Legia II - Motor Lublin - fot. Raffi / Legionisci.com

Rezerwy

Sparing: Legia II Warszawa 0-3 Motor Lublin

W drugim meczu sparingowym tej zimy rezerwy Legii Warszawa przegrały 0-3 z Motorem Lublin, którego trenerem jest Marek Saganowski. Już do przerwy legioniści przegrywali 0-3. Spotkanie odbyło się w Legia Training Center. Już w 20. minucie boisko z powodu groźnie wyglądającego urazu musiał opuścić Kamil Kurowski.

Kolejny mecz kontrolny legioniści mają zaplanowany na 6 lutego, a ich rywalem będzie GKS Jastrzębie.

Sparing: Legia II Warszawa - (0-3) Motor Lublin
0-1 - 8' Filip Wójcik
0-2 - 10' Filip Wójcik (as. Krzysztof Ropski)
0-3 - 19' Szymon Rak (as. Filip Wójcik)

Legia II (I połowa): Jakub Kowynia - Oskar Wojtysiak, Jehor Macenko, Inaki Astiz, Patryk Konik - Lionnel Negou, Kamil Kurowski (18' Kacper Gościniarek), Mikołaj Kwietniewski, Damian Warchoł, Radosław Cielemęcki - Szymon Włodarczyk

Legia II (I połowa): Sebastian Krejer - Jakub Kwiatkowski, Jehor Macenko, Radosław Pruchnik, Luís Rocha - Piotr Cichocki, Mikołaj Kwietniewski, Kacper Gościniarek, Bartłomiej Ciepiela, Dawid Niedźwiedzki - Wiktor Kamiński

Strzały (celne): Legia II 9 (1) - Motor 20 (6)

Sparing z II-ligowym Motorem miał być jednym z poważniejszych sprawdzianów w okresie przygotowawczym przed zaplanowanym na połowę marca wznowieniem rozgrywek ligowych. Legionistów wzmocniło tradycyjnier kilku doświadczonych graczy, w tym Luis Rocha. Wobec bardzo niskiej temperatury i nocnych opadów śniegu, nie było łatwo przygotować boisko do gry. Drużyna gości, prowadzona przez Marka Saganowskiego, rozpoczęła spotkanie od mocnego pressingu. Z początku jednak legioniści odgryzali się - Lionnel Negou trafił w boczną siatkę, a uderzenie Mikołaja Kwietniewskiego zablokował obrońca. Szybkie tempo gry gości dało im już w 8. minucie gry prowadzenie, po strzale Filipa Wójcika. Już w kolejnej akcji padł gol na 0-2 - Krzysztof Ropski ściągnął na siebie legionistów, a Wójcikowi nie zostało nic innego, jak tylko wbić piłkę do siatki. Legioniści stracili nie tylko dwa gole, ale jednego z kluczowych zawodników (jesienią nie opuścił żadnego spotkania) - Kamil Kurowski po starciu w środku pola musiał opuścić boisko, narzekając na ból w kolanie. Niestety, już pół minuty później motorowcy podwyższyli na 0-3. Szybka akcja zupełnie zaskoczyła obronę Legii, Wójcik zgrał w polu karnym do drugiego ze skrzydłowych, 20-letniego Szymona Raka, który nie miał problemów z podwyższeniem rezultatu. Jakub Kowynia po raz kolejny był praktycznie bez szans. Mając korzystny wynik, piłkarze Motoru nie forsowali już aż tak bardzo tempa do końca I połowy, a ciężar gry przeniósł się nieco bliżej środka boiska. Legioniści próbowali uderzeń z dystansu, ale Radosław Cielemęcki i Oskar Wojtysiak nie zdołali zaskoczyć golkipera, a Szymon Włodarczyk o centymetry minął się z piłką na 8. metrze od bramki. Goście jeszcze dwukrotnie bardzo groźnie skontrowali (w 23. i 32. minucie), a w końcówce jeszcze raz przeszli do ofensywy, ale nie zdołali już zdobyć gola w tej części gry.

W przerwie obaj trenerzy zmienili większość graczy w swoich jedenastkach. W Legii II na boisku zostali jedynie: Mikołaj Kwietniewski, Jehor Macenko i wprowadzony nieco wcześniej Kacper Gościniarek.
Spotkanie nieco straciło na tempie. Legioniści zyskali nieco "oddechu", jednak nie byli sobie w stanie stworzyć groźnych okazji bramkowych. Ładne wejście próbującego napędzać akcje "Wojskowych" Kwietniewskiego nie zakończyło się strzałem, gdyż nikt nie nabiegał na czas i nie zamknął akcji pomocnika Legii II. Czterokrotnie za to przez pierwsze 25 minut gry, bliscy zdobycia gola byli lublinianie. Najlepszej z okazji nie wykorzystał w 66. minucie Rafał Król, który minimalnie spudłował w dogodnej sytuacji. Cztery minuty później doskonale interweniował Sebastian Krejer, broniąc trudne uderzenie Dominika Kuncy. Pierwszy strzał w tej części gry Legia oddała dopiero na niecałe 20 minut przed końcem - jednak lob po błędzie bramkarza Motoru był bardzo niecelny. W 80. minucie piłkę przy linii końcowej przejął Wiktor Kamiński, ale po jej wycofaniu do Kwietniewskiego, po jego uderzeniu futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Ta sama dwójka graczy jeszcze dwa razy owocnie współpracowała, jednak ich strzały były niecelne. Goście też mieli swoje okazje, jeszcze bardziej dogodne, ale w zamieszaniu podbramkowym brakowało im skuteczności. W jednej z akcji, piłka trafiła w słupek, a w doliczonym czasie gry fatalnie spudłował z 3 metrów 18-letni Leszek Jagodziński.

Spotkanie, nawet biorąc poprawkę na utrudniające poruszanie się warunki gry (cienka warstwa śniegu w niektórych miejscach) pokazały, że młodzież legijną jeszcze nie do końca jest w stanie poradzić sobie z szybkim tempem gry przeciwnika. Wynik spotkania mógł być tak naprawdę jeszcze wyższy, biorąc pod uwagę ilość i jakość okazji z obu stron. Różnica jednej klasy rozgrywkowej była niestety widoczna. Za tydzień sparing z I-ligowym GKS Jastrzębie, potencjalnie jeszcze trudniejszy.