Legia 7-2 Victoria

Futsal: Legia awansowała do Ekstraklasy!

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 25. kolejki 1. PLF Legia Warszawa wygrała z Victorią Sulejówek 7-2. Dzięki temu zwycięstwu legioniści zapewnili sobie 1. miejsce w tabeli na koniec sezonu i tym samym po raz pierwszy w historii awansowali do futsalowej Ekstraklasy. Do przerwy stołeczny zespół prowadził 4-0.

Fotoreportaż z meczu - 58 zdjęć Hagiego

To spotkanie nie mogło się lepiej rozpocząć dla Legii. Już w 31. sekundzie Mariusz Milewski przeprowadził indywidualną akcję i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Victorii. W 7. minucie było już 2-0 dla Legii. Mateusz Szafrański dostał piłkę przed bramkę i pewnie podwyższył prowadzenie. Legioniści całkowicie kontrolowali przebieg spotkania, co udokumentowali na niespełna 5 minut przed końcem pierwszej połowy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Adam Grzyb. W 19. minucie po pewnie wykonanym rzucie karnym przedłużonym Legia prowadziła już 4-0, tym samym znacznie zbliżając się do upragnionego awansu.

Od początku drugiej połowy goście zagrali z lotnym bramkarzem. W 27. minucie piątą bramkę dla stołecznego zespołu zdobył Krzysztof Jarosz. W 36. minucie Michał Madej pokonał Pawła Wysockiego, a w odpowiedzi legioniści trafili jeszcze dwukrotnie. Ostatecznie stołeczny zespół wygrał 7-2.

I liga: Legia Warszawa 7-2 (4-0) Victoria Sulejówek
00:31 1-0 - Mariusz Milewski (as. Michał Szymczak)
06:42 2-0 - Mateusz Szafrański (as. Mariusz Milewski)
14:25 3-0 - Adam Grzyb (as. Paweł Tarnowski)
18:39 4-0 - Mariusz Milewski (przedłużony rzut karny)
26:30 5-0 - Krzysztof Jarosz (as. Mateusz Olczak)
35:10 5-1 - Michał Madej (b.a.)
37:06 6-1 - Mateusz Olczak (b.a.)
38:32 6-2 - Michał Madej (as. Karol Domżała)
39:15 7-2 - Paweł Tarnowski (b.a.)

Legia: 16. Tomasz Warszawski - 14. Krzysztof Jarosz, 49. Michał Szymczak, 77. Mateusz Szafrański, 81. Mariusz Milewski (k)
18. Paweł Wysocki (br), 8. Adam Świątkowski (br), 8. Mateusz Gliński, 9. Paweł Tarnowski, 11. Bartłomiej Świniarski, 19. Adam Grzyb, 21. Grzegorz Och, 23. Mateusz Olczak
trener: Paweł Juchniewicz, as. Mariusz Milewski

Victoria: 22. Adrian Frankowski, 6. Karol Domżała, 8. Dominik Michałowski, 9. Szymon Szymańczuk (k), 25. Hamza Aarab
12. Mikołaj Subocz (br), 3. Mateusz Nowakowski, 5. Piotr Hereśniak, 11. Paweł Szymańczuk, 14. Michał Madej, 15. Sylwester Wielgat, 17. Dominik Szarpak, 20. Maciej Piwowarczyk