Legia U12 - Varsovia U13 (2008) - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe

Juniorzy starsi pokonali na wyjeździe 2-1 UKS SMS Łódź. w CLJ U17 Legia uległa 1-3 Stomilowi, nie wykorzystując nawet rzutu karnego. Drużyna U16 przegrała 4-6 w sparingu z Rakowem w Częstochowie. W CLJ U15 Legia wygrała 4-1 z Jagiellonią i prowadzi aktualnie w tabeli grupy A rozgrywek. Legia U14 mimo nie najgorszej postawy uległa wysoko Śląskowi Wrocław. Ciekawe i wymagające mecze sparingowe z Drukarzem, Varsovią i Jaguarem Gdańsk rozegrały zespoły U13-U11 Legii. Juniorzy starsi CWKS pokonali 4-1 występujących w A-klasie Błękitnych Korytów.

CLJ U18: UKS SMS Łódź 03 1-2 (1-1) Legia U18
0-1 12 min. Wiktor Kamiński (as. Miłosz Pacek)
1-1 41 min.
1-2 74 min. Kajetan Staniszewski 74' (b.a.)

Legia: Jakub Kowynia – Hubert Derlatka (61' Jakub Kwiatkowski), Jehor Macenko (46' Marcel Myszka), Damian Urban, Miłosz Pacek – Bartosz Ślendak, Ignacy Dawid (86' Michał Kochanowski), Bartosz Wicenciak – Dawid Niedźwiedzki (72' Kajetan Staniszewski), Wiktor Kamiński (61' Jordan Majchrzak), Kacper Skwierczyński. Rezerwa: Maciej Kikolaki [04], Jerzy Munik
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Filip Raczkowski

CLJ U17: Legia U17 1-3 (1-1) Stomil Olsztyn 04
0-1 15 min. Mateusz Sobotka (po rzucie rożnym)
1-1 22 min. Dawid Kiedrowicz (as. Igor Strzałek)
1-2 57 min. Mateusz Sobotka b.a.
1-3 72 min. Bartosz Florek (po rzucie wolnym)

Strzały (celne): Legia 20 (9) - Stomil 11 (7)

Legia: Jan Sobczuk [05] – Marcel Krajewski, Szymon Bednarz, Kacper Wnorowski Ż, Jakub Rutkowski (Kpt) – Sebastian Kieraś (72' Bartosz Mikołajczyk), Kacper Knera, Igor Strzałek – Dawid Kiedrowicz, Wiktor Puciłowski (57' Maciej Bochniak [05]), Bartosz Dziemidowicz (80' Bartosz Krasuski [05]). Rezerwa: Tomasz Zieliński [05](br)
Trener: drużynę prowadził dziś Norbert Misiak

fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com

Sparing: Raków Częstochowa 05 6-4 (2-3) Legia U16
1-0 min. Jakub Rozwadowski
1-1 27 min. Roman Zhuk (as. Filip Borowski)
1-2 29 min. gracz klubu partnerskiego (as. Lucio Ceci)
2-2 min. Jakub Rozwadowski
2-3 43 min. Filip Borowski (as. Oskar Lachowicz)
3-3 min. Patryk Malamis
4-3 min. Jakub Rozwadowski
5-3 min. Kamil Jasiński
6-3 min. Kacper Janczak
6-4 86 min. Oskar Lachowicz (as. Lucio Ceci)

Legia: Antoni Wodzicki - Franciszek Saganowski [06], Ignacy Morawski (70' Igor Szostek), Kajetan Pysz [06], Lucio Ceci - Filip Rejczyk [06](46' Benedykt Piotrowski), Oskar Lachowicz, gr. klubu partnerskiego, Kacper Rojkowicz (30' Filip Borowski), Roman Zhuk [06] - Tomasz Rojkowski [06](65' Gracjan Gawroński)
Trener: Artur Kalinowski, II trener: Tomasz Bąbel

CLJ U15: Legia U15 4-1 (2-1) Jagiellonia Białystok 06
1-0 7 min. Jakub Grzejszczak (as. Maciej Saletra)
1-1 15 min. Szymon Stypułkowski (rzut karny)
2-1 38 min. Jakub Kowalski (as. Fryderyk Misztal)
3-1 75 min. Oliwier Olewiński (as. Maciej Saletra)
4-1 80 min. Maciej Złotkowski (as. Jakub Kowalski)

Strzały (celne): Legia 17 (9) - Jagiellonia 6 (2)

Legia: Hubert Nowak - Oliwier Olewiński (78' Maciej Złotkowski), Bartosz Dembek, Rafał Boczoń (kpt), Jakub Grzejszczak Ż - Maciej Saletra, Kacper Bogusiewicz, Fryderyk Misztal (67' Jakub Żewłakow) - Piotr Zieliński (57' Przemysław Mizera), Jakub Kowalski, Mateusz Sitek (57' Karol Kosiorek). Rezerwa: Michał Malinowski (br)
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com fot. Rafii / Legionisci.com

Sparing: Śląsk Wrocław 07 6-1 (4-1) Legia U14
0-1 15 min. Szymon Chojecki (as. Konrad Kraska)
1-1 25 min.
2-1 40 min.
3-1 42 min.
4-1 45 min.
5-1 55 min.
6-1 min.

Legia: Jakub Misiewicz, gracz testowany - Dawid Foks, Mikołaj Kotarba, Jan Leszczyński, Antoni Wasiak-Libiszowski, Leon Ziętek, Maciej Jaroszewski, Aleksander Iwańczyk, Kuba Solecki, Michał Reterski, Kuba Nawrocki, Aleks Płoszka, Maciej Jeleński, Konrad Kraska, Leon Falecki, Szymon Chojecki
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

Niezbyt szczęśliwie ułożył się mecz dla trampkarzy Legii, którzy szybko uzyskali przewagę posiadania piłki, stwarzali sobie kolejne okazje, ale wykorzystali tylko jedną z nich. Po serii błędów Legii w obronie w końcówce I połowy, trzybramkowe prowadzenie objęli goście. Legioniści dążyli do odrobienia strat i grali całkiem ładnie, ale poza nieuznanym golem nie mogli się przełamać pod bramką WKS. Dwa kolejne gole zdobyli za to wrocławianie. Wynik wygląda mało zachęcająco, choć nie do końca oddaje przebieg meczu. Dokładność w wykorzystywaniu stwarzanych sytuacji bramkowych to jednak również element umiejętności.

Sparing: Legia U13 - Drukarz Warszawa U13 (2008)

Strzały (celne): Legia 13 (6) - Drukarz 13 (8)

Legia: Marcel Grzejda - Daniel Foks, Maciej Chojnowski, Filip Nieckarz, Artur Sikorski, Norbert Merchel [09], Marcel Kiełbasiński, Mikołaj Jasiński, Pascal Mozie, Adam Niewiadomski, Daniel Wyrozumski, Bartłomiej Leszczyński, Szymon Rusin
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Ludwiniak

Legia U12 - Varsovia U13 (2008)

Strzały: Legia 14 (9) - Varsovia 26 (13)
Grano 3x25 minut

Legia: Denys Stoliarenko - Jan Rodak, Aleksander Marciniak, Jakub Piaseczny, Aleksander Badowski [10], Wojciech Paczosa, Olivier Ziembicki, Vincent Ziętek, Iwo Dolega, Kacper Ziółkowski, gr. testowany
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Artur Dworczyński

Bardzo ciekawym wyzwaniem było da legionistów spotkanie z Varsovią. Już po 10 minutach było jasne, że różnica doświadczenia, niektórych umiejętności i warunków fizycznych daje się zauważyć, a do legioniści nie zawsze zachowywali wystarczającą uwagę w obronie oraz nie do końca dbali o właściwe tempo gry. W kolejnych fazach gry postawa naszych graczy była już nieco lepsza, niemniej ciężko było myśleć o nadrobieniu dystansu. Kilka akcji ofensywnych w II i III kwarcie mogło się jednak podobać, podobnie jak spora ilość udanych interwencji obronnych w tym okresie. Goście pokazali z kolei, że nieprzypadkowo zajęli 2. miejsce w swojej grupie I ligi warszawskiej U-13.
fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Sparing: Legia U11 - Varsovia U11 (2010)

Strzały (celne): Legia 16 (12) - Varsovia 5 (2)

Grano 2x30 minut

Legia: Franciszek Golański - Dawid Rodak, Oliwier Pruszyński, Xawery Eichler, Igor Brzozowski, Oskar Putrzyński, Mateusz Pawłowski, Tymon Płoszka, Antoni Błoński, Filip Hołowiński, Jacek Dobrzański, Wiktor Wach.
Trenerzy: Mateusz Legierski, Mateusz Majewski

W czwartek młodzi legioniści zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Varsovii. Legioniści zaczęły mocno, ale kolejne minuty to wzajemne badanie się i neutralizowanie poczynań. Gra zrobiła się nieco bardziej otwarta po ok. 20 minutach gry - do interwencji został zmuszony golkiper Legii, kilka razy ładnie piłkę rozegrali z przodu legioniści. Druga odsłona była nieco bardziej otwarta, sąd nieco większa ilość dobrych okazji dla obu zespołów. Nasi gracze grali nie tylko efektownie, ale i konkretnie oraz dokładnie w okolicach pola karnego Varsovii. Dobra postawa w zetknięciu z zawsze wymagającym rywalem dodała optymizmu przed niedzielnym pojedynkiem z Jaguarem Gdańsk.

Sparing: Legia U11 - Jaguar Gdańsk 2010

Strzały (celne): Legia 25 (19) - Jaguar Gdańsk 18 (8)
Grano 4x20 minut

Legia: Franciszek Golański, Oliwier Pruszyński, Dawid Rodak, Mateusz Pawłowski, Oskar Putrzyński, Igor Brzozowski, Tymon Płoszka, Antoni Błoński, gr. testowany, Jacek Dobrzański, Xawery Eichler, Filip Hołowiński, Wiktor Wach
Trenerzy: Mateusz Majewski, Mateusz Legierski

Z dwóch zaplanowanych na niedzielę sparingów z Jaguarem odbył się ostatecznie jeden, w kategorii U11. Legioniści grali w niedzielę z nieco mniejszym wigorem niż trzy dni wcześniej, a grający dość ostrożnie, ale prezentujący dobry poziom goście zaczęli z niezłym animuszem. Od drugiej kwarty legioniści zaczęli spychać gości na ich połowę, jednak mieli problemy z zaskoczeniem obrony Jaguara. W efekcie mecz długo nie obfitował w strzały z obu stron, nie mówiąc o bramkach. Mimo wszystko, nie zabrakło efektownych zwodów, strzałów i parad z obu stron. Szczególnie sporo działo się w ostatniej, czwartej kwarcie, gdy mecz nieco się "otworzył". Kilka uderzeń z dystansu legionistów musiało się podobać, ale i goście byli groźni do ostatnich minut.

Błękitni Korytów (seniorzy A klasa) 1-4 (1-0) UWKS Legia Warszawa U19