Jan Kozakiewicz - zawodnik Legii wystartuje na IO w Tokio indywidualnie i w sztafecie
REKLAMA

Pływanie

Jan Kozakiewicz piątym legionistą na IO w Tokio

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Zawodnik sekcji pływackiej Legii Warszawa, Jan Kozakiewicz będzie reprezentował nasz kraj na rozpoczynających się w lipcu w Tokio, Igrzyskach Olimpijskich. Legionista próbował wywalczyć minimum olimipjskie w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym podczas ostatnich mistrzostw Polski w Lublinie (gdzie zdobył złoty medal) oraz Mistrzostw Europy w Budapeszcie. Już wcześniej Kozakiewicz miał pewny udział na Igrzyskach w sztafecie 4x100metrów stylem zmiennym.

Jak się okazało pod koniec Mistrzostw Europy na Węgrzech, legionista będzie mógł w Tokio startować również w indywidualnym konkursie 100m stylem klasycznym, jako że jest jedynym "żabkarzem" z Polski, który jedzie na IO, a nikt inny z naszego kraju kwalifikacji olimpijskiej nie wywalczył. W najbliższych dniach zaprezentujemy Wam rozmowę z tym niesamowitym zawodnikiem, który zdominował mistrzostwa Polski, a na ME na 50m stylem klasycznym był czwarty. Obecnie zawodnik przebywa w tureckiej Antalyi na obozie przygotowawczym pływackiej reprezentacji Polski.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zobaczymy więc na pewno Tomasza Bartnika (sekcja strzelecka, konkurencje karabinowe), Aleksandrę Jarmolińską (sekcja strzelecka, strzelania do rzutków), Łukasza Gutkowskiego (pięciobój nowoczesny), Zofię Klepacką (sekcja żeglarska, kl. RS:X) oraz Jana Kozakiewicza (sekcja pływacka, 100m stylem klasycznym oraz sztafeta 4x100m stylem zmiennym). O kwalifikację na IO walczyć będzie jeszcze w pierwszej połowie czerwca Oktawia Nowacka (brązowa medalistka IO w Rio de Janeiro) - w trakcie Mistrzostw Świata w pięcioboju, które odbędą się w Kairze. Nowacka po blisko rocznej przerwie od sportu, wróciła do startów w pięcioboju w marcu tego roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
L - 03.06.2021 / 14:10, *.tpnet.pl

Brawo Janek!!! Tylko nie mieszaj się w politykowanie jak wiadomo kto ;)

odpowiedz
Pro (L)ife - 04.06.2021 / 02:33, *.tpnet.pl

@L: Politykowanie ? A może po prostu mówienie prawdy . A dokładnie , to o co Ci chodzi ? ( bo nie wiem czy zrozumiałem twoją wypowiedz ..) . Chyba nie popierasz jakichś europejskich '' wartości ''?!! ...

odpowiedz
Zyga - 03.06.2021 / 00:54, *.tpnet.pl

Brawo wszyscy za awans na Igrzyska , brawo Jan ! ( L )

odpowiedz
Biała Legia - 03.06.2021 / 00:13, *.chello.pl

Pozdro byku

odpowiedz
FI(L)IP - 02.06.2021 / 21:51, *.amazonaws.com

Brawa dla całej piątki za kwalifikacje. Czekamy na następnych reprezentantów Legii na IO, a później na medale.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.