki- tam będą wiedzieli co z nim zrobić

odpowiedz
Prazanin - 12.08.2020 / 17:54, *.play-internet.pl

@Kajtek: dokładnie.... Zbigniewa Bońka pier...i cała Zielonka ????

odpowiedz
Okok - 12.08.2020 / 04:56, *.co.nz

Po co tak sie unosic w polsce wszyscy tacy przewrazliwieni i od razu by chcieli pozywac. Ludzie wyluzujcie

odpowiedz
Rafał - 12.08.2020 / 12:21, *.tpnet.pl

@Okok: rozumiem że jesteś zwolennikiem cyru a ja nie. klub powinien zrobic porządek z tym durniem co bezmyslnie chlapie ozorem i sieje ferment!!!

odpowiedz
Jerz z Potoku (mocno pod......ny) - 12.08.2020 / 01:39, *.chello.pl

Wszystko pięknie legijni pijarowcy, tylko dlaczego przez dziesięć dni (licząc od 30 lipca br.) nie byliście łaskawi opublikować to, co teraz czynicie. Dlaczego tak się dzieje, że prezes PZPN posiada większą siłę sprawczą od waszej klubowej "odpowiedzialności"? Czy naprawdę sądzicie, że ktoś rozumny "kupi" wasze korporacyjne krętactwa? Lekarz nadzorujący zwolniony, a co z masażystą, który ponoć przez 8 dni nie był łaskaw odczytać e-maila zaadresowanego do niego. Prawdopodobnie otrzymał polecenie "z góry", aby nie upubliczniać istotnej informacji z SANEPiD-u.
Moje pytanie brzmi: jak władze UEFA potraktowały by podobną ściemę naszego klubu w trakcie fazy eliminacyjnej LM ew. LE?! Sądzę, że drużyna Legii została by wyrzucona z rzeczonych rozgrywek na przysłowiowy zbity pysk, z opcją przedłużenia kary (dolegliwości) na 2-3 najbliższe sezony.
Moje ostatnie pytanie, tym razem do prezesa dekady, brzmi: czy zwolnienie lekarza nadzorującego "słynnego" masażystę jest adekwatne do rozmiaru winy i szkód wizerunkowych jakie ponosi klub obecnie?
Sorry Koledzy, ale ten "decyzyjny przypał" nie kwalifikuje się na jakiekolwiek serdeczności, czyli na te złe i te jeszcze gorsze...

odpowiedz
Strażak 998 - 12.08.2020 / 10:22, *.virtuaoperator.pl

@Jerz z Potoku (mocno pod......ny):
Jerz z Potoku, Ty jesteś w amoku ?!!! Czego się naćpałeś żeby pisać takie gnioty ? Poznań czy Białystok jest twoją norą ?!!!

odpowiedz
Rafał - 12.08.2020 / 12:24, *.tpnet.pl

@Jerz z Potoku (mocno pod......ny): Naucz się czytać ze zrozumieniem tekstu analfabeto . Brak wytycznych i brak regulaminu. Wszystko w temacie. Wracaj do podstawówki

odpowiedz
abc - 11.08.2020 / 23:23, *.cyfrowypolsat.pl

Jak zwykle przerzucanie odpowiedzialności i umywanie rąk czyli nikt się nie przyzna i wszystko się rozejdzie, a winnych pewnie brak - nosz ku....a patologia...

odpowiedz
Władeczek - 11.08.2020 / 23:22, *.vectranet.pl

Dobrze rudemu tak faken. A co to ryży myślał, że Legia to jakiś klub ze wsi, co podwinie ogon i mu nie odpowie? A masz ty rudy faryzeuszu jeden!

odpowiedz
Siara - 12.08.2020 / 21:41, *.t-mobile.pl

@Władeczek: jak ty mi zaimponowałes faken. Faryzeuszu jeden. Aż mi maciora z ręki wypadła jak to przeczytałem

odpowiedz
Jacek - 11.08.2020 / 23:21, *.telefonica.de

dla mnie Boniek to jest sabotażysta, jako Prezes wybrał na Selekcjonera Nawalke a teraz Brzeczek,Jak by zatrudnił Normalnego selekcjonera a nie kumpla to byśmy byli mistrzami Europy, Piłkarze klasa światowa, trener I prezes szkoda gadać.

odpowiedz
Bimberek - 11.08.2020 / 23:02, *.chello.pl

Miodulski się kompromituje zadzierając z legendą polskiej piłki w dodatku w sprawie, w której zawinił jeden z jego nieudacznych pomagierów. Przy okazji szkodzi naszej Legiuni. Dość i wypad nieudaczniku!

odpowiedz
Eduardo - 11.08.2020 / 23:38, *.centertel.pl

@Bimberek: rudy zawsze zdradza

odpowiedz
Ra(L)f - 12.08.2020 / 04:36, *.chello.pl

@Eduardo: I łysy, bo mógłby być rudy

odpowiedz
Grapcio - 11.08.2020 / 22:50, *.centertel.pl

Sorry że nie w temacie, ale mam dwie uwagi do fotografii Mishka. Primo: mina Wojtali bezcenna - chyba słyszy co pitolą prezesi. Secundo: zastanawiam się co to za gość w prawym, dolnym rogu. Młody Dziurowicz? Co on robił na meczu Legii?

odpowiedz
Legia sk-ce - 11.08.2020 / 22:44, *.vectranet.pl

Czyli jednak kir..boniek .ma racje..wiec nadajecie sie organizacyjnie do b klasy

odpowiedz
Arek - 11.08.2020 / 22:22, *.tpnet.pl

Wina jest, bo jakiś jełop nie dopełnił obowiązku. Jednak rudy przegiął z tą wypowiedzią i tyle. Bo ciekaw jestem, czy ma dowody, że Legia chciała ukryć chorego. Przecież lada dzień zaczynamy europejskie puchary, więc jak dla mnie wypowiedź z dupy. A teraz pewnie znając życie na twitterku coś wysmaruje, albo łeb w piach schowa, jak przy Ostródzie. Że gamoń nie przeczytał maila, to fakt. Ale, że zrobił to specjalnie, ja nie wierzę. I jeszcze jakieś głupie wycieczki, że jak coś się w Legii dzieje to winni są wszyscy inni. Zwykły pajac i tyle.

odpowiedz
Olaf - 11.08.2020 / 22:56, *.vectranet.pl

@Arek: i bardzo dobrze, że Legia domaga się swoich racji - skandal z Legią II (brak awansu przy zielonym korupcyjnym stoliku) powinien nauczyć Miodka, że Rudy widzewiak nigdy nie będzie wobec nas fair , bo zazdrość go zżera. (ogólnie lubię Bońka bo w 90% ma rację ale teraz już w ciagu 2 miesięcy 2 razy bruździ Legii - koniec tego!!!)

odpowiedz
Wolfik - 11.08.2020 / 23:12, *.play-internet.pl

@Arek: Kolego czy cokolwiek ciebie jeszcze dziwi??? Przecież nad tą sytuacją nikt nie panuje, nie tylko na szczeblu sportowym ale ogólnie w kraju. I to od dawna. Informacje które przekazywali (i przekazują) nam z góry to zbór informacji sprzecznych, zmieniających się na dodatek co chwila. Maseczki, odległości, obostrzenia, bony na wczasy, wiece wyborcze i same wybory, szkoły a przedszkola. A zarażonych i tak po 500 dziennie. Co ciekawe, ogniska zarażeń są wszędzie, tylko nie tam gdzie jest w ciul ludzi. Czyli nad morzem. Tzn. pewnie są, tylko nikt tego nie sprawdza.

Ten "koronawirus" niezaleźnie od tego czy i jak jest groźny (bo nawet tego nie wiemy) obnażył rzeczywistość w której żyjemy. Czyli totalny bajzel. Pomyśl Kolego, co by się stało, gdyby śmiertelność tej choroby była na poziomie np. czarnej ospy.... Myślę, że wyje...ibyśmy się na cycki jako państwo w dwa tygodnie. Optymistycznie patrząc.

odpowiedz
jo - 11.08.2020 / 21:08, *.centertel.pl

Z bońka to ani trener, ani selekcjoner, ani prezes. Po prostu umiał kopać piłkę. A poza tym to kupa.***** reszta *****.

odpowiedz
lob - 11.08.2020 / 20:54, *.chello.pl

Panie Prezesie... na drugi raz niech Pan uważa koło kogo Pan staje, bo ktoś zawsze może cyknąć fotkę, a za chwilę niesmak pozostanie.......Nie stawać nigdy koło rudych......od dawien dawna mówili, że rudzi to wredni ludzie........

odpowiedz
Jaca - 11.08.2020 / 20:38, *.centertel.pl

Jak zwykle nieporozumienia na szczycie. A kto dostaje w d...ę. Przerzucanie odpowiedzialności. Jak w rządzie. Niedobrze się robi. A ja bym chciał wiedzieć co z kasą za bilety.

odpowiedz
DanieLo - 11.08.2020 / 20:29, *.233.178

I bardzo dobrze. Jak maja dowody, to niech walcza. Bardzo pana Bonka lubie, ale nie zmienia to faktu ze PZPN to nadal duzo chaosu i niedociagniec. Jest dobrze, ale musi byc lepiej. Zobaczymy kto teraz sie przyzna do bledu.

A co do samej wypowiedzi - troche niewypada robic tego na takim stanowisku. Zaczyna sie robic My przeciw Oni.

odpowiedz
DanieLo - 11.08.2020 / 20:56, *.233.178

@Rytm: masz swoje uzasadnienie. Ja mam swoje. nie musimy sie zgadzac

odpowiedz
NAS - 11.08.2020 / 21:21, *.centertel.pl

@DanieLo: nie przedstawiłeś swojego uzasadnienia

odpowiedz