Legia przegrała 0-2 z Ferencvarosi TC - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Ferencvarosi 2-0 Legia

Porażka z mistrzem Węgier

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W drugim sparingowym spotkaniu podczas zgrupowania w Austrii Legia Warszawa przegrała 0-2 z Ferencvarosi TC. Bramki dla Węgrów zdobyli Roko Baturina i Eldar Civic.

Spotkanie rozpoczęli legioniści i to właśnie oni stworzyli sobie pierwszą groźną okazję w tym meczu. Już w 2. minucie oblężyli bramkę Węgrów, niestety wszystkie strzały zostały zablokowane. Kilka minut później nasz rywal miał groźną okazję, po tym jak ostrym wślizgiem przed polem karnym rywala "wyciął" Mateusz Wieteska, który za to zagranie obejrzał żółty kartonik. Rywale zupełnie zmarnowali jednak ten stały fragmenty gry. W 11. minucie niecelnie zza szesnastki uderzył Henry Wingo, a kilkadziesiąt sekund później jeszcze lepszą okazję zmarnował Myrto Uzuni. Po chwili odpowiedzieli warszawiacy, jednak bez większych problemów strzał Artura Jędrzejczyka wybronił Adam Varga. W 25. minucie mocnym strzałem zza pola karnego z powietrza popisał się Bartosz Kapustka. Niestety futbolówka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. W 43. minucie oko w oko z Cezarym Misztą stanął jeden z piłkarzy naszego rywala. Ostatecznie warszawiaków przed utratą gola uratował "Wietes".

Na drugą połowę trener Serhij Rebrow zmienił całą jedenastkę i to właśnie jego podopieczni pierwsi doszli do głosu. Niezły strzał obronił Kacper Tobiasz. W 51. minucie błąd w ustawieniu warszawskiej defensywy wykorzystał Roko Baturina, który dał swojemu zespołowi prowadzenie. Bramka dodała skrzydeł Ferencvarosi, którzy po chwili oddali bardzo dobry strzał. Na szczęście na posterunku był golkiper Legii. W 64. minucie akcję przeprowadził Kacper Skibicki , a wykończył ją Mateusz Hołownia. Lepszy w tej sytuacji okazał się jednak węgierski golkiper. W 73. minucie w pole karne Węgrów wpadł "Kapi", który chciał zmieścić piłkę przy bliższym słupku. Na szczęście dla Ferencvarosi strzał obronił Gergo Szecsi. W 80. minucie bardzo ładnym trafieniem popisał się Eldar Civic, który tym samym podwyższył prowadzenie swojej ekipy. W samej końcówce spotkania o strzał pokusił się Jasurbek Yaxshiboyev, jednak Uzbek trafił piłką tylko w słupek bramki.

Ostatni sparing podczas obozu odbędzie się w środę o godzinie 15. Rywalem będzie rosyjski FK Krasnodar.

Fotoreportaż z meczu - zdjęcia Woytka

Sparing
Mecz towarzyski
#FTCLEG
0
Kössen, Austria
20.06.2021
17:00
Ferencvarosi TC
Legia Warszawa
Ferencvarosi TC
2-0
Legia Warszawa
51' Baturina
80' Civic
(0-0)
42 Adam Varga
31 Henry Wingo
25 Miha Blazic
53 Dominik Csontos
54 Oliver Nagy
51 Andras Csonka
14 Ihor Charatin
58 Jones Zyen
77 Myrto Uzuni
70 Franck Boli
8 Ryan Mmaee
29 Gergo Szecsi
56 Roland Hajdu
57 Patrick Lynbor
33 Lasha Dvali
17 Eldar Civic
55 Balint Katona
19 Balint Vecsei
59 Ramaan Anmar
23 Daniel Gera
22 Roko Baturina
10 Nguen Tokmac
46' Cezary Miszta 35
Artur Jędrzejczyk 55
Mateusz Wieteska 4
Joel Abu Hanna 23
Kacper Skibicki 71
84' Bartosz Kapustka 67
84' Andre Martins 24
61' Filip Mladenović 25
70' Ernest Muci 20
46' Kacper Kostorz 30
Luquinhas 82
61' Mateusz Hołownia 3
84' Jakub Kisiel 63
84' Bartłomiej Ciepiela 72
Szymon Włodarczyk 28
Kacper Skwierczyński 61
Wiktor Kamiński 60
70' Jasur Yaxshiboyev 7
46' Kacper Tobiasz 59
Gabriel Kobylak 0
46' Rafael Lopes 21
Trener: Czesław Michniewicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
Andreas - 21.06.2021 / 17:35, *.play-internet.pl

Dajmy czesiowi 3 lata tyle miał Rebrow na zbudowanie DNA w ferencvarosie. Teraz przychodzi równie dobry trener do kontynuacji i ulepszania. A u nas co rok zmiana trenera.

odpowiedz
Damian - 21.06.2021 / 15:57, *.chello.pl

Dlaczego autor nie dodał że to drugi skład mistrza Węgier?

odpowiedz
Korniszony od Miodelskiego - 21.06.2021 / 14:15, *.hiperz.com

Ogórki węgierskie rozjechały ogórki Miodelskiego. Jednym słowem MIZERIA

odpowiedz
lol - 21.06.2021 / 12:32, *.chello.pl

toooo może uda się awansować chociaż do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy? ale to musieliby wygrać jeden dwumecz... :/ kipsko to widzę...

odpowiedz
Felek - 21.06.2021 / 09:09, *.netfala.pl

Ładnie wygląda Legia przed meczami w Europie...

odpowiedz
butla - 20.06.2021 / 23:37, *.t-mobile.pl

Ryan Mmaee... wyobraziłem sobie sytuacje:
spiker: jeden do zera dla Legii. Bramkę zdobyyyył Rajaaan
trybuny: mmeeeeee
:D

odpowiedz
Smolik. - 20.06.2021 / 23:00, *.chello.pl

Jeszcze jakby PRELUDE Nam strzeliło to ch… zniósłbym….ale CIVIC!!

odpowiedz
Korda - 21.06.2021 / 07:28, *.centertel.pl

@Smolik.: zawsze to lepiej brzmi jak Multipla :-)

odpowiedz
Krzeszczu - 21.06.2021 / 12:45, *.bredband2.com

@Smolik.: Powtarzam, poziom IQ na forum jest ponizej 46 wiec niewiele osob pewnie zrozumie twoj zart.

odpowiedz
ANTYKRZESZCZU - 21.06.2021 / 18:50, *.amazonaws.com

@Krzeszczu: A CZY TY MOŻESZ PRZESTAĆ CHOĆ NA CHWILE MĄDRLOWAĆ?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.06.2021 / 22:56, *.orange.pl

Od meczu z Węgrami mieliśmy sprawdzać skład na Norwegów. Tym składem chcemy wojować w eliminacjach pucharów? A jeżeli nie, to kogo i co w tym meczu sprawdzaliśmy? Mam przykre wrażenie, że w Legii nikt już nie mówi prawdy... Właściciel improwizuje w temacie finansowania klubu, prezes improwizuje w temacie prowadzenia Legii, dział skautingu udaje, że sprowadza klasowych zawodników, trener raz powiedział prawdę i widocznie stwiedził, że skoro została ona źle przyjęta, to trzeba słodko kłamać - piać z zachwytu. To może my, kibice Legii, też zaczniemy tak się zachowywać? Będziemy teoretycznie kupować karnety, udawać że przychodzimy na mecze i tak opłacać Canal +, żeby nie zrobić przelewu.

odpowiedz
bum - 20.06.2021 / 21:42, *.128.63

Hołownia : MÓJ CEL TO 1WSZA JEDENASTKA

No dzisiaj to pokazałeś że jednak możesz o tym zapomnieć...
Wieteska dno. Zagrał dwa dobre mecze pod koniec sezonu i znowu kaleczy. Martins musi też przestać pier...lić jak sędzia gwiżdże bo zobaczyliśmy ile to może kosztować. Norwegowie nas zmiażdżą z takim podejściem. Tam widać mental i zaangażowanie. My nawet nie mamy składu kompletnego hehe...
Kapustka propsik ! Dobre zagrania i kontrola...
Ogólnie odczucia zostają niezmienne i nadal twierdzę że nie mamy czego szukać w eliminacjach w tym roku. Nadal chce się mylić

odpowiedz
AliMario - 20.06.2021 / 21:28, *.play-internet.pl

Moje przewidywania na zbliżający znający się sezon to: odpadamy w 1 rundzie więc gramy w LE może jakimś fartem do trzeciej rundy i odpadamy, w MP odpadamy na jesieni a w lidze kończymy gdzieś w połowie stawki, mistrza szybko już nie będziemy mieli....

odpowiedz
genzo - 21.06.2021 / 07:12, *.amazonaws.com

@AliMario: jak można w MP odpaść na jesieni?? A nagle skończyć w połowie stawki

odpowiedz
M3 - 21.06.2021 / 10:09, *.zus.pl

@AliMario:
Wracaj do siebie chłopie i odezwij się do jakiejś tv. Zrobisz konkurencję wróżbitom.
To był mecz kontrolny i młodzi maja pokazać na co ich stać. Bez takich meczów Michniewicz niczego nie zobaczy.

odpowiedz
AliMario - 21.06.2021 / 15:34, *.tpnet.pl

@M3: moja opinia nie dotyczy żadnej gry kontrolnej a dotyczy sytuacji w klubie po kolejnych atrakcjach kadrowych już zawodowego niereformowalnego właściciela /prezesa, Ktokolwiek wierzy że drużyna się wzniesie się na poziom sprzed czasów kiedy Legia była tam gdzie wtedy był Boguś ?... Tylko głupol wierzy że ten sezon coś wniesie pozytywnego...No Way...!!!

odpowiedz
Jasio - 20.06.2021 / 21:21, *.chello.pl

Ładnie nas rezerwy mistrza Węgier zlały.
U nich prawie cała podstawowa 11 gra na euro (głównie w repie Wegier, która to nastraszyła Francuzów)

odpowiedz
Prazanin - 21.06.2021 / 09:42, *.plus.pl

@Jasio: zajęło to chwilkę ale sprawdziłem... W pierwszym składzie z Francją zagrał tylko jeden zawodnik naszych przeciwników Botka, wszedł Lovrencsics, który od nich odchodzi. W sumie jest 5 w tym 2 bramkarzy i odchodzący Lovrencsics. Gdzie ta podstawowa jedenastka? U nas bez Slisza, Emreliego Pekharta i Juranovica.... Czyli 4 z podstawy... Nie licząc nowych w drodze, gdzie Josue.... Trochę wiary i optymizmu.

odpowiedz
Prazanin - 21.06.2021 / 10:13, *.play-internet.pl

@Prazanin: Chciałem napisac gdzie Josue ma szanse na pierwsza 11...pozdrawiam

odpowiedz
herman - 20.06.2021 / 20:25, *.centertel.pl

Bodo glimt lubi to

odpowiedz
speed - 20.06.2021 / 19:50, *.play-internet.pl

Ja nie rozumiem,przecież wszystko idzie w dobrym kierunku.Szczwany plan Właściciela i Prezesa w jednej osobie jest bardzo skrupulatnie realizowany.Jego wizja rozwoju klubu i powrót do klubów ze średniej europejskiej półki potrwa... kto wie? może nawet kilka ...dziesiąt lat!Co prawda wielu z nas może już tego nie doczekać,ale mimo wszystko należy wierzyć i ufać Prezesowi który w trudzie i znoju pracuje na sławę i chwałę naszego klubu.Wierzę w to również,że Prezes się nie podda i sam będzie sterem ,żeglarzem ,okrętem i ...Chyba się zagalopowałem.

odpowiedz
chrisSiekierki - 20.06.2021 / 19:36, *.vectranet.pl

Może to i lepiej że przegrali ten sparing. Bo jakby wygrali to byłoby pianie z zachwytów co zaciemniało by nieco smutną sytuację kadrową. Ale myśle że po dojściu jeszcze dwóch anonsowanych zawodników będziemy mieć nawet dobrą kadrę, problemem będzie tylko brak czasu na zgranie .

odpowiedz
TO BYŁY - 20.06.2021 / 19:35, *.247.48

REZERWY FERENCVAROSI

odpowiedz
singspiel - 20.06.2021 / 21:00, *.centertel.pl

@TO BYŁY: w drugiej połowie zaś na boisku w zasadzie były rezerwy LEGII

odpowiedz
Trampek - 20.06.2021 / 19:34, *.125.105

Mecz bez "ładu i składu". Pomijając " gospodarskie sędziowanie " - wynik odzwierciedla to co działo się na boisku.Dzisiejszy mecz pokazał,że trener " wchodzi w budy" właściciela LEGII . Czyżby to był "efekt" planowanych rozmów obu panów ? Zaczyna ich łączyć wspólny mianownik - " łapu capu - brak ładu i składu".

odpowiedz
EM - 20.06.2021 / 19:31, *.vectranet.pl

Wiadomo coś czemu Emreli nie zagrał?

odpowiedz
Kamuflaż - 20.06.2021 / 19:23, *.tpnet.pl

Ktoś jest zdziwiony wynikiem? Tu nie ma kto grać, na amatorów i naszą ligę pewnie wystarczy, jak tylko wyściubimy nos poza nasz grajdołek, od razu w łeb. Polska piłka klubowa jest na poziomie tak żenującym, że tyko prawdziwi fanatycy wierzą w sukcesy na arenie międzynarodowej. Tutaj potrzeba z 8 chłopa do gry, którym piłka nie przeszkadza i którym chce się grać. Ja sobie tylko zadaję pytanie, kogo zatrudni Darek jak zwolni Czesia?

odpowiedz
Krzeszczu - 20.06.2021 / 19:25, *.bredband2.com

@Kamuflaż: Ci co piali z zachwytu po hattricku Emerliego w ostatnim meczu sa napewno zdziwieni i zaskoczeni.

odpowiedz
Legia gol - 20.06.2021 / 19:26, *.plus.pl

@Kamuflaż:

Jak to kogo ? Souse ????

odpowiedz
Sasza - 20.06.2021 / 19:42, *.chello.pl

@Krzeszczu: Komentarz z d...py. Emreli w ogóle w tym meczu nie zagrał więc co on ma wspólnego z tym wynikiem? Może gdyby zagrał to byśmy wygrali.

odpowiedz
Sasza - 20.06.2021 / 20:35, *.chello.pl

@Krzeszczu: Podobno nie masz czasu a jednak wypociłeś aż cztery zdania. Cztery zdania i zero argumentów, imponujące.

odpowiedz
robert - 20.06.2021 / 22:42, *.mm.pl

@Krzeszczu: Wiesz co człowieku lepiej pisz swoje durne komentarze na czacie swojego ukochanego Tottenhamu

odpowiedz
Prazanin - 21.06.2021 / 10:41, *.play-internet.pl

@Krzeszczu: czyli mieniac sie kibicem Legii nie cieszysz sie gdy nowy zawodnik dobrze w prowadza sie do druzyny?.....sparing to sparing, najwazniejsze beda mecze z Bodo i wtedy mozesz sie dalej produkowac ze swoimi madrosciami...ps.Emreli nie zagral w tym sparingu, zauwazyles to?ps,Jako kibic Legii swiadomie od 1982 nie jestem wynikami w sparingach ani zaskoczony ani zdziwiony......ps.Ile masz wyjazdow na Legie?

odpowiedz
Krzeszczu - 21.06.2021 / 12:47, *.bredband2.com

@Sasza: @Prazanin: widze ze "wolne myslenie" nie jest wasza mocna strona, a wystarczyloby troszeczke sie wysilic. Czy napisalem ze Emreli gral? Nie. A co napisalem? Przeczytajcie jeszcze raz.

odpowiedz
Tomek82 - 21.06.2021 / 14:59, *.plus.pl

@Krzeszczu: na pewno piszemy oddzielnie. Hihi

odpowiedz
oLaf - 20.06.2021 / 19:23, *.vectranet.pl

dobrze, że teraz mamy 2-ch normalnych sparingpartnerów, będzie widać różnicę w jakości, ważne, żeby być swiadomym nad czy trzeba pracować jeszcze.

odpowiedz
Wawa - 20.06.2021 / 19:04, *.chello.pl

Mistrz Węgier ograniczenia nas trzecim składem bo nalepsi na euro miodek won
Won
Won

odpowiedz
Prazanin - 21.06.2021 / 10:57, *.play-internet.pl

@Wawa : zajęło to chwilkę ale sprawdziłem... W pierwszym składzie z Francją zagrał tylko jeden zawodnik naszych przeciwników Botka, wszedł Lovrencsics, który od nich odchodzi. W sumie jest 5 w tym 2 bramkarzy i odchodzący Lovrencsics. Gdzie ta podstawowa jedenastka? U nas bez Slisza, Emreliego Pekharta i Juranovica.... Czyli 4 z podstawy... Nie licząc nowych w drodze, gdzie Josue ma szanse na 11.... Trochę wiary i optymizmu.ps.pracujesz w radiu Wawa? :)

odpowiedz
Mioduski jestes zalosny - 20.06.2021 / 18:59, *.t-mobile.pl

Mioduski znasz swoje miejsce w szeregu
Boguś to byl Prezes pełna gęba


Pozdrowienia z Wegier obyś jak najszybciej sprzedał nasza Legie w honorowe rece

odpowiedz
Kaban - 20.06.2021 / 19:26, *.224.231

@Mioduski jestes zalosny:

odpowiedz
Info - 20.06.2021 / 18:59, *.chello.pl

z Mistrzem Węgier jak to dumnie brzmi...
To może warto dodać, że ten MISTRZ WĘGIER to tak na prawdę była druga drużyna Ferencvarosu bez 7 podstawowych zawodników z jedenastki. 7 kadrowiczów ( Słowacja, Węgry ) na Euro
No, ale w pierwszym meczu z amatorami poszło nam gładko.

odpowiedz
L - 20.06.2021 / 19:13, *.tmodns.net

@Info: u nas tez polrezerwowy sklad wiec nie swiruj

odpowiedz
mrsn - 20.06.2021 / 20:29, *.axadirect.pl

@Info: u nas podstawowych 5-6 a reszta młodzi i nowi

odpowiedz
M3 - 21.06.2021 / 10:41, *.zus.pl

@Info: U nas było pięciu zawodników z podstawowego składu. To jest sparing do przećwiczenia różnego rodzaju rozwiązań. Wynik boli, ale bez testów chłopaki się nie poznają.

odpowiedz
Prazanin - 21.06.2021 / 11:10, *.play-internet.pl

@Info: Wez juz sie wiecej nie wypisuj stronie kibicow Legii Warszawa.....znajdz sobie jakas inna do wylewania zyciowych niepowodzen....jesli nie wiesz od czego sa mecze sparingowe, to nie ma z Toba o czym rozmawiac......na szczescie niedlugo wakacje , to moze gdzies z klasa polecisz i nie bedziesz glupot w necie wypisywac :)

odpowiedz
bronek49 - 20.06.2021 / 18:55, *.chello.pl

Zaczynają się blamaże

odpowiedz