Oktawia Nowacka
REKLAMA

Pięciobój

Wyniki legionistów w PŚ w Budapeszcie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Pięcioboistka Legii, Oktawia Nowacka nie awansowała do finału zawodów Pucharu Świata, które odbyły się w Budapeszcie. Legionistka dobrze pokazała się w szermierce (7. miejsce, 14 zwycięskich trafień i 218 pkt. w tej konkurencji), pływaniu (szósty wynik, 2:13,57 min.) i biegu, ale miała problemy ze strzelaniem. Po dwóch konkurencjach była piąta, ale ze względu na błędy popełniane na strzelnicy, zajęła dopiero 14. miejsce w grupie eliminacyjnej A, a do finału wchodzi tylko 10. najlepszych zawodniczek z każdej grupy eliminacyjnej. Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się parę dni po świętach w Sofii.

"Nie znalazłam wspólnego języka z pistoletem. Ciało jest dobrze przygotowane i pokazało to na szermierce, pływaniu i biegu. Zabrakło trochę wiary w siebie. Powroty nie są łatwe, ale nie takie rzeczy już się robiło. Jedziemy dalej!" - powiedziała Oktawia po występie na Węgrzech.

W czwartek w eliminacjach startował Daniel Ławrynowicz, który również nie zakwalifikował się do finałów. Ławrynowicz uzyskał bardzo słaby wynik (8 trafień i 159 pkt.) w szermierce, 17 czas w pływaniu (2:03.81 pkt., 303 pkt.). W swojej grupie eliminacyjnej Daniel zakończył rywalizację na miejscu 21. z wynikiem 1105 pkt.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.