Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Potrafimy grać lepiej

Fumen, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Mieliśmy dużo problemów przed tym meczem. Sporo kontuzji, wymuszonych zmian, a co za tym idzie koncepcji jeżeli chodzi o ustawienie. Mało tego, tuż przed meczem Igor Lewczuk miał gorączkę, ale z racji, że nie mieliśmy nikogo na jego miejsce, to spróbował zagrać. Bardzo jestem mu wdzięczny, że wybiegł na boisko. Z kolei Tomas Pekhart zgłosił w przerwie brak węchu, a także czuł zimno, więc spodziewamy się najgorszego.

Po zmianie stron dokonaliśmy sporo zmian. Generalnie kto mógł, to wszedł. Dałem szansę głównie rekonwalescentom jak choćby Bartosz Kapustka, który wracał po koronawirusie. Jedynie Paweł Stolarski był w ciągłym rytmie treningowym. Tym bardziej cieszę się z wygranej, bo choć byliśmy skuteczniejsi, to nie ustrzegliśmy się błędów. Szczególnie, że Warta też mogła nam zagrozić po stałym fragmencie gry. Wiedzieliśmy, że poznaniacy tracą mało bramek, więc spodziewaliśmy się trudnego spotkania.

Co do Artura Boruca, to zgłosił w przerwie ból Achillesa. Podjęliśmy decyzję, że nie chcemy ryzykować i skorzystaliśmy z Czarka Miszty. Owszem, Artur mógłby grać, ale wówczas ryzykowalibyśmy pogłębienie się urazu. Ostatecznie wszedł Miszta, który zaledwie od 4 dni był w pełnym treningu. Zachował czyste konto i po swoim debiucie zebrał owacje od zespołu. Generalnie zobaczymy co dalej. Mam nadzieję, że kłopoty Boruca nie okażą się poważne. Jaki jest plan na Czarka? Zwyczaj był taki, że jeden zawodnik bronił w lidze, a drugi z bramkarzy dostawał szansę w Pucharze Polski. Taka sytuacja raczej nie miałaby miejsca przy okazji planowanego meczu z Widzewem, bo Radosław Cierzniak wciąż jest chory, a Miszta był wówczas kontuzjowany. W efekcie na ligę jeździł Kacper Tobiasz, który jest czwartym bramkarzem. Nie wiem kiedy zagramy przełożone spotkanie, ale niewykluczone, że Miszta dostanie kolejną szansę.

Wiem, że wynik 3-0 może wyglądać OK, ale gra nie dawała powodów do radości. Powiedziałem to piłkarzom w przerwie, bo wiem, że potrafimy grać lepiej. Było sporo problemów. Brakowało podań, lepszych rozwiązań w kreowaniu sytuacji, ale z drugiej strony jak strzelasz trzy bramki...

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
ajg - 04.11.2020 / 09:00, *.t-mobile.pl

Myślałem , ze Michniewicz jest mądrzejszy ale jego "gaworzenie "na
konferencji po meczu dowodzi głupoty !
Kolejny trener Legii pokazuje brak rozumu ...

odpowiedz
MARKUS - 03.11.2020 / 11:57, *.t-mobile.pl

dobrze będziemy grać jak będziemy wygrywać przekonywujaco obojętnie z kim będziemy grać i nie można bazować na piłkarzach z kartą w ręku trzeba mieć SZMAL na piłkarzy a okno tuż tuż a dziura coraz większą nie inwestujesz to się cofasz kto INWESTUJE z głową ten zbiera profity I dlatego od 4 LAT nie ma nas w Europie a ja słyszę że nasza akademia ma potencjał już szukamy oszczędności przed otwarciem okna INWESTOR POTĘŻNY NA WCZORAJ bo będziemy błądzić Nadal a Europa ucieka DUŻYMI krokami a nasza liga same straty przynosi plus bajonskie kontrakty I idmlodzic kadrę kto nie ryzykuje ten szampana nie pije

odpowiedz
PLBBOY - 03.11.2020 / 10:17, *.inetia.pl

Co ten koleś prdoli.

odpowiedz
Tom - 03.11.2020 / 09:13, *.orange.pl

Ograj Lecha wtedy będzie wiadomo czy umiecie grać lepiej.

odpowiedz
wawa 12 - 03.11.2020 / 08:54, *.chello.pl

poczytajcie co pisza o wypowiedzi pomeczowej na stronach Sportowych, ze zakazeni Covidem grali, przez Michniewicza wypowiedzi bedzie awantura, co kur imbecyle..... juz raz wsposcili pilkarza na mecz Pucharowy bez zgloszenia, neddzni komentatorzy juz maja pole do jechania po Legii

odpowiedz
OLaf - 03.11.2020 / 07:11, *.tpnet.pl

Pewnie wykonał parę telefonów bo już na cenzurowanym był u Miodka...

odpowiedz
atmosferic - 03.11.2020 / 01:38, *.orange.pl

Wpuszczanie kapustki na boisko to sabotaz. Wiem ze cm711 go lubi ale nalezy brac dobro druzyny na 1 miejscu - a on w pilke nie potrafi grac i powinien grac w rezerwach. Nie ma zadnego pozytku z wejscia tego "pilkarza" na murawe.

odpowiedz
Sasza - 03.11.2020 / 07:51, *.net.pl

@atmosferic: Zupełnie niezły występ Kapustki. Jako jeden z niewielu potrafił przyśpieszyć grę, pokazał kilka niezłych zwodów, bez przyjęcia odwracał się i inicjował akcje ofensywne na połowie rywala. Moim zdaniem nienajgorszy występ.

odpowiedz
kaktus - 03.11.2020 / 09:52, *.tpnet.pl

@atmosferic:
Wpuszczenie Kapustki przy takim wyniku to BARDZO DOBRE POSUNIĘCIE i to niezależnie od tego jak by zagrał (a zagrał nie najgorzej)
Jemu brakuje minut i musi się ogrywać, żeby wrócić do gry.
Kiedy ma te minuty łapać, jak nie przy wyniku 0:3 dla Legii i przy fakcie, że przeciwnik nie jest w stanie zagrodzić bramce Legii?
Ogólnie po raz pierwszy w pełni się zgadzałem ze zmianami. Na boisko weszli ci zawodnicy którzy potrzebują tych minut.

odpowiedz
Kol - 02.11.2020 / 22:17, *.chello.pl

Ktoś strzelił samobója. Mega samobója.

odpowiedz
Tom - 02.11.2020 / 22:00, *.t-mobile.pl

#czesikout

odpowiedz
HW - 02.11.2020 / 21:31, *.orange.pl

Bylo 3 do przerwy to trzeba bylo jeszcze 2-3 strzelic w drugiej polowie a tak to lipa

odpowiedz
Rafix - 02.11.2020 / 21:11, *.chello.pl

Nie można sie zasłaniać ???? swirusem, kazdy choruje i będzie chorował,w mniejszym lub większym stopniu. (L) MISTRZ
Zdrowia życzę

odpowiedz
qqqq - 02.11.2020 / 21:00, *.inetia.pl

Ten Michniewicz to bez kitu normalny nie jest.

odpowiedz
MARKUS - 02.11.2020 / 20:51, *.t-mobile.pl

słaby ogólnie mecz tylko niektórzy grali na swoim poziomie ale wygranych się nie sądzi I ta nasza liga w obecnej dobie powinna być wstrzymana

odpowiedz
Qqq - 02.11.2020 / 20:44, *.chello.pl

Po jakiego wała mówi o gorączce lewczuka?dzban

odpowiedz
Legionistka Klaudia - 02.11.2020 / 22:05, *.tpnet.pl

@Qqq: zgadzam się

odpowiedz
Hugon - 02.11.2020 / 23:43, *.vectranet.pl

@Qqq: Nie wiesz czemu mówił ,bo to fan łacha.Chce w ten sposób pomóc łachowi '

odpowiedz
Szymon - 02.11.2020 / 20:37, *.chello.pl

Qrw.. ten wirus nie odpuszcza. Zaraz więcej będzie chorych

odpowiedz
Zzz - 02.11.2020 / 20:36, *.tpnet.pl

Co za dzban????
Mówi ze wystawiał ludzi z objawami Covida??? Przecież za to dostanie walkowera!!!
Idiota roku!

odpowiedz
Pleban - 02.11.2020 / 20:42, *.tpnet.pl

@Zzz: maja testy robione ciagle. Skoro mieli ujemne mogli grać. Z tym wirusem jest tak ze dziś masz negatywny, a jutro pozytywny. Oby tak tylko nie bylo

odpowiedz
Zzz dzban? - 02.11.2020 / 20:46, *.mgk.pl

@Zzz: a może to ty jesteś dzbanem skoro uważasz że gorączka to już musi być covid? Daliście się kufa zmanipulować władzom i wszyscy wierzą w pandemię strachu... i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nie ma już chorób jak grypa, angina, zapalenie gardła czy oskrzeli itp...

odpowiedz
zzz - 02.11.2020 / 21:01, *.googleusercontent.com

@Zzz dzban? :
Taaaa, a Pekhart nie ma węchu. Też typowe dla przeziębienia.
Pomyśl, bo dołączysz to towarzyszystwa dzbanów.
A po drugie: Jeśli uważasz że nas zmanipulowali i wirusa nie ma to dołącz do Szpitala Narodowego do pracy przy chorych - Ty się nie zarazisz.

odpowiedz
zaba285 - 02.11.2020 / 23:08, *.116.118

@zzz: z przyjemnością bym dołączył jako wolontariusz żeby pomóc przy zwalczaniu p(l)andemii, tylko że jest inny problem - mogą mnie później udupić na kwarantannie albo udupić testem PCR, który wyjdzie pozytywnie (a pozytywny wynik nie oznacza że jesteś chory, to musi interpretować wirusolog, a my mamy ich tysiące i badają każdy 5 minutowy test...) i wtedy mogą mnie zamknąć jako "chorego bezobjawowo". a szkoda mi odpuścić treningi i być w domowym więzieniu. brak węchu zdarza się przy przeziębieniach albo chorobach zatok, widocznie nigdy nie chorowałeś na zatoki a ja akurat kiedyś chorowałem i nie miałem węchu miesiącami...

wierzysz w choroby bezobjawowe?

koronawirus jest, ale sporo lekarzy mówi, że jest od 60 lat, np pani Ryszarda Chazan albo profesor Kuna. oni twierdzą, że jest jak grypa a reakcja na świecie jest przesadzona

odpowiedz
zaba285 - 02.11.2020 / 23:10, *.116.118

@Zzz dzban? : dokładnie :) covid zabił wszystkie choroby, wystarczy teraz tylko szczepionka i już nigdy nikt nie zachoruje. w mediach coraz większe głupoty np "covid powoduje ból głowy"... niedługo będzie że rak też jest przez covida

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 02.11.2020 / 23:26, *.com.pl

@zaba285: dokładnie, ja od 6 miesięcy próbuje się zarazić i nic. Kilkoro znajomych miało jakieś objawy, gorączka przez dzień i ogólne osłabienie. Ja od początku roku jestem na warzywach, mało mięsa dużo warzyw, owoców, soków, imbir, czosnek , lizyna, witamina C oraz D3 i nawt kataru w tym roku lub grypy nie miałem. Zacznijcie o siebie dbać a nie bojcie się normalnego wirusa. Mniej telewizji, więcej ruchu.
Pozdrawiam,

Piotr

odpowiedz
SEBO(L) - 03.11.2020 / 00:46, *.chello.pl

@PiotrŻo(L)iborz: A byłeś po cebulę...?'

odpowiedz
Andre (L) - 03.11.2020 / 02:24, *.mm.pl

@PiotrŻo(L)iborz: zapraszam. nie będę taki i się podzielę...

odpowiedz