Jakub Karolak najskuteczniejszy w meczu ze Stalą - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 89-73 Stal Ostrów Wielkopolski

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi Legia Warszawa wygrała 89-73 ze Stalą Ostrów Wielkopolski. "Wojskowi" zostali samotnym liderem w tabeli po 10 rozegranych meczach!

Fotoreportaż z meczu - 28 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 98 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Pierwsza kwarta zaczęła się po myśli gości, którzy szybko objęli prowadzenie 7-0, ale kolejne minuty należały do legionistów i po dwunastu punktach z rzędu zrobiło się 12-7 dla Legii. Trzy i pół minuty przed końcem odsłony na chwilę prowadzenie znów objęła Stal, ale kwarta zakończyła się wynikiem 20-18 dla "Zielonych Kanonierów".

Druga część należała do gospodarzy, którzy szybko odskoczyli na 10 punktów (28-18), a do szatni schodzili prowadząc 41-33.

Po zmianie stron cały czas utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie Legii. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego nie potrafili uzyskać bezpiecznej przewagi. Trzecia odłożona zakończyła się wynikiem 27-25 dla legionistów.

Ta sztuka udało się w połowie czwartej kwarty, gdy przewaga urosła do 15 punktów (81-66), a na trzy minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 85-66 dla Legii. Gospodarze nie pozwolili wyrwać sobie ósmego zwycięstwa w tym sezonie!

Kolejny mecz "Zieloni Kanonierzy" zagrają za tydzień o tej samej porze na wyjeździe ze Startem Lublin.

PLK: Legia Warszawa 89-73 Stal Ostrów Wielkopolski
Kwarty: 20-18, 21-15, 27-25, 21-15