fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Sportowiec 100-lecia: Trzech legionistów nominowanych

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Z okazji setnych urodzin Przeglądu Sportowego, gazeta organizuje Plebiscyt na Sportowca 100-lecia. Wśród dwudziestu nominowanych są trzej legioniści - piłkarz Kazimierz Deyna, szermierz Jerzy Pawłowski oraz siatkarz Tomasz Wójtowicz. Głosować można do 24 maja na stronie sportowiec100lecia.pl.

Nominowani w plebiscycie są: Waldemar Baszanowski (podnoszenie ciężarów), Zbigniew Boniek (piłka nożna), Tomasz Gollob (żużel), Otylia Jędrzejczak (pływanie), Halina Konopacka (lekkoatletyka), Robert Korzeniowski (lekkoatletyka), Justyna Kowalczyk (narciarstwo klasyczne), Jerzy Kulej (boks), Janusz Kusociński (lekkoatletyka), Grzegorz Lato (piłka nożna), Robert Lewandowski (piłka nożna), Tomasz Majewski (lekkoatletyka), Adam Małysz (narciarstwo klasyczne), Jerzy Pawłowski (szermierka), Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne), Irena Szewińska (lekkoatletyka), Ryszard Szurkowski (kolarstwo), Anita Włodarczyk (lekkoatletyka), Tomasz Wójtowicz (siatkówka).

Ponadto głosowanie odbywać się będzie w kategoriach: Piłkarz stulecia (nominowany Kazimierz Deyna), Olimpijczyk 100-lecia, Olimpijczyk zimowy stulecia (nominowany Stanisław Marusarz), Wydarzenie sportowe stulecia, trener stulecia (nominowany Kazimierz Górski, Antoni Piechniczek, Klemens Roguski, Hubert Wagner) i drużyna stulecia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
bialy - 01.05.2021 / 14:43, *.centertel.pl

Ej, o laf, widać że olewasz prawdę. Dla ciebie to Ryszard Kukliński to też zdrajca, a może sługa Moskwy Jaruzel od wojny z narodem własnym to bohater? O takie odwracanie i olewanie prawdy. Jerzy Pawłowski to właśnie patriota i wielki sportowiec, wierny legionista złoty olimpijczyk, najlepsza szabla świata. Super, że jest w tej 20tce. Jest nawet według mnie w trójcę największych polskich sportowców w historii biorąc pod uwagę sukcesy, medale dla Polski i kunszt w dyscyplinie którą uprawiał. Piłkarzem oczywiście nasz Deyna Kazimierz!

odpowiedz
grzesiek - 30.04.2021 / 17:12, *.centertel.pl

Jak dla mnie Adam Małysz bez dwóch zdań.

odpowiedz
Krzeszczu - 30.04.2021 / 16:26, *.bredband2.com

Pilkarz 100-lecia moze byc tylko jeden (z calym szacunkiem dla Lewego i Bonka), s.p. Pan Kazimierz Deyna.
Co do sportowca, to jest ich tylu swietnych i wybitnych ze wybranie tylko jednego jest/bedzie bardzo krzywdzace dla pozostalej reszty. Irena Szewinska, Janusz Kusocinski (rozstrzelany przez hitlerowcow), Tomasz Gollob, Robert L, Ryszard Szurkowski, Tomasz Wojtowicz, Justyna Kowalczyk, to tylko kilku. I kazdy z nich, moim skromnym zdaniem, zasluguje na ten tytul.

Tak czy siak, piekna inicjatywa.

odpowiedz
w_jar - 30.04.2021 / 22:56, *.com.pl

@Krzeszczu: Janusz Kusociński był zabity przez Niemców.

odpowiedz
Krzeszczu - 30.04.2021 / 23:07, *.bredband2.com

@w_jar : to samo mialem na mysli. Dla mnie hitlerowcy to niemcy. Niemcy to hitlerowcy. Z lat 36-45.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 01.05.2021 / 01:43, *.chello.pl

@Krzeszczu: moje dwa podstawowe typy są niemalże tożsame z Twoimi, tj.: Sportowiec 100-lecia - Pani Irena Szewińska, a Piłkarz stulecia - Pan Kazimierz Deyna.
Również uważam, że inicjatywa "PS" jest bardzo szlachetna i zawierająca bezcenny walor edukacyjny.

Ps.: aby rozwiać wszelkie wątpliwości nt. tego, kto zamordował naszego biegacza Janusza Kusocińskiego, to należy odnieść się do zweryfikowanych źródeł historycznych, które stanowią, że nasz olimpijczyk i późniejszy konspirator Państwa Podziemnego został zamordowany w dniu 21.06.1940 r. w lesie koło wsi Palmiry w Puszczy Kampinoskiej przez hitlerowskich żołdaków (nacji niemieckiej).
Cyt. z mediów: "Jak na ironię Janusz Kusociński zginął w roku, w którym miały się odbyć kolejne igrzyska. W Helsinkach jeszcze raz chciał pokonać biegaczy z Finlandii, tak jak to zrobił osiem lat wcześniej w Los Angeles".
Uważam, że ten wybitny lekkoatleta czasów II Rzeczypospolitej oraz niezłomny patriota zniewolonej Ojczyzny powinien zostać nominowany do kategorii Olimpijczyk 100-lecia.

Plebiscytowe serdeczności

odpowiedz
Krzeszczu - 01.05.2021 / 08:56, *.bredband2.com

@Jerz z Potoku: Popieram, z calym szacunkiem.

odpowiedz
oLaf - 30.04.2021 / 15:50, *.vectranet.pl

szermierz ton szpieg nominowany??? ludzie nie mają honoru, naprawdę.

Lato też słabiutki wybór - piłkarz super, ale prezes trochę z korupcją sobie nie dawał rady : (

Reasumując Deyna najlepszy! : )))

odpowiedz
Roma - 30.04.2021 / 13:04, *.plus.pl

Jaki by nie był wynik głosowania, piłkarzem stulecia jest Kazimierz Deyna.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.