Koszykówka

Stal Ostrów Wielkopolski 89-81 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 25. kolejki Energa Basket Ligi Legia Warszawa przegrała 81-89 na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Jest to ósma porażka "Zielonych Kanonierów" w bieżącym sezonie. Legia zajmuje 3. miejsce w tabeli ligowej, do końca fazy zasadniczej pozostało pięć kolejek i zapowiada się zacięta walka o miejsce w pierwszej czwórce przed fazą play-off.

Spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim od od początku do samego końca nie układało się po myśli warszawiaków. Już po czterech minutach Stal objęła 10-punktowe prowadzenie (13-3), a pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 23-10. W drugiej kwarcie gospodarze konsekwentnie odskakiwali legionistom i w 18. minucie przewaga urosła do 19 oczek (41-22). W samej końcówce podopiecznym Wojciecha Kamińskiego udało się odrobić 4 punkty - do przerwy gospodarze prowadzili 43-28.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Stal utrzymywała bezpieczną różnicę punktową, a nawet udało im się zwiększyć w pewnym momencie do 24 punktów (62-38).

Na ostatnie dziesięć minut spotkania gospodarze wychodzili prowadząc 69-50 i nic nie zapowiadało, że losy tego spotkania mogą zostać odmienione. Zawodnicy do końca ze stolicy starali się zmeniejszyć rozmiary porażki. Na minutę przed końcem, po trafieniach Medforda i Kulki, udało im się zbliżyć na 7 punktów. Następnie gospodarze celnie wykonywali rzuty osobiste, szybko celną trójką odpowiedział Medford. Przy drugim takim podejściu zawodnik Stali ponownie wykonał dwa udane rzuty wolne, a kolejne dwie próby za trzy Medforda były niecelne.

W kolejny weekend legioniści będą rywalizowali w turnieju finałowym Pucharu Polski. Mecz ćwierćfinałowy z Treflem Sopot odbędzie się w piątek, 12 stycznia o godzinie 18. Ewentualny mecz półfinałowy w sobotę, a finał w niedzielę.

PLK: Stal Ostrów Wielkopolski 89-81 Legia Warszawa
Kwarty: 23-10, 20-18, 26-22, 20-31