Łukasz Gutkowski (z prawej) i Daniel Ławrynowicz (z lewej)
REKLAMA

Łukasz Gutkowski wicemistrzem Polski!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Łukasz Gutkowski został wicemistrzem Polski w pięcioboju nowoczesnym. Zawody zostały rozegrane dziś w Drzonkowie. Legionista po dwóch konkurencjach - szermierce (19 wygranych) i pływaniu (2:07.01 min.) był trzeci wśród Polaków. Niestety słabszy występ jeździecki sprawił, że spadł na miejsce piąte w klasyfikacji Polaków. Na szczęście bardzo dobry start w laser-runie (11:16.33 min.) sprawił, że Gutkowski z wynikiem 1395 pkt. wywalczył srebrny medal. W klasyfikacji Open, licząc startujących pięcioboistów z Niemiec i Czech, Łkasz był siódmy.

Piąte miejsce na mistrzostwach Polski, z wynikiem 1371 pkt. zajął Daniel Ławrynowicz. Legionista najlepiej wypadł w ostatniej konkurencji, czyli biegu ze strzelaniem, w której uzyskał najlepszy wynik wśród Polaków. Mistrzostwo Polski zdobył Sebastian Stasiak z Olimpii Zielona Góra.

W niedzielę odbyły się Mistrzostwa Polski seniorek, a w nich startowały dwie pięcioboistki Legii. Piąte miejsce (a dwunaste w klasyfikacji Open, wliczając wyniki Niemek i Czeszek) zajęła w nich 21-letnia Wiktoria Wierzba z wynikiem 1221 pkt. Legionistka najlepszy rezultat (12:51.91 min.) uzyskała w biegu ze strzelaniem, w którym miała czwarty wynik w kl. Open, a drugi wśród Polek). Siódme miejsce w Mistrzostwach Polski zajęła o trzy lata młodsza, Michalina Wierzba z wynikiem 1177 pkt. Michalina najlepiej wypadła w pływaniu, z czasem 2:22.39 min.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Kop w KOD - 05.09.2020 / 21:25, *.vectranet.pl

Gratu (L) acje !!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.