Jakub Kielesiński z trenerem Radosławem Gaczyńskim na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski

Judo

Kielesiński mistrzem Polski!

W Łodzi odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będące jednocześnie mistrzostwami Polski w judo. W kategorii wagowej -81 kilogramów, tytuł mistrza Polski wywalczył zawodnik Legii Warszawa, Jakub Kielesiński. W kategorii tej startowało 24 judoków.

Kielesiński wygrał wszystkie cztery walki przez ippon (położenie zawodnika na plecach). Nasz zawodnik pokonał najpierw Bartosza Tomaszewskiego (UKS 10 Bydgoszcz), następnie Szymona Malinowskiego (Conrad Gdańsk), Sebastiana Rybickiego (Judo Sensei) i w finale Fabrycjusza Tarkowskiego (AZS Opole). Trenerem legionisty jest Radosław Gaczyński.