fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Mucha i Bortnik wyrzuceni z Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com

Łukasz Bortnik i Jan Mucha nie pracują już w Legii Warszawa - poinformował na Twitterze Michał Kołodziejczyk z Canal+. To zaskakująca informacja, ale jak udało nam się ustalić, nic nie stało się bez przyczyny.

Dwóch trenerów zabrakło już na ławce rezerwowych na meczu w Lubinie, bo trener Czesław Michniewicz odsunął ich ze sztabu w niedzielny poranek. Powodem miało być ich nieodpowiednie zachowanie w hotelu dzień przed meczem.

Obaj rozpoczęli pracę w Legii od sezonu 2019/20. Łukasz Bortnik był głównym trenerem przygotowania fizycznego, a Jan Mucha wspierał Krzysztofa Dowhania podczas treningów z bramkarzami.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (71)

+dodaj komentarz
KibicL - 26.03.2021 / 13:42, *.vectranet.pl

A mogło być tak pięknie. Wystarczyło kupić flaszkę lub dwie więcej i zaprosić Czesława do towarzystwa. A tak to kicha.

odpowiedz
Henry - 26.03.2021 / 13:29, *.tpnet.pl

Czy ludziom, którzy zachowują się nieodpowiednio proponuje się dalszą współpracę w klubie, tylko w innej roli??? A może ,,kryształowy" Czesio nie bardzo trawił konfrontację swoich ,,obrośniętych mchem" metod treningo-
wych i szkoleniowych z czymś bardziej europejskim i nowoczesnym?
Jeśli tak, wystarczy byle pretekst.

odpowiedz
Mabi - 26.03.2021 / 11:18, *.chello.pl

Z gó.... m jest tak, że jak wdepniesz, to klei się do buta. A jak sam narobisz to jest jeszcze gorzej... To nie znaczy, że trzeba od razu skakać "na głowę z " Łazienkowskiego"... choć pomysł jest z tych najgłupszych...
Jak narobiłeś gó..a, to trzeba wstać, popatrzeć ludziom w oczy i powiedzieć. Tak, to ja jestem tym idio..ą, co narobił sobie i pod siebie... Gó... no ma do siebie, że jeżeli sam nie sprzątniesz, to ciągnoć się za człowiekiem potrafi całe życie...
Trzeba wyszorować buciki... zmienić bieliznę, posypać łeb popiołem... Natomiast udawać, że nic się nie wydarzyło, to naiwność. Ludzie to plemię zawistne i potrafi na grobie i narobić i inne rzeczy.
Inna sprawa to Pan Prezes. To inteligentny "facio", ale "... Czerniakowskiej nie zna...". Żyl.ta jaka, taka jest. Można ją kochać i nienawidzieć..., ale ignorować się nie da... Panie L... stać Pana na nowe obówie i kup je sobie, tylko nie udawaj, że nic się nie wydarzyło... Bo sam zejdziesz do poziomu... głównego tematu tej notki... (L)

odpowiedz
[L] - 26.03.2021 / 15:13, *.elartnet.pl

@Mabi: Zmień dostawcę i przestań bredzić.

odpowiedz
Serek - 25.03.2021 / 18:22, *.centertel.pl

Podobno pocisneli Czesiowi od poznańskich słowików i że jest konfidentem co ustawiał mecze a potem się rozpruł na swojego przyjaciela

odpowiedz
Grinder - 25.03.2021 / 13:21, *.chello.pl

może podrywali jakieś laseczki

odpowiedz
Pacz - 25.03.2021 / 12:59, *.t-mobile.pl

Alkohol w sporcie to tragedia. Przykład: polska piłka klubowa.

odpowiedz
Wolfik - 25.03.2021 / 12:27, *.mm.pl

Od dawna nie rozumiem ludzkiej logiki. Jeśli prawdą jest, że rzeczeni ludzie wynosili informacje z szatni, to ich zwolnienie powinno skutkować nie tylko dyscyplinarką...

Nie wyobrażam sobie, by pracując w firmie X produkującej przykładowo silniki wynosić w świat informacje na temat ich planów, technologii wykonania czy kondycji finansowej zakładu. O chlaniu w pracy nawet nie wspominam.....

A'propos tego wszystkiego. Wczoraj wyczytałem, że matka (tak, matka!!!) doniosła na syna do prokuratury że ten podczas młodzieżowej imprezy zakrapianej alkoholem na działce źle wypowiadał się o prezydencie czy premierze. Normalnie zaniemogłem...

odpowiedz
Sebo(L) - 25.03.2021 / 17:03, *.master.pl

@Wolfik: To co napisałeś na końcu to jest przykład tego jak głęboka patologia dosięgła nasze społeczeństwo.

odpowiedz
Kerad - 25.03.2021 / 17:55, *.plus.pl

@Wolfik: matka donosicielka, to radna PiS która dowiedziała się od swojego syna iż na imprezie gdzie był jej syn, jego koledzy źle wyrażali się od Dudzie. Tak ją to zbulwersowało, że doniosła do kolegów z PiS i masz Ci afera

odpowiedz
reklama kaszlu - 25.03.2021 / 18:29, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Lubię matki na młodzieżowych imprezach!

odpowiedz
Au - 25.03.2021 / 18:32, *.czempin.net

@reklama kaszlu: pewnie matka stiflera

odpowiedz
Leon - 25.03.2021 / 23:18, *.mm.pl

@Wolfik: To Matka była na imprezie,piła z synem a póżniej poszła na prokuraturę.Przestań oglądać onet tylko pomyśl.

odpowiedz
admate85 - 27.03.2021 / 11:08, *.orange.pl

@Wolfik: Jak w Korei Północnej...

odpowiedz
AAA - 25.03.2021 / 10:45, *.chello.pl

Jeszcze Gvilia,Joel i Kupon za bukmacherkę.

odpowiedz
Arturqwe - 25.03.2021 / 12:41, *.tpnet.pl

@AAA: kto to jest ten Kupon?

odpowiedz
lob - 25.03.2021 / 12:57, *.chello.pl

@Arturqwe: Pewnie chodzi mu o Jędze......

odpowiedz
SK65 - 25.03.2021 / 10:13, *.szpitalmadalinskiego.pl

Pochlali i natykali Mnichowi.

odpowiedz
Mrok - 25.03.2021 / 09:27, *.chello.pl

Może to dalsza cześć szeroko zakrojonej akcji "Łapać kreta!", która od lat prowadzi Miodu?

odpowiedz
Kibolek - 25.03.2021 / 09:03, *.telefonica.de

Bardzo dobra decyzja TYLKO jeszcze niech mioduskiego wezmą ze sobą.

odpowiedz
Alan - 25.03.2021 / 10:30, *.t-mobile.pl

@Kibolek :
Taaa i co Ty rozbijesz swoją świnie skarbonkę i wykupisz Legie i zostaniesz Prezesem ? Takich narzekaczy jak Ty jest pełno jestem ciekaw jak Ty czy Tobie podobni by poprowadzili Legię ? Zawisza Bydgoszcz , Wisła Kraków tam swoje 5 minut mieli kibole i każdy wie jak te kluby teraz wyglądają.

odpowiedz
singspiel - 25.03.2021 / 13:42, *.centertel.pl

@Alan: zwłaszcza Zawisza to była potęga. Kiedy Legia należała do ITI, niektórzy dziennikarze ujadali, że tak nie wolno ich atakować , bo przecież gdyby nie oni, to Legia na pewno by upadła. Jeden z kolegów trzeźwo wtedy zauważył, że taką markę zawsze chętnie ktoś kupi. Minęło ładnych parę lat i lata ITI wspominamy raczej jako kompletna posucha.
Jak więc widać, może niekoniecznie powinniśmy bać sie zmian?

odpowiedz
Alan - 25.03.2021 / 16:28, *.t-mobile.pl

@singspiel:
Walczył o MP i zdobył PP a gdzie jest teraz i przez kogo tam jest ten klub ? Co do czasów ITI to wolałbym się nie wypowiadać bo był to czas nie tylko pełen kompromitacji wlasciciela uwczesnego ale i niestety i kibiców którzy w kilku sytuacjach delikatnie mówiąc trochę się pogubili w swoich działaniach.

odpowiedz
singspiel - 25.03.2021 / 16:57, *.atman.pl

@Alan: jest co najmniej kilkanaście klubów, które znaczyły więcej niż Zawisza. Stawianie go na jednym poziomie z Wisłą to żart

odpowiedz
Alan - 26.03.2021 / 07:08, *.t-mobile.pl

@singspiel:
Chyba niezrozumiales tego co napisałem, postawiłem ten klub w jednym poziomie jak to napisałeś z WK bo tu i tu gwoździem do przysłowiowej trumny byli kibole i to co tam wyprawiali. Przeczytaj cała korespondencję to moze zrozumiesz.

odpowiedz
TomekMokotów - 27.03.2021 / 01:00, *.chello.pl

@Alan:
Ladnie, "na temat ITI wolalbyś sie nke wypowiadać?" Czyli wypowiadasz sie tylko wtedy gdy przyklad popiera twoją tezę? Jak nie to juz nie ma tematu? To przestań.

odpowiedz
Matt - 25.03.2021 / 08:41, *.tpnet.pl

Niestety nie wiemy co kryje się pod tzw. "nieodpowiednim zachowaniem". Jednak czytając komentarze znów gołym okiem dostrzec można główną przyczynę bylejakości polskiej piłki nożnej czyli przyzwolenie na działanie na szkodę klubu. Kibice sami domniemywają, że poszło o alkohol (może to prawda, może nie) i od razu spieszą z wytłumaczeniem typu:
- abstynent się znalazł,
- alkohol zostaje w szatni,
- Mucha to przecież prawdziwy Legionista.

Gratuluję osobom, które miano "prawdziwego Legionisty" przypisują osobie potencjalnie nieodpowiedzialnej. Kibicom powinno zależeć na transparentności członków Legii i wykrywaniu osób, które działają na jej szkodę lub nie przestrzegają obowiązujących w klubie standardów. Jeśli ktoś ma problemy dyscyplinarne, to ja nie nazwałbym go prawdziwym Legionistą. Jeżeli chcecie niskich standardów, olewania obowiązków, balowania czy podobnych, to nie dziwcie się potem, że poziom sportowy jest taki, a nie inny. Gra piłkarzy na boisku jest wypadkową wszystkiego co robią oni i inni w klubie, tylko w przypadku tych drugich, najczęściej jest to z opóźnieniem.

Nie jestem zwolennikiem Michniewicza, po prostu założyłem, że swoją pracą wystawi sobie świadectwo. Nie mogę pojąć, jak po takich szczątkowych informacjach można opowiadać się od razu przeciwko trenerowi. 10 razy bardziej wolałbym w klubie ludzi o mniejszym talencie, ale bardziej pracowitych, rzetelnych i uczciwych. Wtedy wiesz na czym stoisz i możesz cokolwiek planować. Ciekawe czy u nas wreszcie miotła ruszy bardziej zamaszyście. A może już nie trzeba, bo to tylko pojedyncze przypadki? Tego się nie dowiemy.

odpowiedz
xaxa1212 - 25.03.2021 / 08:45, *.tpnet.pl

@Matt: już ci powiem. Wynoszenie info z szatni plus libacja i nieodpowiednie zachowanie w hotelu. Plus nie jego lubie bo za czasów Vuko.
I oby teraz nie przyszli Michniewicza ludzie,, tacy sami jak ten włoski trener od defensywy. Co my niby gramy lepiej w obronie???

odpowiedz
jaaa - 25.03.2021 / 09:09, *.com.pl

@xaxa1212: myślałeś, że poprawa w obronie będzie widoczna od razu? Na to trzeba czasu.

odpowiedz
Matt - 25.03.2021 / 09:39, *.tpnet.pl

@xaxa1212: No to tym bardziej głupotą jest ich bronić. Wywalenie na zbity pysk to najlepsza decyzja. Mucha nie siada.

odpowiedz
geds - 25.03.2021 / 10:05, *.chello.pl

@jaaa:
jest z nami od początku okresu przygotowawczego, nie trzeba więcej czasu. Zaraz mu się skład zmieni, odejdzie Ukrainiec, Lewczuk i Jędza zbliżają się do końca kontraktów, kto wie czy wreszcie nie sprzedadzą póki dość młody Wieteskę. W takim tempie nigdy nie będzie tej gry w obronie bo ludzie mu się zaczną wymieniać.

odpowiedz
Krzysztof - 25.03.2021 / 08:18, *.centertel.pl

Jeżeli poprawi to atmosferę w zespole Legii ,przed najważniejszymi meczami ,w walce o mistrzostwo Polski, to OK.

odpowiedz
Jimmy L - 25.03.2021 / 06:28, *.d1-online.com

Strzelali z ucha to wypad.

odpowiedz
Glodomor - 25.03.2021 / 04:32, *.inetia.pl

Zostali wyrzuceni, bo nie zaprosili Cześka. ????

odpowiedz
LG - 25.03.2021 / 03:08, *.chello.pl

Jano Mucha strzelał z ucha...

odpowiedz
Brzeg opolski - 25.03.2021 / 01:33, *.t-mobile.pl

Ale o czym tu mowa? Nic oficjalnego. .. bortnik moim zdaniem dobry jest tak jak i mucha. A czy czesiek ma taka władze? ? Pozdrowki z Brzegu (L)

odpowiedz
miron - 25.03.2021 / 00:36, *.jmdi.pl

No i doigrali się alko nie było jednym powodem to co w szatni to zostaje w szatni a nie paple się jęzorem.To psuje atmosferę i robi ferment w zespole.

odpowiedz
Afro - 25.03.2021 / 12:21, *.206.119

@miron :
Alko nie było jedynym powodem
Co w szatni to w szatni, nie paplaj jęzorem
To psuje atmosferę i robi ferment w zespole
Doigrasz się jak Mucha i Bortnik matole

odpowiedz
miron - 25.03.2021 / 17:36, *.play-internet.pl

@Afro: matoła to poszukaj u siebie w rodzinie pajacu.

odpowiedz
Afro - 25.03.2021 / 22:53, *.chello.pl

@miron : poszukaj w słowniku "parafraza" i nie bierz wszystkiego tak do siebie. Chociaż uderz w stół... Przepraszam za tą złośliwość. Po prostu spodobał mi się Twój komentarz i przepisałem go tylko tak żeby się rymowało. Podmiot liryczny powstałego utworu ostrzega kogoś przed wynoszeniem tajemnic szatni i podaje negatywny przykład bohaterow artykułu.

odpowiedz
(L)egia - 25.03.2021 / 00:09, *.virginm.net

Panie i panowie, to była impreska z radiem eskaaa!!!

odpowiedz
News⚽️Legia - 24.03.2021 / 23:38, *.50.41

No brawo,Czesio robi czystki...teraz wiemy jak fizycznie wyglâdała drużyna prowadzona wiecxnie na kacu,a co do Muchy to zarabiał na boku wynoszonc info z szatni...

odpowiedz
G8e - 25.03.2021 / 09:06, *.play-internet.pl

@News⚽️Legia: ty mógłbyś użyć słownika (za)miast WYNOSZONC go na śmietnik...

odpowiedz
News⚽️Legia - 25.03.2021 / 22:43, *.37.95

@G8e: nastèpny Polszczyźniak sie znalazł a może jest morze głébokie?

odpowiedz
Siwy - 24.03.2021 / 23:37, *.sky.com

Zwalnia się miejsce dla Artura po sezonie. Docelowo pewnie mógłby zastąpić kiedyś Dowhania. Marzenia Sary o Stanach mogą się przesunąć . :-)

odpowiedz
2kl - 25.03.2021 / 08:08, *.chello.pl

@Siwy : Boruc od dawna mowi, ze nie chce zostawac przy pilce, szczegolnie w trenerce

odpowiedz
Bulbulator - 24.03.2021 / 23:21, *.55.238

Coraz bardziej mi się podoba praca Cześka. Nie pier...li się w tańcu. Zapewne zrobili grubą bardachę i won. Brawo, w klubie który myśli o najwyższych celach nie powinno być nieodpowiedzialnych ludzi.

odpowiedz
curragh - 25.03.2021 / 17:04, *.atman.pl

@Bulbulator: Czesław, który dzielił kasę za puszczony mecz przy gorzale w autokarze, podwyższa standardy? myślę, że zwolnienie ma inne podłoże. Już prędzej uwierzę, że wypuścili się poza hotel, łamiąc zasady bezpieczeństwa

odpowiedz
wnikam - 24.03.2021 / 23:12, *.101.92

Przyłapali ich w niedwuznacznej sytuacji?

odpowiedz
Juno - 25.03.2021 / 09:55, *.chello.pl

@wnikam: hahaha

odpowiedz
Zduneq - 24.03.2021 / 23:11, *.play-internet.pl

Do tych co tak lamentują.

Jeśli ktoś robi w normalnej firmie chlew to się go wypierdala na zbity pysk.

Nie wiem co zrobili.Przypuszczam że było grube tango z Ireną Bianco.Spróbujcie powtórzyć u siebie w pracy ten manewr.
Jeśli Legia chce być traktowana poważnie i tak postrzegana to tego typu afery muszą kończyć się dyscyplinarką

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 24.03.2021 / 23:09, *.chello.pl

Zaskakująca informacja chyba,nie wyrzucili strach chłopów bo się napili?

odpowiedz
Mrok - 25.03.2021 / 09:34, *.chello.pl

@Fan.Grotyńskiego : coś ty? zastałeś się w latach 80-tych? Trochę się zmieniło.
W latach 80-tych kiero może przymknąłby oko, dziś jakbym się napił w robocie to też by mnie wyrzucili. Inna norma.
Nie ma znaczenia stary czy młody, znaczenie ma natomiast profesjonalista czy nie. Tu jest Legia, tu nie wystarczy się starać, tutaj trzeba zap... i to cały czas na maxa.

odpowiedz
xd - 24.03.2021 / 22:48, *.vectranet.pl

i cyk zrobiło się miejsce dl a Artura xD

odpowiedz
Jasio - 24.03.2021 / 23:22, *.edu.pl

@xd: dobre!

odpowiedz
Marcin. - 25.03.2021 / 10:21, *.vbox.pl

@xd: Sara gardzi Polską i Warszawą.To nie miejsce na jej "światowe" życie... Jak Noah Boruc ożeni się z Noah Cyrus(siostra Miley) to na ślubie pierwszy taniec zatańczy Noah Boruc z Noah Boruc.Taka sytuacja.

odpowiedz
Alex Bielany - 25.03.2021 / 17:37, *.chello.pl

@Marcin.: no a jak nie? :-)

odpowiedz
magoo - 24.03.2021 / 22:39, *.chello.pl

Abstynent się znalazł...

odpowiedz
WETERAN - 24.03.2021 / 22:34, *.chello.pl

Jakiś konkret? Nieodpowiednie zachowanie to brak podkolanówek, czy byli nawaleni?

odpowiedz
Rambo - 24.03.2021 / 22:32, *.centertel.pl

Do Redakcji.

A można poprosić o więcej informacji co to za nieodpowiednie zachowanie było?

odpowiedz
Jasio - 24.03.2021 / 23:23, *.edu.pl

@Rambo: Prosić można, ale redakcja nie napisze więcej, bo więcej nic nie wie.
Pozdrowienia!

odpowiedz
olew - 24.03.2021 / 22:25, *.vectranet.pl

potrzebne stanowisko klubu, kiepskie to , Mucha to legionista...

odpowiedz
Wolfik - 25.03.2021 / 12:30, *.mm.pl

@olew: Wojtek Kowalczyk też. A nawet Szczęsny senior. I co w związku z tym?

odpowiedz
Michniewicz711 - 24.03.2021 / 22:21, *.chello.pl

Muchę tak ubić bez słowa wyjaśnienia? Oj michniewicz...

odpowiedz
Ryba - 24.03.2021 / 22:11, *.chello.pl

standard za kadencji prezesa że ciągle jakieś kwasy są i prawdziwy Legionisci jak Mucha odchodzą.. i to w jakich okolicznosciach..

odpowiedz
norbi - 24.03.2021 / 22:04, *.play-internet.pl

Muchy to nie żal, ale szkoda Bortnika. Wydawał się właściwą osobą na właściwym miejscu. Ciekawe co odje...li, że Michniewicz zdecydował się na ich zwolnienie.

odpowiedz
Legia Wlkp. - 24.03.2021 / 22:03, *.amazonaws.com

Impreza ????????????????????????????

odpowiedz
Wyrzucic poznanskiego grubasa... - 24.03.2021 / 21:56, *.orange.pl

...a Legionistom dać szansę. Jano Mucha pozdro!

odpowiedz
V - 24.03.2021 / 22:37, *.plus.pl

@Wyrzucic poznanskiego grubasa...: a jak Vuko był trenerem to też pewnie lamentowałeś - i znajdź w tym sens :)

odpowiedz
77/82 - 25.03.2021 / 00:16, *.chello.pl

@Wyrzucic poznanskiego grubasa...: całe lata było dawanie szans kolejnym "Legionistom" i nic dobrego z tego nie wynikło. Legia to nie przechowalnia, a ciepła posadka w klubie to nie tylko przyjemności ale przede wszystkim obowiązki.

odpowiedz
axa233 - 24.03.2021 / 21:55, *.tpnet.pl

długo popracowali haha

odpowiedz