Czesław Michniewicz i Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zmiany w pionie sportowym Legii

Woytek, źródło: Legia.com

Legia Warszawa potwierdziła, że sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Legii Warszawa odszedł Łukasz Bortnik, Jan Mucha i Piotr Zaręba (trener przygotowania fizycznego). Klub prowadzi rozmowy z Łukaszem Bortnikiem w sprawie dalszej współpracy z Legią Warszawa w innej niż dotychczas roli.

Legia Warszawa poinformowała także o przedłużeniu do czerwca 2023 roku kontraktu z Richardem Grootscholtenem, który będzie pełnił obowiązki dyrektora Akademii Legii Warszawa. Dotychczas Holender był dyrektorem wykonawczym Akademii, a stanowisko dyrektora piastował Jacek Zieliński. Od teraz objął utworzoną funkcję Szefa Rozwoju Karier Indywidualnych i Wypożyczeń. Pozostanie także członkiem kierownictwa pionu sportowego Legii Warszawa. Zadaniem Jacka Zielińskiego w oparciu o jego unikalne doświadczenia i kompetencje, będzie bardzo mocne wspieranie i rozwijanie poszczególnych zawodników wchodzących w seniorski futbol, tak aby jeszcze lepiej realizowali swój potencjał szczególnie w ramach pierwszej drużyny Legii Warszawa, jak również w ramach prowadzonych projektów wypożyczeniowych.

Jednocześnie Piotr Urban, dotychczas zajmujący stanowisko koordynatora w akademii, zostanie zastępcą dyrektora Akademii Legii Warszawa i szefem jej metodologii, a jego kontrakt również będzie obowiązywał do czerwca 2023 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

+dodaj komentarz
Soly - 27.03.2021 / 22:48, *.telia.dk

Wreszcie bi szkolenie w Legii to dno,sam obiekt ,baza do trenigow nie wyszkola,do tego sa potrzebni ludzie,a jak widac po zawodnikach to w Legii nie ma ludzi od szkolenia

odpowiedz
Lukasz323 - 27.03.2021 / 20:31, *.plus.pl

Żeby tam kogoś nie p....ało-,,Ręce '' precz od Brychczego i Dowhania!!!!!!!! (L)

odpowiedz
Mateusz z Gór - 27.03.2021 / 19:30, *.orange.pl

Co z Jankiem? Odchodzi definitywnie z Legii?

odpowiedz
Matt - 27.03.2021 / 12:52, *.tpnet.pl

Zielu, Dowhań i przede wszystkim Lucjan Brychczy, to jedyni ludzie, co do których mam pewność, że działają przede wszystkim z myślą o interesie Legii. 100% zaufania dla tych Panów, szacunek i życzenia sukcesów.

odpowiedz
Wsciek(L) y - 25.03.2021 / 20:15, *.mm.pl

Szukają jeszcze szefa do spraw układania spodenek i naciągania getr.

odpowiedz
PYTANIE - 25.03.2021 / 19:08, *.centertel.pl

A kiedy pogonią gołodupca Miodoustego ?

odpowiedz
olew - 25.03.2021 / 20:40, *.vectranet.pl

@PYTANIE: Bracie nie powinieneś obrażać faceta, który od przyjścia do Legii zapewnił nam mnóstwo tytułów mistrzowskich, pucharów , LM, LE, najlepsze w Polsce centrum treningowe i pozycję najbogatszego klubu w Polsce. Nie wszystko mu się udało , ale coś tam zdziałał, wpierw jako właściciel , teraz jako właściciel i prezes. Na Legię ( grajków, kiboli, trenerów,prezesów i właścicieli) się nie sra ! pozdrawiam , LEGIA MISTRZ !

odpowiedz
B - 25.03.2021 / 21:52, *.com.pl

@olew: swiete slowa

odpowiedz
WIDZ - 25.03.2021 / 23:21, *.chello.pl

@PYTANIE: Gołodupca? zastąpisz go swoim kapitałem? Dopóki nie - nie bredź.

odpowiedz
Kibolek - 26.03.2021 / 12:17, *.telefonica.de

@olew: najbogatszy klub w Polsce tylko w mioduskowo kulczykowej teorii

odpowiedz
arek - 26.03.2021 / 13:22, *.centertel.pl

@olew: .
napewno wiele udało, ale akurat w Europie kompletnie nic mu nie wyszło oprócz zdobycia dla siebie stanowiska w federacji klubów. Słaba akademia, miejmy nadzieję że nowe centrum coś tu zmieni, ale na razie wychowujemy bardzo mało dobrych graczy, choć nawet bez centrum regularnie wygrywaliśmy Mistrzostwa Polski Juniorów. Produkujemy dobrze zorganizowanych na boisku rzemieślników dla drugiej ligi a nie wzmocnienia dla Legii (bardzo mało wyjątków). Ze zmianami trenerów i wynalazkami typu Jozak, Hasni, Klauufurić totalna kompromiracja. Oni nie dostali by szansy w słabych drużynach ekstraklasy, tylkk u nas. Za mistrzostwa Polski szacun. Tyle że my od lat nie mamy w tym kraju poważnego rywala, jak kiedyś Wisła, Górnik czy Widzew. Nawet jak natracimy punktów to nie ma z kim przegrać.

odpowiedz
olew - 26.03.2021 / 19:39, *.vectranet.pl

@arek: jak to nic ? !!!; Spartak, Real, Ajax , LM , LE , teraz chudziej, ale było bagato jak na klub z biednej Polski

odpowiedz
Janko - 27.03.2021 / 10:34, *.supermedia.pl

@PYTANIE: chciałbyś być takim golodupcem

odpowiedz
Polon - 27.03.2021 / 21:10, *.media.pl

@olew: I najbardziej zadłużonego

odpowiedz
olew - 27.03.2021 / 22:53, *.vectranet.pl

@Polon: Barcelona jest bardziej zadłużona i nic sobie z tego nie robi, my taka polska Barcelona, więc spoko, Legia ma zdolność kredytową, bo jesteśmy najlepsi ! LEGIA MISTRZ !!!

odpowiedz
Arek - 25.03.2021 / 18:42, *.tpnet.pl

Szef rozwoju karier indywidualnych i wypożyczeń.

Ku...wa mać, że co? Kto wymyśla te śmieszne nazwy? Nie, żebym miał coś do Ziela. Nigdy w życiu. Ale niech mnie ktoś mądry oświeci. Czym on teraz ma się zajmować?

odpowiedz
P1916 - 25.03.2021 / 17:39, *.plus.pl

Mioduski co? Ty ..... !!!

odpowiedz
Nie wiem co zrobić - 25.03.2021 / 17:08, *.chello.pl

Mordeczki, jako że macie pewnie spore doświadczenie z prawem byciem na lewo pytanie: pracodawca zaproponował mi rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Jak nie to i tak mam miesiąc wypowiedzenia. Podpisać?

odpowiedz
Pomoc - 25.03.2021 / 17:35, *.t-mobile.pl

@Nie wiem co zrobić : Nie podpisuj. A z jakiego powodu chce Cię zwolnić?

odpowiedz
Frugo - 25.03.2021 / 17:39, *.chello.pl

@Nie wiem co zrobić : jeśli jest to umowa o pracę i podpiszesz rozwiązanie umowy za porozumieniem stron to nie będzie Ci się należał zasiłek. Jeszcze poszukaj info.

odpowiedz
NAS - 25.03.2021 / 17:55, *.centertel.pl

Nie podpisuj i szukaj roboty, dostaniesz świadczenia socjalne. Opcja najbardziej korzystna dla Ciebie

odpowiedz
SEBO(L) - 25.03.2021 / 19:30, *.chello.pl

@Nie wiem co zrobić : idź na zwolnienie lekarskie,na zwolnieniu pobujasz się trochę. Najpierw proponuję kręgosłup, ciąża odpada - nie uwierzą- a sporo czasu można ukręcić ;) , ale zaufany lekarz (rodzinny? kiedyś było takie coś, nie wiem czy jest,bo nie choruję) za parę złotych powinien pomóc w doborze chorób. Ale niestety,trzeba być ciągle w domu,bo mogą Cię chcieć sprawdzać- ZUS lub pracodawca. "Zdrowia" życzę;)

odpowiedz
Rdzenny - 27.03.2021 / 08:36, *.centertel.pl

@SEBO(L): dobrze prawisz chłopie ...

odpowiedz
WAŻNE PYTANIE - 25.03.2021 / 15:51, *.196.18

A kiedy ten gamoń gołodupiec Miodelski zostanie wyrzucony?

odpowiedz
Real Deal - 25.03.2021 / 15:43, *.virginm.net

Ludzie co mnie to interesuje ze to wyglada jak korpo.Wiekszosc klubow w LM to korporacje,jeszcze tego nie zauwazyliscie.To jest biznes na pierwszym miejscu, pozniej kibice I reszta.Dla mnie struktury Legii moga byc I korporacyjne ,aby mieli co Roku MP I grali w pucharach- tyle w temacie.

odpowiedz
zduneq - 25.03.2021 / 18:59, *.play-internet.pl

@Real Deal:
właśnie dlatego polskie kluby są tam gdzie sąbo nie wyglądają jak korporacje i nikt za nic nie odpowiada.Gdy coś się wysypie każdy patrzy po sobie i winnego brak

odpowiedz
jot - 25.03.2021 / 21:40, *.tpnet.pl

@Real Deal: ale my od czterech lat nie gramy w żadnych pucharach, o LM nie wspomnę... Mamy tu pełny folklor, wiochę piłkarską, prezentujemy poziom kreta na Żuławach. Prezesowi się wydaje, że jak ach i och a papka marketingowa wylewa się zewsząd. Problem polega na tym, że za tą papką nic nie idzie. Puste frazesy. Zamiany stołków, wymiany dyrektorów i innych na kolejnych nic nie wnoszących. Jak dołożymy do tego odprawy i na 100% wyje&@ne w kosmos pensje to taka miodkowa Legia jest jak oaza dla korposzczurów. Przeglądam pracuj.pl ale tam tych ofert nie ma a szkoda bo w korpo o 25 lat radzę sobie dobrze i porządną pensją nie pogardzę...

odpowiedz
jo - 25.03.2021 / 15:22, *.centertel.pl

Kolejny korporacyjny podział stołków. Chcę się rzygać jak człowiek to czyta.

odpowiedz
Darek - 25.03.2021 / 14:09, *.t-ipconnect.de

Rano była informacja,że Bortnik i Mucha zwolnieni.Po południu trwają rozmowy z Łukaszem Bortnikiem.

odpowiedz
SEBO(L) - 25.03.2021 / 14:44, *.chello.pl

@Darek : zwalniają,to będą przyjmować...;)

odpowiedz
Łukasz - 25.03.2021 / 16:49, *.centertel.pl

Zmiany, zmiany, zmiany...

odpowiedz
Darek - 25.03.2021 / 14:06, *.t-ipconnect.de

Pozamieniali się stołkami,dostali nowe nazwy swoich zawodów i dalej robią to samo.
Pamiętacie mik_as,zygo i kosmala?

odpowiedz
KN - 25.03.2021 / 13:34, *.inetia.pl

CM: Dareczku tu mamy założenia na eliminacje do pucharów. NIE WYPRZEDAĆ najlepszych przed eliminacjami.
DM: Nie rozumiem....
CM: Zacznijmy od początku...

odpowiedz
Władeczek - 25.03.2021 / 12:46, *.netfala.pl

Faken to wszystko wygląda jak w korporacji prawnej na Mordorze faken.

odpowiedz
Fan Władeczka - 25.03.2021 / 13:28, *.151.98

@Władeczek: a " maciore " już otworzyłeś ? było pite ?

odpowiedz
Hiszpan - 25.03.2021 / 12:12, *.play-internet.pl

Od dziś Zielu to taki gospodarz domu on nie da krzywdy zrobić nikomu.
Zawsze przytuli o każdej porze o mój Boże...

odpowiedz
Klawy - 25.03.2021 / 14:06, *.99.7

@Hiszpan: A co Ty masz do Ziela?

odpowiedz
L - 25.03.2021 / 12:09, *.tpnet.pl

Kiedyś o o okresie Mioduskiego w Legii będziemy mówić "KorpoLegia".

odpowiedz
zdzicho - 25.03.2021 / 11:25, *.16.195

funkcja Szefa Rozwoju Karier Indywidualnych i Wypożyczeń, o ja cię.....

odpowiedz
grzesiek - 25.03.2021 / 11:46, *.centertel.pl

@zdzicho: z ust mi to wyjąłeś

odpowiedz
Widz - 25.03.2021 / 12:08, *.tpnet.pl

@zdzicho:
Tak się awansuje (wyróżnia) ludzi w korpo kiedy nie ma hajsu na podwyżki. Tworzy się bardziej profesjonalnie brzmiące stanowisko z nazwy aby pracownik czuł się wyróżniony a że jego robota w niczym się nie zmieni... No cóż..

odpowiedz
Wolfik - 25.03.2021 / 13:42, *.mm.pl

@zdzicho: Taka moda. Jakbyś zobaczył nazwy stanowisk przykładowo w takim "Arcelor Mittalu" to byś dopiero się zdziwił. Pierwszy przykład z brzegu: "Lider stali". Albo taki: "Kierownik dostaw bezpośrednich" (facet siedzi na magazynie, jakby ktoś sie pytał....).

odpowiedz
SEBO(L) - 25.03.2021 / 14:46, *.chello.pl

@zdzicho: Ministerstwo Dziwnych Kroków...

odpowiedz
Hakon - 25.03.2021 / 17:05, *.plus.pl

@Widz: portier... Enter and exit door menager...

odpowiedz
SEBO(L) - 25.03.2021 / 19:03, *.chello.pl

@Hakon: wpis - wzór ! :)

odpowiedz