Mural Kazimierza Deyny na Ursynowie - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Mural odsłonięty

Kibice upamiętnili 31. rocznicę śmierci Deyny

Woytek i Bodziach, źródło: Legionisci.com

Jak co roku w dniu rocznicy śmierci Kazimierza Deyny kibice Legii organizowali przemarsz pod pomnik legendy naszego klubu. Fani zatrzymali się przy budynku klubowym w miejscu, w którym znajduje się tablica poświęcona najlepszemu piłkarzowi w historii naszego klubu, a następnie zgromadzili się wokół pomnika, gdzie zapalili znicze i złożyli wieniec w barwach Legii z twarzą naszej Legendy.

Przemówienie przedstawiciela grupy Deynowcy było krótkie - podziękowano wszystkim za pamięć i obecność, choć okoliczności nie były zbyt sympatyczne do dłuższych przemówień, bowiem wokół pomnika zgromadziło się również kilkudziesięciu funkcjonariuszy w pełnym rynsztunku. Kibice minutą ciszy upamiętnili Kazika Deynę, a następnie skandowali dobrze znane hasło - "Deyna Kazimierz, nie rusz Kazika, bo zginiesz".

fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com

Półtorej godziny wcześniej na warszawskim Ursynowie odbyło się zaprezentowanie muralu "Kaki", który powstał z inicjatywy Janusza Dorosiewicza, prezesa Fundacji im. Kazimierza Deyny. Dużych rozmiarów praca ozdobiła ścianę budynku przy ul. Kazury 16 i kosztowała 60 tys. zł. 30 tys. zł przekazała fundacja, 5 tys. zł dołożył Klub Wybitnego Reprezentanta, taka sama kwota wpłynęła z licytacji koszulki Artura Boruca, a resztę uzupełniła kibicowska zbiórka (ok. 20 tys. zł). Na uroczystości stawili się m.in. Andrzej Strejlau, Dariusz Dziekanowski, Stefan Majewski, którzy wygłosili po kilka zdań do zgromadzonych. Najciekawiej i najdłużej Deynę wspominał Stefan Szczepłek.

Warto dodać praca powstała w bardzo eksponowanym miejscu i będzie codziennie widoczna przez tysiące warszawiaków jadących ulicą Płaskowickiej.

"W imieniu rodziny i swoim serdecznie dziękuję za wszystko, co robicie dla pamięci Kazika. Dzięki takim ludziom jak Wy Kazik wiecznie żyje. Szacunek i podziękowanie, to wszystko jest wzruszające." - takie podziękowanie na ręce fundacji przesłała dziś Mariola Deyna z synem.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
#antykrzeszczu - 02.09.2020 / 22:47, *.102.55

Brawo!Wszyscy!teraz inne dzielnice niech robia ten projekt tak samo lub w innej formie..,

odpowiedz
zlb - 02.09.2020 / 21:04, *.t-mobile.pl

Szacunek!!!!

odpowiedz
Wirusa się przestraszyli , że nie było chętnych do uczczenia pamięci Kazia Dejny . Przyjechałby Lewandowski to przyciągnęło by o wiele więcej ludu . - 02.09.2020 / 17:26, *.com.pl

Legenda Legii - a na odsłonięciu garstka . Do pierniczenia farmazonów jest zawsze tylu chętnych , a do wzięcia udziału w takim wydarzeniu to tylko pod zdjęciem podpisać , że jakie to wow .

odpowiedz
X - 04.09.2020 / 20:27, *.virginm.net

@Wirusa się przestraszyli , że nie było chętnych do uczczenia pamięci Kazia Dejny . Przyjechałby Lewandowski to przyciągnęło by o wiele więcej ludu .:

Zdziwiony jestes? Lewandowski to gwiazda i caly swiat go zna, nie trafiles z porownaniem

odpowiedz
Roma - 02.09.2020 / 16:33, *.plus.pl

Ludzie ogarnijcie się, znów coś nie tak? Brzydki blok, sponsorzy, za mało ludzi na odsłonięciu, gdzie są malkontenci - dajcie już spokój. Najważniejsze, że jest. Szacunek dla Deyny na zawsze. Ale też podziękowania dla wszystkich, którzy się przyczynili się do powstania muralu.

odpowiedz
... - 02.09.2020 / 14:15, *.vectranet.pl

Ten mural to jakaś kpina, logo pzpn i santander? Kto na to wydał zezwolenie?

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 02.09.2020 / 15:34, *.vectranet.pl

@...: mogłeś zapłacić za Mural, to byłoby tam Twoje logo/nazwisko. Cash Is King, nie wiedziałeś?

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 02.09.2020 / 15:34, *.vectranet.pl

@...: mogłeś zapłacić za Mural, to byłoby tam Twoje logo/nazwisko. Cash Is King, nie wiedziałeś?

odpowiedz
Olaf - 02.09.2020 / 15:40, *.vectranet.pl

@...: Też się zdziwiłem!!!

Mural świetny, jeden z niewielu ''nowych stylem'' prac, która jest super.

Natomiast poniżej Deyny .... reklamy banku, pzpn, i czegoś tam to trochę niestosowne... domniemuję, iż są to sponsorzy Fundacji Deyny - ogolnie - i jest ich 6-ciu, czyli każdy za reklamę zapłącił ... 5 000zł.

5 000zł za - powiedzmy - 10 lat bez remontu - reklamy w W-wie to chyba dobry biznes????

To jest skandaliczne - była zbiórka od kibiców etc. a na koniec okazuje się że to taka trochę reklama.... no naprawdę czy w tym kraju nie można czegoś zrobić z głębi serca, bez nachapania się kasą????

odpowiedz
Ktokto - 02.09.2020 / 16:31, *.amazonaws.com

@Olaf: kibice to się tak zrzucali, że przy dobrych wiatrach to by na rozstawienie rusztowania z tego starczyło...

odpowiedz
karwoski29 - 02.09.2020 / 13:18, *.orange.pl

Wielki szacunek dla wszystkich, którzy byli na odsłonięciu. Jak również dla Was poniżsi "forumkowicze".Pytam się, gdzie są ci wszyscy malkontenci, znawcy od taktyki, krytycy trenera i zarządu po przegranych meczach. Kilkadziesiąt komentarzy od tych pseudo znawców. A tu proszę mój komentarz jest bodaj 8. Przykro mi, że o historii klubu i jego największych gwiazdach rozpisuje się tak mało kibiców. Jeszcze raz wyrazy głębokiego szacunku dla Wszystkich, którzy raczyli podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

odpowiedz
AC.Milan. - 02.09.2020 / 11:17, *.47.158

Najwazniejsze ze sie udalo...

odpowiedz
Ja - 02.09.2020 / 05:49, *.centertel.pl

-Na odslonieciu muralu garstka kibicòw
- pod pomnikiem Kazia garstka kibicòw ( kilku starszych Panòw,kilka osòb z grupy,ojciec z synem na barach,ojciec z 2 còrami ) 5 zniczy jedna wiazanka
-na Powązkach malizna: w ciagu dnia kilku kibicòw,pare zniczy,pojedyncze kwiaty
TAKA TO ROCZNICA NAJWYBITNIEJSZEGO,NAJLEPSZEGO Z NAJLEPSZYCH NASZEGO KAZIA
GDZIE PRZEDSTSAWICIELE STSRSZYZNY CO TERAZ KASE ROBIA NA PAMIĄTKACH Z WIZERUNKIEM KAZIA?
GDZIE ULTRASI CO WIECEJ OPRAW ROBIS NA fuck uefa niz o Legendzie Klubu.
Gdzie Ci wszyscy kibice noszacy Barwy z podobizną Kazia?
Z roku na rok coraz mniej osob,CZY LEGENDA KAZIA DEYNY JEST ŻYWA???
MALO PROMOCJI ZE STRONY KLUBU,ZE STRONY GRUP KIBICOWSKIM I EFEKTY WIDZAC POD POMNIKIEM GDZIE WIECEJ PSÒW NIZ KIBICÒW

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 02.09.2020 / 09:01, *.btcentralplus.com

@Ja : Masz racje. Za kilka lat bedzie wiecej dziennikarzy niz kibicow.

odpowiedz
Tomek(L) - 02.09.2020 / 09:31, *.chello.pl

@Ja : Dodałbym że mural zrobiony na dramatycznie szpetnym bloku. Mural piękny ale te balkony i ten blok to dramat

odpowiedz
Imielin - 02.09.2020 / 10:36, *.vectranet.pl

@Tomek(L):Dramatyczny to ty jesteś !
Liczy się przekaz ! Pewnie widział byś to na bananowym osiedlu ???
A blok jest piękny tak samo balkony I Cała dzielnica

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 02.09.2020 / 16:17, *.centertel.pl

@Imielin : blok jest piekny?
Chyba straciłeś rzeczywistość niema nic gorszego od wielkiej płyty
Blok paskudny balkony jeszcze gorsze

odpowiedz
Imieliniak - 02.09.2020 / 23:04, *.vectranet.pl

@ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ:
Jest piękny dla ludzi którzy się tam urodzili i wychowali !!!!
Szanuj to !!!!!!!!
A jak chcesz coś kolorowego to sobie tęcze pod okiem namaluj i tyle w temacie

odpowiedz
Oli - 04.09.2020 / 07:11, *.247.7

@Tomek(L): Większość z nas wychowała się w takich blokach, rozumiem że Ty masz z tego powodu kompleks?

odpowiedz
Oli - 04.09.2020 / 07:16, *.247.7

@ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ: A wiesz co to znaczy wartość sentymentalna? Rozumiem, że wolałbyś taki mural na nowym osiedlu gdzie większość ludzi to przyjezdna? Ja osobiście pięknie wspominam czasy gdy dorastałem w bloku z wielkiej płyty, był luz, była społeczność, można było na luzie siedzieć na klatce, a teraz w nowych albo wezmą Ciebie za intruza albo wezwą ochronę osiedlową i opiszą sytuację na fejsbukowej grupie osiedlowej...

odpowiedz
Cult⚽️King - 02.09.2020 / 00:25, *.102.19

Kazik w naszych sercach ✨⚽️✨

odpowiedz
WIE(L)UN - 01.09.2020 / 21:40, *.18.56

Szacun panowie no kurla szacun coś pieknego

odpowiedz