Mahir Emreli i Ernest Muci - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Bischofshofen SK 0-5 Legia

Hat trick Emreliego na otwarcie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W pierwszym meczu sparingowym podczas letnich przygotowań do sezon 2021/22 rozegranym w Bischofshofen Legia Warszawa wygrała 5-0 z miejscową trzecioligową drużyną BSK 1933. Trzy gole dla mistrzów Polski strzelił w pierwszej połowie Mahir Emreli, a po przerwie do siatki trafili Kacper Skibicki i Luquinhas.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla Legii. Już w 7. minucie gry po podaniu Ernesta Muciego do pustej bramki trafił Mahir Emreli. 23-letni Azer nie musiał długo czekać na swoje pierwsze trafienie w koszulce z "eLką" na piersi. Przez kolejne minuty spotkanie miało spokojny przebieg. Dopiero w 22. minucie zobaczyliśmy ciekawą akcję, która zakończyła się drugim trafieniem. Ponownie na listę strzelców wpisał się Emreli, który tym razem popisał się celnym uderzeniem zza pola karnego. Legia, czego można było się spodziewać, miała bardzo dużą przewagę nad austriackim Bischofshofen SK. Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku z dystansu szczęścia spróbował Emreli, jednak tym razem futbolówka przeleciała nad celem. Za chwilę swoją okazję miał z kolei Muci. Uderzenie Albańczyka wyłapał jednak Paweł Kapsa.

W 36. minucie swój koncert kontynuował Mahir Emreli. Napastnik przejął piłkę w środku pola, minął obrońców i w sytuacji sam na sam pewnie lewą nogą pokonał Pawła Kapsę. Nowy nabytek mistrzów Polski udowodnił tym samym, że w przyszłym sezonie może być dużym wzmocnieniem formacji ataku. Pierwsza połowa skończyła się wyraźnym prowadzeniem "Wojskowych", u których najlepiej prezentował się niejednokrotnie wspomniany w tej relacji Emreli.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Kilka minut po zmianie stron zobaczyliśmy czwartego gola dla Legii, którego autorem był tym razem Kacper Skibicki. Pomocnik doszedł do prostopadłego podania ze środka pola i wpadając w pole karne nie miał kłopotów ze skierowaniem piłki do siatki. Po godzinie gry dobrze na lewej stronie pokazał się Emreli, którego uderzenie z ostrego kąta przeleciała nieco obok bramki.

Za moment do wysiłku zmuszony został Kapsa. Polski bramkarz odbił na rzut rożny strzał jednego z rywali. Przez kolejne kilkanaście minut Legia miała dużą przewagę, jednak nie wynikało z tego nic konkretnego, chociaż z przodu co prawda aktywny starał się być wprowadzony Szymon Włodarczyk. Dopiero w doliczonym czasie gry wynik ustalił Luquinhas. Brazylijczyk dostał podanie ze skrzydła od Kacpra Kostorza, który ofiarnie powalczył o piłkę przy linii końcowej i płaskim strzałem pewnie pokonał Mirela Kahrimanovicia. W jednej z ostatnich akcji meczu sam na sam z golkiperem przeciwników znalazł się jeszcze Kostorz, jednak niestety przegrał z nim ten pojedynek.

Fotoreportaż z meczu BSK 1933 - Legia - zdjęcia Woytka


Sparing
mecz towarzyski
#BSKLEG
50
Bischofshofen, Austria
17.06.2021
18:30
Bischofshofen SK
Legia Warszawa
Bischofshofen SK
0-5
Legia Warszawa
(0-3)
Emreli 6'
Emreli 22'
Emreli 36'
Skibicki 48'
Luquinhas 90'
1 Paweł Kapsa 71'
3 Said Llambay 77'
6 Filip Zarić
8 Karol Solciansky 77'
9 Ferdinand Takyi 68'
11 Adrian Espiner 73'
15 Elvis Poric
17 Elias Kircher
19 Jurica Kljajić 64'
24 Mirnes Kahrimanović 73'
26 David Oseye
1 Mirel Kahrimanović 71'
4 Youssef Massoudi
5 Kristijan Cica 77'
10 Milan Sreco 73'
13 Marko Żivković 64'
14 Christos Paroutis 68'
16 Xhime Sufei
20 Benedek Nagy 73'
22 Manuel Dollisch
28 Ylltrim Sulejmani 77'
46' Kacper Tobiasz 59
60' Artur Jędrzejczyk 55
Mateusz Wieteska 4
72' Mateusz Hołownia 3
60' Kacper Skibicki 71
46' Bartosz Kapustka 67
60' Andre Martins 24
60' Ernest Muci 20
50' Joel Abu Hanna 23
60' Mahir Emreli 11
46' Rafael Lopes 21
46' Gabriel Kobylak 58
46' Luquinhas 82
46' Kacper Kostorz 30
60' Jakub Kisiel 63
60' Bartłomiej Ciepiela 72
60' Kacper Skwierczyński 61
60' Szymon Włodarczyk 28
60' Maik Nawrocki 64
72' Wiktor Kamiński 60
50' Filip Mladenović 25
Trener: Czesław Michniewicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
oLaf - 18.06.2021 / 18:54, *.vectranet.pl

kurcze, nawet 3-ligowiec ma łądniejsze koszulki niż nasze "brudne" : (((

odpowiedz
tekken (L) - 18.06.2021 / 20:18, *.chello.pl

@oLaf: Moznaby wziąć zrobić takie zielono-czerwone camo na białym na sezon u nas:). pasowałoby by.

odpowiedz
c u L t 93 - 18.06.2021 / 22:22, *.amazonaws.com

@tekken (L): No właśnie, powinny być kolorowe, w barwach klubowych z fajnymi paternami ,symbolami Warszawy

odpowiedz
bum - 18.06.2021 / 10:59, *.145.149

"A dramat trwa..."
Nowy transparent.... Jest jak mówiłem. Lista możliwych transferów się zawęża. Zostanie na niej Bogusz i Kądzior...
Nie chcecie wierzyć... ?? Spoko wasza sprawa.
Legia jest na dnie teraz! Nie będzie żadnych pucharów otwórzcie oczy Mioduski was dyma od lat już 4ech. Dziwi mnie że ci ultrasi wielcy nie działają nic. Wafle skawalone tak samo !

odpowiedz
Or(L)ando Sa - 18.06.2021 / 11:03, *.centertel.pl

@bum: sam jesteś wafel

odpowiedz
Student_L - 18.06.2021 / 12:19, *.play-internet.pl

@bum: w takim dramacie chciałaby być CAŁA nasza liga...

odpowiedz
bum - 18.06.2021 / 12:52, *.virginm.net

@Student_L: Moze i tak... To nasz osobisty dramat. Legia sie zwija i kurczy coraz szybciej. Niewidomi???!! :)

odpowiedz
Witosław - 19.06.2021 / 14:29, *.play-internet.pl

@bum: Powiem ci tak Legia Warszawa to najlepszy klub kto nie wierzy to ch.j mu dziub,ch.j mu w dziub.

odpowiedz
wojti - 18.06.2021 / 10:00, *.chello.pl

Fajnie że dajecie swoje przemyslenia , ale kogo to obchodzi oprócz nas kibiców....co roku to samo niby coś się dzieje , niby są nadzieje.....i kończy się jak zawsze....nikt tego nie czyta oprócz nas.....szkoda strzępić języki....Miodek z Kucharem i tak zrobią swoje...by im było dobrze a nie nam.....szkoda że ten klub nie liczy się z opiniami i sugestiami kibiców którzy naprawdę mają Legię w sercu.....pozdro dla WAS

odpowiedz
Alan - 18.06.2021 / 10:13, *.t-mobile.pl

@wojti:
A coś konkretnie możesz napisać? Np. jakieś sugestię, propozycje ? Cos po czym wg.Ciebie Legia znajdzie się w Europie bo tak to rozumiem ze gdyby włodarze słuchali się kibiców to byśmy tam grali co rok a wiec slucham konrety proszę.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 18.06.2021 / 11:32, *.play-internet.pl

@Alan: Wojti ma rację.To jest "forum kibiców",którego nikt nie czyta.....poza kibicami.Apele w rodzaju "Miduski odejdź,czy Michniewicz wooooon"świadczy tylko o tym,jak bardzo się Wam rozjechał świat rzeczywisty i naprawdę sądzicie,że napisanie komentarza w necie ma wpływ na cokolwiek.Uważam,że takie portale służą tylko i wyłącznie do wyrażania swojej opinii,a nie do zmiany rzeczywistości.

odpowiedz
Syn trenera - 18.06.2021 / 06:47, *.vectranet.pl

Caktas już zniknął z rubryki transfer do. Super najlepsze z możliwych wzmocnień, byłby wreszcie kreatywny rozgrywający, to nie kuźwa Eskimosa kupcie.. Zresztą na liście zostały 4 nazwiska.. Niedługo sam miodek i kucharski tam będą. Dramat a mecz z Norwegami za 3 tygodnie...

odpowiedz
Bombardo - 18.06.2021 / 01:44, *.cdn77.com

To bardziej taka rozgrzewka, niż sparing. Przeciwnik prezentował się, jak drużyna podwórkowa z grubym na bramce.

odpowiedz
Antykrzeszczu - 18.06.2021 / 00:33, *.120.127

Ok,ogarne wszystkie komentarze,pożyjemy zobaczymy,nic sie nie zmieniło od Dubaju, Brawo by było jak byšmy ograli tym wynikiem kocura a nie ogòra,bez napinki prosze. Dziékuje.

odpowiedz
Zimmi85 - 17.06.2021 / 22:14, *.plus.pl

Czy Legia będzie miała nowe stroje na najbliższy sezon?

odpowiedz
Nie - 17.06.2021 / 23:17, *.amazonaws.com

@Zimmi85: nie

odpowiedz
Kurak - 18.06.2021 / 00:05, *.centertel.pl

@Nie: no chyba tak, zielone mialy byc na 2 lata i czas ich mija wlasnie. Tez to ze sklep wszystko wyprzedaje (zielone) znaczy ze cos szykuja

odpowiedz
Antykrzeszczu - 18.06.2021 / 00:40, *.120.127

@Nie: A dlaczego nie?jest tyle fajnych pomysłów ,a dlaczego nie mogli by grać w złotych strojach i bieli,przeplatej troche zieleni i wielkie czarne kòLeczka a w nich eLeczka!można?

odpowiedz
c u L t ✨ ⚽️ ✨K i n g - 18.06.2021 / 13:06, *.amazonaws.com

Szanowna radakcjo,czy istnieje możliwość blokowania niektòrych komèntujácych ktörzy obrażajá i szankòjá innych o innych perspektywach i opiniach, czy na tym forum drogi autorze można spokojnie komentować,dzielić sie z innymi swoimi opinniami,czy można śmiało kultować miłość do ukochanej drużyny,Legii Warszawa,gdzie istnieje granica,prosze o odpowiedź .dzièkuje..przepraszam za możliwe błédy ortografi...

odpowiedz
Prawdziwy Boniek mieszka w Boliwii - 17.06.2021 / 21:50, *.112.84

Nastrzelał jakimś ogórom, a niektórzy się wzniecają jakby drugiego Maradonę sprowadzili.

odpowiedz
PLK - 18.06.2021 / 00:27, *.cyfrowypolsat.pl

@Prawdziwy Boniek mieszka w Boliwii: spadaj do boliwii!!! Bolku!!! Ups... Bońku...

odpowiedz
Or(L)ando Sa - 18.06.2021 / 11:00, *.centertel.pl

@Prawdziwy Boniek mieszka w Boliwii: to był jeden z problemów Legii w ubiegłych latach, że z ogorami nie potrafili wygrać...

odpowiedz
(L)eon - 17.06.2021 / 21:23, *.wawtel.pl

Nie za bardzo wiem skąd ten optymizm niech zagrają tak z mocniejszym rywalem a nie z ogórkami

odpowiedz
Jakieś info o spotkaniu Piekarskiego z Prezesem - 17.06.2021 / 21:23, *.com.pl

Dzisiaj miały być prowadzone rozmowy na Linii Prezes - Trener o przyszłości Michniewicza w Legii . Może coś więcej podać szczegółów o tym spotkaniu . Czy Michniewicz dalej trenerem Legii ?

odpowiedz
PaKi - 17.06.2021 / 22:01, *.221.36

@Jakieś info o spotkaniu Piekarskiego z Prezesem : Michniewicz po Euro do kadry, nowy trener Legii na 95% z zagranicy (kierunek szwajcarski lub ukraiński).

odpowiedz
jasiek - 17.06.2021 / 22:55, *.t-mobile.pl

@PaKi: oby!

odpowiedz
Czesław - 17.06.2021 / 22:59, *.orange.pl

@PaKi: Ha ha ha ha ha ha

odpowiedz
L - 17.06.2021 / 23:17, *.tpnet.pl

@PaKi: haha ktoś puścił taką plotę dla żartu a reszta powtarza bezmyślnie jak papuga grając przy tym wtajemniczonych. Skoro taki w temacie jesteś to może przewidzisz jakiś transfer?

odpowiedz
LewLegia - 17.06.2021 / 23:18, *.net.pl

@PaKi: Pyza do kadry ? ha ha ha, TOP ZIBI TOP :)
tren dla Legii kierunek ukraiński czy chiński? proszę o weryfikację.

odpowiedz
Kurak - 18.06.2021 / 00:06, *.centertel.pl

@Jakieś info o spotkaniu Piekarskiego z Prezesem :

Przestancie wierzyc w wysrywy wlodarczyka z meczyki.pl On nic o niczym nie wie.

odpowiedz
Adson 78 - 17.06.2021 / 21:17, *.tpnet.pl

Dobra nowina że strzela Emreli zobaczymy dalej

odpowiedz
Jacoo - 17.06.2021 / 21:12, *.chello.pl

Mordy kochane będą nowe koszulki meczowe na ten sezon?

odpowiedz
Rollo - 18.06.2021 / 03:45, *.play-internet.pl

@Jacoo: co sezon sa

odpowiedz
Kalarepa - 17.06.2021 / 21:00, *.play-internet.pl

Pewnie zimna odejdzie.

odpowiedz
pizmak - 17.06.2021 / 20:44, *.centertel.pl

emreli zapowiada sie na prawde ciekawie kolejny krol strzelcow a elka na piersi :)

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 17.06.2021 / 20:42, *.orange.pl

Emreli to super strzal p. Kucharskiego
... Myślę, że będzie lepszy od Nikolicia... Byle mu się zawsze chciało... No i ważne by p. Mioduski zima nie szukal pieniędzy..... i nie próbował sprzedawać...

odpowiedz