Futsal

FC10 Zgierz 1-2 Legia Warszawa

Mishka i Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 22. kolejki I ligi futsalu rozegranym na wyjeździe Legia Warszawa wygrała z drużyną FC10 Zgierz 2-1. Przed tym spotkaniem FC10 miał na koncie o jeden punkt więcej od "Wojskowych".

Legia powinna objąć prowadzenie na 1:41 min. przed przerwą, ale strzał Krzysztofa Jarosza do opuszczonej przez golkipera bramki zgierzan, ręką zatrzymał jeden z graczy gospodarzy. Sędziowie nie odgwizdali jednak rzutu karnego, a za głośne protesty pokazali żółtą kartę Mateuszowi Glińskiemu, który przebywał na ławce rezerwowych. Dosłownie parę sekund później Legia strzeliła pierwszego gola.

Tuż przed przerwą piękną bramkę dla Legii z woleja (po dośrodkowaniu Mateusza Olczaka z rzutu rożnego) zdobył Michał Szymczak. Drugi gol padł po indywidualnej akcji Krzysztofa Jarosza, który przejął piłkę Marcinowi Karasińskiemu, podbiegł w stronę bramki i oddał skuteczny strzał. Kilka minut później gospodarze zdobyli bramkę na 2-1, po indywidualnej akcji Norberta Błaszczyka, który schodząc do prawej strony uderzył bardzo mocno i precyzyjnie w lewe okienko bramki Legii. Tomasz Warszawski, który świetnie spisywał się w tym spotkaniu, w tej sytuacji był bez szans.

Wynik nie uległ już zmianie, choć gospodarze mieli sporo okazji do zdobycia bramki i trzeba przyznać, że byli stroną przeważającą. Najlepsza z nich miała miejsce 17 przed końcową syreną, kiedy po niepotrzebnym faulu Krzyśka Jarosza pod bramką zgierzan, sędzia odgwizdał szósty faul legionistów w II połowie i tym samym przedłużony rzut karny dla gospodarzy. Silne uderzenie z dziesięciu metrów na szczęście minęło lewy słupek bramki strzeżonej przez Tomka Warszawskiego i niedługo później, nasz zespół mógł świętować wygraną na trudnym terenie.

W tym spotkaniu debiut w barwach Legii zaliczył Mateusz Szafrański.

Kolejne spotkanie legioniści mają zaplanowane na niedzielę, 21 marca o godzinie 15. Wówczas we własnej hali zmierzą się z TAF Toruń. Niezwykle ciekawie zapowiada się również mecz z wiceliderem, AZS-em UG Gdańsk (gdańszczanie po b. zaciętym meczu wygrali w tej kolejce z Victorią Sulejówek 6-5), który rozegrany zostanie w Warszawie w środę, 24 marca.

I liga: FC10 Zgierz 1-2 (0-1) Legia Warszawa
18:20 - 0-1 Michał Szymczak (as. Mateusz Olczak)
25:30 - 0-2 Krzysztof Jarosz (b.a.)
28:54 - 1-2 Norbert Błaszczyk (b.a.)

FC10: 12. Maciej Marciniak - 2. Marcin Karasiński, 10. Arkadiusz Błaszczyk (k), 14. Michał Maciąg, 17. Rafał Niewiadomski
Rezerwa: 1. Mateusz Komorowski (br), 3. Amadeusz Brzosko, 8. Piotr Werner, 11. Fabian Kasierski, 18. Emil Młynarczyk, 19. Łukasz Góralczyk, 20. Krystian Pomykała, 21. Norbert Błaszczyk
trener: Michał Zawadzki

Legia: 16. Tomasz Warszawski - 14. Krzysztof Jarosz, 23. Mateusz Olczak, 49. Michał Szymczak, 81. Mariusz Milewski (k)
Rezerwa: 18. Paweł Wysocki (br), 88. Adam Świątkowski (br), 8. Mateusz Gliński, 9. Paweł Tarnowski, 19. Adam Grzyb, 21. Grzegorz Och, 77. Mateusz Szafrański
trener: Paweł Juchniewicz, as. Mariusz Milewski

żółte kartki: Rafał Niewiadomski - Michał Szymczak, Mateusz Gliński

Sędziowie: Tomasz Frąk, Damian Dorn, czasowy: Tomasz Sadowski