Czesław Michniewicz i Tomasz Sokołowski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz o nowych zawodnikach

Woytek, źródło: Legionisci.com

Po sparingu pierwszej drużyny z drugą, w którym wystąpiło i strzeliło gole trzech nowych zawodników, o komentarz na ich temat poprosiliśmy trenera Czesława Michniewicza.





- To jest dopiero początek. Oni nie znają jeszcze wszystkich imion kolegów. Trochę czasu upłynie, zanim będą się tu swobodniej czuli. Widać było, że Nazarij Rusyn dobrze czuje się w kontakcie z piłką, umie grać 1 na 1. Widać, że on może być fajnym uzupełnieniem, może grać jako drugi napastnik czy jako skrzydłowy. Dziś bardzo dużo strzelał na bramkę, aż przestałem w pewnym momencie liczyć (śmiech). Nie był na obozie Dynama w Dubaju, dojechał dopiero do drużyny w Turcji. Brakuje mu grania, więc nie wiem, czy pojedzie do Zabrza, czy jednak zagra w sobotę w rezerwach - mówi szkoleniowiec.

- Jeśli chodzi o Ernesta "Messiego" Muciego, to jest gotowy do gry i pewnie pojedzie z nami do Zabrza. W jego grze jest dużo swobody, ma prostopadłe podanie. To będzie fajne uzupełnienie dla Bartka Kapustki i Luquinhasa. Od razu widać, że jest w trakcie sezonu i że ma duże umiejętności - swobodę, rozumienie gry, mobilność - był wszędzie, pomagał kolegom. Trzeba chyba będzie znowu zmieniać ustawienie, żeby grali wszyscy ci najbardziej kreatywni, bo szkoda by było go trzymać na ławce. Spośród nowych zawodników, którzy dziś grali, jest najbliżej szczytowej formy.

- U Jasura Yaxshiboyeva widać dużą swobodę z piłką, ale też widać, że potrzebuje kilku tygodni, żeby wejść na wyższy poziom. Po akcji za długo odpoczywa, ginie na kilka minut, ale jak ma piłkę, to wie, co z nią zrobić.


W sparingu nie zagrał Artem Szabanow, który rano trenował z mocniejszym składem i prawdopodobnie jest szykowany do gry w meczu ligowym. - Fajnie, że Artem do nas doszedł. Grał w dobrym klubie, to widać po nim. Nie boi się, gdy ma piłkę przy nodze. Często grał na dwójkę obrońców, więc niektóre rzeczy trzeba będzie pozmieniać - ocenił Michniewicz.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
Trec - 26.02.2021 / 09:05, *.play-internet.pl

33 lata na Legii , a na krzeszcza duńskiego buma mam wywalone

odpowiedz
Krzeszczu - 26.02.2021 / 17:06, *.bredband2.com

@Trec : 33 lata i pewnie 33 IQ. ´nough said.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 26.02.2021 / 01:25, *.chello.pl

Nawet jak szabanow mialby nagle kulec to i tak mialby szanse rywalizowac z naszymi obroncami! To jest najlepsze wzmocnienie.

odpowiedz
atmosferic - 25.02.2021 / 17:25, *.orange.pl

"Trzeba chyba będzie znowu zmieniać ustawienie, żeby grali wszyscy ci najbardziej kreatywni, bo szkoda by było go trzymać na ławce."

no ale to ustawienie swietnie sie sprawdza, to po co je zmieniac?

odpowiedz
Victorii Emporio84 - 25.02.2021 / 16:29, *.cyfrowypolsat.pl

Panie Czeesiu parę tygodni i wypożyczenie się skończyły

odpowiedz
grzesiek - 25.02.2021 / 15:28, *.centertel.pl

Idiotyczne wypozyczenie obroncy szabanowa. Po pierwsze Valwncia juz pokazal jaka wartosc wnosza wypozyczani pilkarze a po drugie obronca powinien zgrywać na nastepne sezony z reszta druzyny. Zdefydowanie lepiej wypozycxac napastnika ale nie srodkowego obronce.

odpowiedz
zaba285 - 25.02.2021 / 22:51, *.decerto.pl

@grzesiek: czy ja wiem, jeśli docelowo zastąpi Wieteskę to warto było

odpowiedz
zaba285 - 25.02.2021 / 22:51, *.decerto.pl

@grzesiek: jeśli docelowo zastąpi Wieteskę to warto było

odpowiedz
kkk - 24.02.2021 / 22:19, *.vectranet.pl

Panie i Panowie,13 marca wszyscy pod stadion,jest sprawa do załatwienia,jak my ruszymy to ruszy cała Polska jak zwykle,więc zwieramy poślady i jazda

odpowiedz
JACUNHO - 24.02.2021 / 22:13, *.kampinostelco.pl

No dobra!!! Pożyjemy, zobaczymy!!! Teraz panowie scouci i im podobni, wziąć się już teraz do rzetelnej pracy, i zorganizować porządną linię obrony, aby wejść w nowy sezon z pewnymi zawodnikami i nie czekać na ostatni gwizdek

odpowiedz
markus - 24.02.2021 / 21:22, *.t-mobile.pl

Sam powiedział uzupełnienia nic nie wspomniał o wzmocnieniach czyli dwóch do gry , a dwóch do odbudowy bo potrzebują wejść na wyższy poziom czyli na dwoje BABCIA WROZYLA.Boisko zweryfikuje ich przydatność I umiejętności w ligowym meczu

odpowiedz
Krzeszczu - 24.02.2021 / 20:46, *.bredband2.com

"Oni nie znają jeszcze wszystkich imion kolegów." Dokladnie to samo mowil furiat Sra Pinda.
"Trochę czasu upłynie..." Nie tylko gdzie, ale i ile razy ja to qrwa slyszalem...

odpowiedz
Raf - 24.02.2021 / 22:21, *.centertel.pl

@Krzeszczu: bądź kibicem a nie typową gimbazą co byle ziarnko grochu i już wielki lament. Zrozum najpierw realia futbolu a potem płacz w rękaw głupio komentując. Pozdrawiam wszystkich. Kibic z 24 letnim stażem

odpowiedz
40 lat !z Legiá ! - 24.02.2021 / 23:28, *.20.120

@Raf: Jest typowâ gimbazà,lepiej tego nie mogłeś określić,pozdro

odpowiedz
Korek - 25.02.2021 / 02:11, *.chello.pl

@Raf: Kolego "nestorze" prawdopodobnie mocno byś się zdziwił, gdybyś poznał wiek i staż kibicowski kilkunastu procent fanów Legii udzielających się - od czasu do czasu - na tym serwisie. Deklarowane przez ciebie 24-letni staż, operując żargonem szkoleniowym, to junior starszy i nic ponad to.
Skoro, Kol. @Krzeszczu próbujesz prześmiewczo porównywać do tzw. gimbazy, to wszelki dialog z tobą jest zwykłą stratą czasu.

odpowiedz
Ryho(l) - 25.02.2021 / 09:46, *.centertel.pl

@Raf: Nie oceniaj bo i Ciebie ocenią. Ja na pierwszym meczu byłem 1967, i co z tego...? Pozdro????????????????????

odpowiedz
Krzeszczu - 25.02.2021 / 13:20, *.tele2.se

@Korek: szacun i pozdro

odpowiedz
alach jebbar - 25.02.2021 / 16:40, *.net.pl

@grzesiek: wieczni malkontenci się znaleźli, temu źle ,temu gorzej a tego boli dupa od rana , a następnego głowa od roku , pożyjemy zobaczymy ... ważne że Ci najnowsi nasi piłkarze są jeszcze w miarę młodzi i zdrowi :) a może myśl szkoleniowa Cześka zrobi z nich gwiazdy?;)

odpowiedz
grzesiek - 25.02.2021 / 17:36, *.centertel.pl

@alach jebbar : ja tam bylem fanem Vuko. O ile jego pierwsze podejscie kiedys tam bylo slabe. To poprzednie podejscie bylo bardzo dobre. Co prawda klapa w europejskich pucharach- ale tego nikt nie przebrnal od czasow reformy ligi

odpowiedz
zaba285 - 25.02.2021 / 22:50, *.decerto.pl

@grzesiek: patrząc na to jak idą Rangersi to może wynik dwumeczu jednak nie był taki zły...

odpowiedz
123 - 24.02.2021 / 20:28, *.247.48

Okaze sie, ze nowi wciagaja nosem starych. Bedzie wstyd albo ciagniecie za uszy do gory.

odpowiedz
Hakon - 24.02.2021 / 21:20, *.plus.pl

@123: i bardzo dobrze może ktoś się zorientuje że jest w dupie i się trochę przyłoży do pracy...

odpowiedz