REKLAMA

Zapasy

Rafał Krajewski bez kwalifikacji na IO w Tokio

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Sofii odbywa się zapaśniczy turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio - tzw. turniej ostatniej szansy, gdzie czołowi zawodnicy z całego świata rywalizują o ostatnie bilety do Tokio. W stylu klasycznym, w kategorii wagowej do 130 kilogramów do walki stanął zawodnik Legii, Rafał Krajewski. Niestety, legioniście do upragnionego celu zabrakło wygranej w ostatniej walce...

Legionista w 1/8 finału miał się zmierzyć z Chorwatem, Marko Koscevicem, ale ten nie stawił się na macie, w związku z czym Krajewski automatycznie awansował do ćwierćfinału. W nim mierzył się z Azerem, Beką Kandelakim, który wcześniej pewnie pokonał Norwega, Oskara Marvika. I chociaż nasz zapaśnik przegrywał w tej walce już 0:4, nie poddał się, a przy stanie 4:4 zaskoczył rywala akcją i rzutem z klamry, którym ułożył rywala na plecy. Sędzia odklepał "tusz" i awans legionisty do półfinału, w którym przyszło mu rywalizować z Rumunem, Alinem Alexuc Ciurariu.

Przed startem rywalizacji półfinałowej, obaj zawodnicy znali wagę walki - zwycięzca zapewniał sobie awans na Igrzyska (awansowali tam obaj finaliści kat. -130kg). Niestety, Rumun wygrał 5-0. Krajewski w niedzielę zmierzy się ze zwycięzcą repasaży - Kazachem, Alimkhanem Syzdykovem lub Japończykiem, Aratą Sonodą. Zwycięzca zdobędzie brązowy medal, ale nie wywalczy kwalifikacji do Tokio.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Student_L - 08.05.2021 / 22:21, *.play-internet.pl

Powodzenia, w takich sytuacjach warto przypomnieć sobie sentencję Piłsudzkiego

odpowiedz
Winiary - 08.05.2021 / 23:42, *.centertel.pl

@Student_L:kogo? o kurde. student weź się za naukę lepiej

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.