fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Play-off

Legia Warszawa 99-91 King Szczecin

Woytek, źródło: Legionisci.com

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu play-off koszykarskiej ekstraklasy Legia Warszawa wygrała 99-91 na własnym parkiecie z Kingiem Szczecin. Kolejne spotkanie na Bemowie odbędzie się już najbliższą w sobotę o godzinie 20:35. Gra toczy się do trzech zwycięstw.

Fotoreportaż z meczu - 36 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 102 zdjęcia Michała Wyszyńskiego

Pierwsza kwarta przebiegała po myśli legionistów i zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem. W połowie drugiej odsłonie goście przejęli inicjatywę i na przerwę schodzili wygrywając 43-41. Po zmianie stron podopieczni Wojciecha Kamińskiego na moment objęli prowadzenie, ale następnie szczecinianie odskoczyli na 9 oczek (57-66). Na szczęście jeszcze przed końcem trzeciej kwarty legioniści odrobili straty i przed decydującymi dziesięcioma minutami na tablicy widniał wynik 66-67. Czwarta kwarta to zacięta walka z obu stron. Na minutę przed końcem goście prowadzili jednym punktem (81-82), ale następnie Melvin trafił za trzy i zrobiło się niebezpiecznie dla Legii. Watson odpowiedział ładnym wsadem i 35 sekund przed końcem trener Kinga wziął przerwę na żądanie. Ofensywna akcja gości się nie powiodła i atakujący Grzegorz Kulka został sfaulowany, a następnie dwa razy trafił do kosza i zrobił się remis 85-85. Jeszcze przed końcową syrenę próbę trafienia za trzy podjął Purvis, ale nie trafił i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

Ta zaczęła się źle, bo szczecinianie szybko objęli czteropunktowe prowadzenie. Następnie jednak celna trójka Medforda i 5 punktów z rzędu Neala pozwoliły Legii odskoczyć na 4 punkty. Na 26 sekund przed końcem "Zieloni Kanonierzy" powiększyli przewagę do 6 oczek (97-91), a ostatecznie wygrali 99-91.

- Ciężki mecz, ale takie są właśnie spotkania w fazie play-off, gdzie grają najlepsi. Cieszymy się bardzo, że udanie rozpoczęliśmy tę rywalizację i z nadzieją na drugi triumf przystąpimy do sobotniego starcia. Już o nim myślimy, trzeba szybko pozbyć się myśli związanych z tym zwycięstwem, by z czystą głową przestąpić do kolejnego meczu - powiedział po meczu Jakub Karolak, kapitan Legii Warszawa.

PLK: Legia Warszawa 99-91 King Szczecin
Kwarty: 21-18, 20-25, 25-24, 19-18, d. 14-6

Legia Warszawa [punkty, celne za trzy]
24. J. Morris 20 (2)
3. J. Karolak 14 (2)
8. L. Medford Jr 11 (2)
11. W. Lichodiej 9 (1)
91. D. Wyka 5 (1)
---
5. N. Neal 16 (1)
14. G. Kulka 15
33. E. Watson 5
31. G. Kamiński 4
2. B. Didier-Urbaniak 0
15. A. Linowski 0
99. J. Sadowski 0

King Szczecin [punkty, celne za trzy]
2. C. Melvin 18 (3)
4. T. Brown 16 (2)
44. R. Purvis 10
17. M. Fakuade 9
6. M. Zębski 2
---
55. J. Schenk 18 (4)
15. M. Bartosz 8
9. D. Wilczek 4
30. M. Lampe 3
14. W. Czerlonko 3 (1)
23. Z. Thomas 0
11. P. Kikowski -

Komisarz: R. Łabędź
Sędziowie: J. Zamojski, D. Lenczowski, T. Trybalski

Mecz bez udziału publiczności.

Fotoreportaż z meczu - 36 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 102 zdjęcia Michała Wyszyńskiego


fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
grzesiek - 02.04.2021 / 22:09, *.centertel.pl

Stal przegrała :)

odpowiedz
Jan W. - 02.04.2021 / 12:12, *.gov.pl

Przyznam, że dwa razy straciłem nadzieję, że ten mecz zakończy się na naszą korzyść. całe szczęście, ta drużyna nie traci wiary i potrafi wyciągnąć korzystny wynik nawet będąc w beznadziejnym położeniu. walka do końca, nawet jeżeli zdarzają się przestoje w ataku, drużyna reaguje. brawo Trener Kamiński za ustawienie przeciw obronie na całym. jedna akcja nie wyszła Morrisowi, poza tym pełna realizacja.
Jeszcze tylko żeby Karolak odpalił i stanowił większe zagrożenie.
Brawo L!

odpowiedz
grzesiek - 02.04.2021 / 12:15, *.centertel.pl

@Jan W.: Ja nie ogladalem. Ale sledzilem wynik. Troche chyba lepiej w obronie moglo byc patrzac po wyniku ale tak czy siak jest wygrana. A king to nie takie znowu leszcze.

odpowiedz
c u L t - 02.04.2021 / 01:54, *.120.47

Legia✨King!

odpowiedz
Benx - 01.04.2021 / 23:33, *.chello.pl

To jest niepojęte!!!
Kilka dni wcześniej rozjeżdżamy ich rekordowo a dziś ledwo po dogrywce!?
Co za zapaść...koszykarze-pajacyki!
Kto ich trenuje? Jozak czy inny wf-ista???

odpowiedz
Ornitolog - 01.04.2021 / 23:52, *.centertel.pl

@Benx: jesteś aż takim debilem czy trolujesz?

odpowiedz
curragh - 01.04.2021 / 23:58, *.centertel.pl

@Benx: tym razem Szczecin nie wystawił juniorów, tylko 1 skład

odpowiedz
Piasek - 02.04.2021 / 01:49, *.inetia.pl

@Benx: Ty tak na serio?

odpowiedz
WIDZ - 02.04.2021 / 02:11, *.chello.pl

@Benx: Robienie z siebie durnia to wszystko, co potrafisz?

odpowiedz
p10 - 02.04.2021 / 07:13, *.centertel.pl

Redakcjo usuń ten wpis, bo na idiotę to nie ma słów ...

odpowiedz
Echhh - 02.04.2021 / 08:22, *.35.103

@Benx:
Weź dłuuuugi rozbieg i walnij głową w mur. Jednego idioty mniej. Ile ty masz lat?? Pewnie z 8 pajacu.

odpowiedz
Szpaner - 02.04.2021 / 18:18, *.box3.pl

@Benx: Boże jaki Trol Internetowy :D Kibicem się jest a nie bywa dlatego g... wiesz o Legii i Koszykówce !

odpowiedz
Benx - 02.04.2021 / 22:58, *.chello.pl

@Benx: q...va...jak pelikany...
Ale przynajmniej się uśmiałem...

odpowiedz
starszy - 01.04.2021 / 23:30, *.plus.pl

Naszym dziś wyraźnie nie szło , przy dobrej grze Szczecinian. Ale to tym ważniejsze zwycięstwo.

odpowiedz
Zdzisław - 01.04.2021 / 23:03, *.chello.pl

Panowie straszna nerwówka pod koniec czwartej kwarty ale ważne że mecz do przodu. Takie trudne spotkania scalają zespół i sprawia ze stajecie się drużyna. Brawa i w sobotę powtórzcie wynik z dzisiaj

odpowiedz
FW - 01.04.2021 / 23:02, *.orange.pl

Najpierw Karolak nie trafił dwóch osobistych a później przy zbiórce dopiero był Kulka faulowany... to przy stanie 83:85 na 12sek przed końcem nerwówka ostra...

odpowiedz
Pragabets - 02.04.2021 / 22:15, *.centertel.pl

@FW:

Sporo farta, bo tam na Kulce faulu nie było na pewno. Sędzia, który to gwizdnął był po złej stronie i nie widział, że gość z Kinga wyrwał Kulce czysto piłkę z rąk

odpowiedz
dezet - 01.04.2021 / 23:01, *.chello.pl

Opis w ogóle nie oddaje tego co się działo w końcówce regulaminowego czasu gry. Dużo szczęścia z naszej strony, że doszło do dogrywki, ale jako to mówią szczęście sprzyja lepszym ;)

odpowiedz
grzesiek - 01.04.2021 / 22:59, *.centertel.pl

Uffff bardzo cenne zwyciestwo. W sobote trzeba to powtorzyc panowie.

P.S. kimbo dziekujemy za wspanialy doping !!!

odpowiedz
Brwinów - 01.04.2021 / 22:55, *.t-mobile.pl

Legia king!!!

odpowiedz