Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: Chcemy zagrać według własnych zasad

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Cieszę się ze zwycięstwa w Bodo, ale ten wynik niczego nie przesądza. Chcemy już zapomnieć o tym pierwszym meczu, wyciągnąć wnioski i dobrze przygotować się do rewanżu. Nie będziemy bronić tej jednobramkowej zaliczki. Chcemy wyjść na boisko, grać według własnych zasad i osiągnąć jak najlepszy wynik. Nie zajmuję się teraz przyszłością, ani ja, ani sztab. Nie myślimy o tym, kto będzie naszym następnym rywalem - mówi przed środowym meczem z Bodø/Glimt trener Legii Czesław Michniewicz

- Zagraliśmy dopiero jeden mecz. Cieszę się, że dyspozycja fizyczna i nasza gra były dobre, ale graliśmy w innych warunkach niż dotychczas, na sztucznej murawie. Pracujemy na treningach nad różnymi rozwiązaniami, ale nie chcemy się do nich ograniczać. Chcemy, żeby zawodnicy podejmowali optymalne decyzje na boisku, bo nie wszystkie sytuacje są podobne. Cieszę się, że gramy po naszemu, według naszych zasad i to przynosi efekty, daje nam pewność siebie. To nasza siła, chcemy ją pokazać na boisku.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 24020
START: 15.06.2021 / KONIEC: 14.07.2021



- Artur Boruc po powrocie z Bodo nie brał udziału w treningu. Zobaczymy, jak się będzie czuł dzisiaj, może jego stan zdrowia się poprawi. Trenujemy o 18 i dopiero po zajęciach zadecydujemy, czy znajdzie się w kadrze meczowej. Sytuacja zawodników, którzy dołączyli po Euro jest dobra. Byli niemal cały czas w treningu i mają szansę znaleźć się w 23-osoobowej kadrze meczowej.

- U Rose widać braki w treningu i brak gier kontrolnych. Dołączył do nas późno, ale pokazuje swoją wartość na zajęciach. Ma szansę znaleźć się w kadrze meczowej, bo nie wszyscy obrońcy są w pełni sił. Josue także dołączył późno, ale pokazuje potencjał. Nie dostał jeszcze swoich minut, ale teraz będzie więcej meczów, więc i on, i Johansson dostaną szansę na grę. Każdy powinien cieszyć się, że tworzy tę drużynę. Juranović wrócił z Euro w świetnej dyspozycji, pali się do gry. Zna nasze założenia taktyczne i nie wykluczam, że zagra w środę.

- Wiemy, co musimy poprawić w naszej grze. Pokazał to sposób, w jaki tracimy bramki. Przypomnieliśmy sobie ostatnio wszystkie schematy gry i zachowań w poszczególnych formacjach, nie zapominając przy tym o motoryce. Może nasze treningi nie są długie, ale są bardzo intensywne.

- Na koniec chciałbym powiedzieć, że z pozoru wynik pierwszego meczu jest dla nas korzystny, ale teraz nie liczą się bramki zdobyte na wyjeździe. Liczymy więc bardzo na wsparcie kibiców. Czasem mecze różnie się układają - my szybko zdobywamy bramkę lub robi to przeciwnik. Liczymy na pomoc kibiców. Na pewno będzie fantastyczna atmosfera. Chcę, żebyśmy byli razem od pierwszej do ostatniej minuty.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
LM - 14.07.2021 / 17:29, *.tpnet.pl

Wysoki presing i "FORZA LEGIO !" !!!

odpowiedz
SF - 14.07.2021 / 17:26, *.tpnet.pl

A kiedy i wohgole przyjdzie Ismajlgeci ?

odpowiedz
grzesiek - 14.07.2021 / 10:12, *.centertel.pl

Spokojnie dacie rade to jeszcze przegrać. Jestem o to spokojny.

odpowiedz
Bolek - 14.07.2021 / 07:54, *.play-internet.pl

O likwidacji „bramek na wyjeździe” mówiło się od dawna, teraz widzę że nagle UEFA to wprowadziła, trochę pod przykrywką Euro. Ok, czyli te 3
gole w Norwegii nie dają już takiego komfortu że można przegrać 0:1 i też przejść.

odpowiedz
k(L)on - 14.07.2021 / 05:15, *.centertel.pl

Może mój wpis zabrzmi trochę "hokejowo" , ale jak dla mnie, to możemy tracić po 8 bramek (tyle, co ktoś już wspomniał, jakaś tam Borussia Nam wbiła). Ważne, żebyśmy po ostatnim gwizdku sędziego mieli ZAWSZE, choćby o tę jedną jedyną bramkę, więcej, a będę szczęśliwy.
No to uśmiechu o 22.00 życzę (L)
:D

odpowiedz
Markus Merk - 13.07.2021 / 22:46, *.play-internet.pl

Legia zawsze awansowała do kolejnej rundy LM , jeśli wygrywała pierwsze spotkanie i tego się trzymajmy. Nie licząc oczywiście walkowera z Celtikiem.

W historii gier w pucharach tylko raz odpadliśmy po wygraniu pierwszego spotkania z Interem w 86 roku. Statystyki i historia przemawiają za awansem.

odpowiedz
WL - 13.07.2021 / 20:06, *.tpnet.pl

Musimy zagrac bardzo dobrze i awansowac P.Trenerze !!

odpowiedz
SF - 13.07.2021 / 16:32, *.tpnet.pl

LEGIA musi udowodnic swoja wyzszosc gra na swoim stadionie i murawie ktora odpowiada wiec P.Trenerze gramy ofensywnie i strzelamy nie zapominajac o obronie ! Powodzenia !!!

odpowiedz
LM - 13.07.2021 / 16:27, *.tpnet.pl

Nasza sila wyjdzie jutro bo beda wazyc sie losy awansu wiec LEGIA 4-0 B/G i sprawa zalatwiona a kto strzeli oczywiscie EMRELI .!!!!

odpowiedz
Seydu - 13.07.2021 / 16:02, *.play-internet.pl

Jutro klasycznie brak jaj i kompromitacja pomimo wygranej z pierwszego meczu typowa legia bedzie w europie :)

odpowiedz
Sputnik 44 - 13.07.2021 / 16:08, *.t-mobile.pl

@Seydu: to jest forum Kibiców Legii a nie sfrustrowanej prowincji! Krowy już wydoiłeś!?

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 13.07.2021 / 16:27, *.chello.pl

@Seydu: kompleksiarzu, wysłać ci pocztówkę z PKiN?

odpowiedz
Seydu - 13.07.2021 / 18:49, *.play-internet.pl

@Sputnik 44: To jest forum dla każdego to raz a dwa nie wydoilem bo do tego są osoby ograniczone intelektualnie czyli ty :)

odpowiedz
Bródno - 13.07.2021 / 21:19, *.chello.pl

@Seydu: smutny, biedny człowieczku...

odpowiedz
Cicero - 14.07.2021 / 05:38, *.plus.pl

@Seydu: sfrustrowany malpiszonie ta słaba Legia ograła twój klubik w lidze zdobywając mistrzostwo. Więc jak słaby i chooyowy musi być klubik któremu kibicujesz ? . Niestety Legia mając takich rywali w lidze dużo traci w Europie. p.s. to nie jest forum dla każdego (nazwa) no chyba że dla takiego trolla świniopasa , którego klubik dla Legii jest zwykłą chłopcem do bicia w tej smutnej lidze. nie pozdrawiam chama-trolla

odpowiedz
Levinho. Onet. pll - 13.07.2021 / 14:23, *.play-internet.pl

Panie trenerze - kiedy już przyklepiemy awans do grupy w pucharach i będzie trochę luzu to bardzo proszę zadbać też trochę o swój wygląd.... Może się czepiam niuansow ale to reż jest istotne. Pozdrawiam i trzymam kciuki za awans do Europy.

odpowiedz
Biała Siła - 13.07.2021 / 15:10, *.vectranet.pl

@Levinho. Onet. pll: pozostałości po pyrlandii

odpowiedz
Pacz - 13.07.2021 / 14:20, *.t-mobile.pl

Potrenujcie rzuty karne, bo nigdy nic nie wiadomo.

odpowiedz
MAKEN - 13.07.2021 / 13:45, *.t-mobile.pl

ALE Górnik po Podolskim - podobno - ma się jeszcze wzmocnić Wałdochem, Lubańskim i Oślizło ;)

odpowiedz
KibicL - 13.07.2021 / 12:58, *.plus.pl

Trzeba to wygrać zdecydowanie 3:0 i iść dalej, Liga Mistrzów potrzebuje naszej Legii. Po zwycięstwo !!

odpowiedz
Groch - 13.07.2021 / 13:11, *.play-internet.pl

@KibicL: No potrzebuje bardzo ,raz na 20 lat tam gramy to robimy show ,jak 0-6, i 4-8 , 14 bramek z jedną drużyna stracić to mało kto potrafi

odpowiedz
Paweł - 13.07.2021 / 13:14, *.com.pl

@Groch : idź na polonię, tam nie będziesz miał takich traumatycznych przeżyć.

odpowiedz
Pepe - 13.07.2021 / 13:40, *.play-internet.pl

@Groch : wiesz ile razy Borussia straciła w pucharach 4 gole u siebie ? Sprawdź.

odpowiedz
Gienek - 13.07.2021 / 13:44, *.netfala.pl

@Groch : Przynajmniej gramy tam raz na 20 lat a twój żałosny klubik grał tam kiedykolwiek???

odpowiedz
Markus Merk - 13.07.2021 / 14:10, *.play-internet.pl

@KibicL: wystarczy nie przegrać.

odpowiedz
Sputnik 44 - 13.07.2021 / 15:34, *.vectranet.pl

@Groch : poproś partnera żeby cię przytulił - powinno pomóc na twoje smutki...

odpowiedz
Groch - 14.07.2021 / 12:29, *.play-internet.pl

@Paweł: dzięki za zaproszenie, a dzieję się tam u was cos ciekawego w 5 tej lidze?

odpowiedz
Groch - 14.07.2021 / 12:34, *.play-internet.pl

@Pepe: widzę z oprymista z Ciebie , jakbyśmy przegrali 20-4 też byś znalazł powód dumy

odpowiedz