Seweryn Brzozowski z Legii na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski w szpadzie mężczyzn
REKLAMA

Szermierka

Seweryn Brzozowski mistrzem Polski w szpadzie!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Zawodnik szermierczej Legii Warszawa, Seweryn Brzozowski w niedzielny wieczór wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w szpadzie mężczyzn. Zawody odbyły się w podwarszawskim Raszynie. Legionista w 1/4 finału pokonał Daniela Marcola (AZS Wratislavia Wrocław) 15:9, a w półfinale Wojciecha Lubienieckiego z Cracovii 15:5. W finałowym pojedynku Brzozowski mierzył się z Aleksandrem Staszulonkiem z Piasta Gliwice i to gliwiczanin jako pierwszy zadał dwa trafienia.

Seweryn szybko odpowiedział trzyma kolejnymi trafieniami, po których wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca walki. Po pierwszych trzech minutach starcia, Brzozowski prowadził 4:3. Kilkadziesiąt sekund później był remis 5:5, po czym legionista zaczął raz za razem punktować, wychodząc na prowadzenie 8:5, następnie 11:6 i w końcu zwyciężył 15:9. Gratulujemy złotego medalu i tytułu mistrza Polski.

Zanim nasz szpadzista dotarł do najlepszej ósemki, pokonał kolejno Macieja Szurleja (KS Szpada Wrocław) 15:6, Michała Adamka (AZS AWF Wrocław) 15:10, Michała Opałka (AZS Wratislavia Wrocław) 15:12.

Artiom Gripas został sklasyfikowany na miejscu 30., Tomasz Szczepanowski 40., a Leszek Heronimek 87. W poniedziałek odbędzie się rywalizacja drużynowa szpadzistów. Tomasz Szczepanowski niespodziewanie odpadł w pierwszej rundzie, w której stoczył bardzo zacięty pojedynek z Radosławem Jędrzejczykiem (AZS AWF Katowice), przegrany ostatecznie jednym trafieniem 14:15. Artiom Gripas w pierwszej rundzie pokonał Jana Bulandrę (AZS AWF Katowice) 15:14, ale w drugiej przegrał z Mateuszem Nyczem (Piast Gliwice) 5:15.

Końcowa klasyfikacja (czołowa ósemka):
1. Seweryn Brzozowski (Legia Warszawa)
2. Aleksander Staszulonek (Piast Gliwice)
3. Sebastian Majgier (Piast Gliwice)
3. Wojciech Lubieniecki (Cracovia)
5. Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków)
6. Damian Michalak (Piast Gliwice)
7. Daniel Marcol (AZS Wratislavia Wrocław)
8. Paweł Golec (Kolejarz Wrocław)


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Obi - 24.05.2021 / 07:59, *.chello.pl

Brawo, brawo, brawo!!! Super wynik. W drużynówce Piast pewnie gładko wygra, ale walczcie dzielnie.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.