Od lewej Mateusz Szafrański, Konrad Rusiecki, Bartłomiej Świniarski, Mateusz Taradejna, Buzurgmehr Yusupov, Grzegorz Och, Tomasz Warszawski, Duarte Nuno Oliveira De Araujo, Paweł Tarnowski - fot. Bodziach
REKLAMA

Futsal

Legia trzecia w Legia Futsal Cup

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa zajęła trzecie miejsce w Legia Futsal Cup o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. W meczu półfinałowym legioniści ulegli 0-2 (0-1) Orłowi Laskowice, grając w mocno osłabionym składzie. Zdecydowanie lepiej nasz zespół zaprezentował się w meczu o 3. miejsce ze Śląskiem Wrocław, w którym do gry dołączyli trzej gracze, których zabrakło w pierwszym niedzielnym spotkaniu.

Fotoreportaż z meczu Legia - Orzeł - 27 zdjęć Bodziacha

Legioniści pokonali II-ligowca 6-1, rewanżując się za sobotnią porażkę w fazie grupowej 1-4. W turnieju wygrał Orzeł Laskowice, który w finale pokonał Widzewa 6-5. Mecze trwały 2x15 minut.

W barwach Legii w turnieju zadebiutował Portugalczyk, Duarte Nuno Oliveira De Araujo, który ostatnio występował w AZS-ie UW. Ponadto w sobotę na parkiecie pojawił się hiszpański golkiper, Ignacio Cassilas.

Przed turniejem, Grzegorz Och odebrał od przedstawicieli MZPN, Andrzeja Hendrzaka i Stanisława Nowosielskiego puchar za wygranie pierwszej ligi i awans do ekstraklasy. Ponadto Och z rąk Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Warszawa-Włochy, Moniki Kryk i Mariusza Czapli (wiceprzewodniczącego Rady) otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika Legii w sezonie 2020/21.

Skład Legii w turnieju: Tomasz Warszawski, Adam Świątkowski, Mateusz Taradejna, Ignacio Cassilas (bramkarze) oraz Mateusz Szafrański, Paweł Tarnowski, Bartłomiej Świniarski, Grzegorz Och, Adam Grzyb, Konrad Rusiecki, Mateusz Olczak, Michał Szymczak, Duarte Nuno Oliveira De Araujo, Buzurgmehr Yusupov.
trener: Paweł Juchniewicz

Wyniki meczów niedzielnych Legia Futsal Cup:
O 5. miejsce: AZS UW Wilanów 5-4 Podkowa Teqball Club

Półfinały:
Widzew Łódź 6-3 Śląsk Wrocław
Legia Warszawa 0-2 Orzeł Jelcz-Laskowice

O 3. miejsce: Legia Warszawa 6-1 Śląsk Wrocław
Finał: Orzeł Jelcz-Laskowice 6-5 Widzew Łódź

Końcowa klasyfikacja:
1. KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
2. Widzew Łódź
3. Legia Warszawa
4. WKS Śląsk Futsal Wrocław
5. AZS UW Darkomp Wilanów
6. Podkowa Teqball Club

Najlepszy strzelec: Michał Marciniak (Widzew) - 8 bramek
Najlepszy bramkarz: Jakub Budych (Orzeł Laskowice)
Najlepszy zawodnik: Kacper Opatowski (Orzeł Laskowice)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.