Legia Warszawa 0-0 FK Krasnodar

Zgrupowanie bez straty gola

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W trzecim meczu sparingowym w Dubaju Legia Warszawa zremisowała 0-0 z rosyjską drużyną FK Krasnodar. Legioniści zakończyli więc obóz z dwoma zwycięstwami i jednym remisem oraz bilansem bramek 10-0.

Fotoreportaż z meczu - 67 zdjęć Hagiego

Przed starciem z Rosjanami Czesław Michniewicz miał sporo problemów kadrowych. Z powodu urazów wypadli Josip Juranović, Mateusz Wieteska i Kacper Skibicki. Problemy z kręgosłupem po środowym treningu miał także Mateusz Cholewiak. Na pozycji stopera obok Igora Lewczuka wystąpił Ariel Mosór, trener bowiem musi testować różne opcje na ligowy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała, w którym z powodu nadmiaru żółtych kartek nie wystąpi kapitan Artur Jędrzejczyk. Na pełne 90 minut nie był gotowy również Joel Valencia. Po raz kolejny obejrzeliśmy więc na prawej obronie Pawła Wszołka.

Początek spotkania wyglądał zupełnie inaczej niż w niedawnym starciu z Dynamem Kijów. To rywale od razu przejęli inicjatywę i częściej byli w posiadaniu piłki. W 15. minucie Bartosz Slisz stracił piłkę blisko swojego pola karnego, przejął ją Kristoffer Olsson i uderzył mocno, ale futbolówka po odbiciu się od słupka wyszła poza linię końcową.

W 24. minucie w końcu doczekaliśmy się składnej akcji "Wojskowych". Kontrę zainicjował na środku Luquinhas, a lewym skrzydłem przeprowadzili ją Joel Valencia i Filip Mladenović. Ten drugi dośrodkował w pole karne, gdzie piłka trafiła do Luquinhasa, ale strzał Brazylijczyka był mocno niecelny. Dwie minuty później po akcji prawą stroną Paweł Wszołek wywalczył rzut rożny, ale po stałym fragmencie gry z główki przestrzelił Ariel Mosór. Następnie szczęścia w polu karnym szukał Tomas Pekhart, ale jego strzał został zablokowany.

W 36. minucie Krasnodar powinien wyjść na prowadzenie. Marcus Berg został zupełnie niepilnowany przez dwójkę stoperów i oddał strzał z kilku metrów, na szczęście niecelny. Legioniści próbowali często grać dośrodkowaniami na Pekharta, ale dobrze piłkę przejmowali obrońcy rosyjskiej drużyny. Strzał z główki na bramkę oddał także Lewczuk, po tym jak z rzutu wolnego dośrodkował Andre Martins.

Po przerwie na placu gry pojawili się Cezary Miszta, Bartosz Kapustka, Rafael Lopes i Artur Jędrzejczyk. W 60. minucie Igora Lewczuka zastąpił Mateusz Hołownia. W 64. minucie legioniści stworzyli świetną sytuację. Luquinhas podał do Kapustki, a ten posłał piłkę w stronę bramki, ale zbyt lekko. Chwilę później Filip Mladenović uratował Legię przed stratą bramki, wybijając piłkę niemal z linii bramkowej po strzale Wandersona. W 72. minucie na strzał z 17 metrów zdecydował się Slisz, ale bramkarz zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Następnie z półobrotu z podobnej pozycji uderzał Rafael Lopes - niestety obok bramki.

Na ostatni kwadrans na murawie pojawił się Kacper Kostorz, który obecnie nie jest w optymalnej formie fizycznej, pozwalającej mu zagrać przez dłuższy wymiar czasowy. W końcówce jeszcze wszedł Mateusz Cholewiak. W 78. minucie Cezary Miszta dwukrotnie znakomicie interweniował po uderzeniach rywali. W 82. minucie legioniści wykonywali cztery rzuty rożne z rzędu. Futbolówkę za każdym razem dośrodkowywał Mladenović, a rywale mieli problemy, by oddalić zagrożenie od własnego pola karnego.

W 89. minucie Kacper Kostorz znalazł się w znakomitej sytuacji po dośrodkowaniu Pawła Wszołka, ale piłka odbiła się od pleców obrońcy i wyszła na rzut rożny. Ostatecznie zacięty mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W piątek rano drużyna Legii wyruszy w drogę powrotną do Warszawy. W środę, 27 stycznia o godzinie 16 rozegra mecz sparingowy ze Stomilem Olsztyn.

30 Kacper Kostorz 76'
46' Jewgienij Gorodow 1
46' Jegor Sorokin 2
46' Igor Smolnikow 28
46' Jewgienij Czernow 18
46' Kristoffer Olsson 14
46' Jurij Gazinskij 8
46' Kaio Pantaleao 31
46' Viktor Claesson 16
46' Remy Cabella 7
46' Aleksiej Jonow 11
46' Marcus Berg 33
46' Denis Adamow 66
46' Cristian Ramirez 6
46' Aleksandr Martynowicz 4
46' Tonny Vilhena 52
46' Wanderson 10
46' Daniił Utkin 47
46' Rusłan Kambołow 77
46' Magomied-Szapi Sulejmanow 93
46' Jewgienij Markow 20
46' Ilia Martynow 61
46' Wjaczesław Litwinow 84
Trener: Czesław Michniewicz
Trener: Murad Musajew
Główny: Michal Ocenas (Słowacja)
Asystent: Vachan Peter
Asystent: Peter Pekara