Radosław Cielemęcki - fot. Hagi / Legionisci.com

Nasz wywiad

Cielemęcki: Chcę z Wisłą walczyć o mistrzostwo

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

- Czy chciałbym zagrać w barwach Legii Warszawa? Myślę, że tak. Każdy, kto ma duże ambicje, by chciał. Mimo wszystko jest to miejsce, z którym wiąże się bardzo dużo zarówno pozytywnego, jak i negatywnego - mówi w rozmowie z Legionisci.com były zawodnik Legii i aktualny gracz Wisły Płock, Radosław Cielemęcki. Zawodnik trafił na Łazienkowską z Wałbrzycha w połowie 2016 roku jako junior. Z zespołu CLJ i trzecioligowych rezerw przebił się do pierwszej drużyny, w której zadebiutował rok temu. Ostatni sezon nie był jednak dla niego udany, bo w zasadzie w ogóle nie trenował z "jedynką".

W umowie zawodnika z Legią była opcja przedłużenia po rozegraniu określonej liczby minut. Działacze z Łazienkowskiej byli skłonni nawet skorzystać z tej opcji, ale sztab szkoleniowy nie zdecydował się na wystawienie Cielemęckiego w ostatnim meczu sezonu, choć usiadł on na ławce rezerwowych. Klauzula nie mogła zostać aktywowana. W rozmowie z nami 18-latek powiedział nam m.in. o emocjach, jakie odczuwa przed starciem ze swoim byłym klubem, o Wiśle Płock czy czasie spędzonym w Legii.

Jakie towarzyszą ci emocje w związku z najbliższym meczem z Legią?
- Jest to dla mnie mecz jak każdy inny. Oczywiście, grałem w Legii 5 lat, aczkolwiek nie czuję niczego spektakularnego. Dlaczego? Odpowiedź na pytanie pozostawię sobie.

Czujesz się dobrze przygotowany do sezonu?
- Oczywiście. Miałem krótką przerwę przed nadciągającym sezonem i była ona wystarczająca, aby się zregenerować. Mieliśmy dziesięciodniowy obóz przygotowawczy w znakomitych warunkach, który myślę, że każdemu z nas pozwolił się przygotować w stu procentach do rozgrywek.

Jaki jest cel Wisły Płock na ten sezon, a jaki twój indywidualny?
- Cel zespołowy krótkoterminowy to oczywiście wygrać pierwszy mecz. Natomiast długoterminowy myślę, że odpowiedź jest oczywista - chcemy walczyć o mistrzostwo. Mój cel to zadebiutować w barwach Wisły i zaprezentować się jak najlepiej w rozgrywkach. Chcę pomóc zespołowi w osiągnięciu naszego celu.

Czy fakt, że w Wiśle wielu chłopaków grało w przeszłości w Legii pomógł ci szybciej się zaaklimatyzować?
- Oczywiście, że tak. Zawsze będę wspominał o Kubie Rzeźniczaku, który bardzo dużo mi pomaga. Wprowadził mnie do drużyny i w każdym momencie mogę na niego liczyć. Jest dla mnie pomocny zarówno na boisku, jak i poza nim. Są jeszcze inni zawodnicy, którzy mieli okazję grać w Legii, dzięki czemu czuję się swobodniej w szatni.



Jak wspominasz czas spędzony w Legii? Masz swoje ulubione wspomnienie?
- Mimo kilku incydentów związanych z klubem, czas spędzony w Legii wspominam bardzo dobrze. Było to miejsce, które pozwoliło mi się rozwinąć. Ulubionym wspomnieniem na pewno będzie mój debiut w barwach "Wojskowych".

Żałujesz, że częściej nie grałeś w pierwszej drużynie Legii?
- Nie. Najwyraźniej taki był zamysł klubu. Grałem w rezerwach, w których w końcówce sezonu czułem się bardzo dobrze. Miałem obok osoby, które chciały mi pomoc się rozwijać i mnie wspierały w ciężkich momentach.

Kiedy grałeś w Legii mówiło się o sporym zainteresowaniu klubów z zagranicy, m.in. o Manchesterze City czy sporych włoskich markach. Faktycznie były jakieś rozmowy?
- Tak, było kilka klubów, które były zdecydowane na mnie, aczkolwiek myślę, że podjąłem najlepszą decyzję, jaką mogłem i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony.

Chciałbyś jeszcze kiedyś zagrać z "eLką" na piersi?
- Granie dla kibiców Legii Warszawa to wyróżnienie. To, z jaką pasją ludzie dopingują ten klub, jest wspaniałe i nie do opisania. Czy bym chciał zagrać w barwach Legii Warszawa? Myślę, że tak. Każdy, kto ma duże ambicje, by chciał. Mimo wszystko jest to miejsce, z którym wiąże bardzo dużo - zarówno pozytywnego, jak i negatywnego.

Rozmawiał Maciej Frydrych

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
Arek - 24.07.2021 / 00:15, *.tpnet.pl

Czuć tam jakąś zadrę.

odpowiedz
Zgred - 23.07.2021 / 22:16, *.02.net

Słońce za Mocno przygrzalo cielaku :) może od razu mistrzostwo i Puchar Tymbarku

odpowiedz
Adam - 23.07.2021 / 20:52, *.chello.pl

A co miał powiedzieć? Nowy w drużynie i na dzień dobry przyznać, że będą walczyć o utrzymanie, żeby sobie potencjalnie od razu pod górkę zrobić?

No i abstrahując od od tego wywiadu to ok, z jednej strony trzeba być realistą, ale z drugiej jaki jest sens przystępowania do zawodów z nastawieniem innym niż po to by wygrać?

odpowiedz
MK - 26.07.2021 / 12:35, *.187.2

@Adam: Dokładnie. Dla mnie to każdy powinien wyjść i walczyć o zwycięstwo. A że czasem zabraknie umiejętności, czy szczęścia to inna sprawa. Ale ambicja każe stawiać sobie najwyższe cele

odpowiedz
Ka - 23.07.2021 / 18:20, *.centertel.pl

Mimo dyplomatycznych wypowiedzi widać, że jest obrażony na działaczy. Ale tez nie brak mu poczucia hukowy, kiedy wspomina o okresie przygotowawczym trwającym … 10 dni

odpowiedz
No co ty tato... - 23.07.2021 / 17:49, *.orange.pl

Pier**lisz synu ,że głowa boli...

odpowiedz
Pacz - 23.07.2021 / 17:42, *.t-mobile.pl

Mistrzostwo jest zarezerwowane dla Legii, możesz co najwyżej walczyć o vicemistrza.

odpowiedz
Szymon - 23.07.2021 / 17:31, *.t-mobile.pl

On tak na serio z tym mistrzostwem? Gruuuuubo poszedł. Na imprezach musi być duszą towarzystwa, nigdy nie czytałem jego wypowiedzi ale widać umie rozbawić . Taka będą. Bravo On.

odpowiedz
Alan - 23.07.2021 / 17:20, *.t-mobile.pl

Jeśli przed meczem z estonczykami bym pisal ze ledwie wygramy a Bartosz Kapustka dostanie poważnej kontuzji po tym jak się cieszył z bramki to zapewne byście pisali to co teraz po słowach tego gracza....wiec troche pokory bo naprawdę do bycia mistrzem wszechświata trochę nam brakuje...Nawet w tej marnej eklapie...

odpowiedz
L - 23.07.2021 / 18:56, *.insant.pl

@Alan:

Aha...

odpowiedz
Szmu(L)ki - 23.07.2021 / 16:45, *.chello.pl

Dobrze się przygotowali w trakcie 10 DNIOWEGO obozu xD
HAHAHA skisłem tak bardzo. Ich trener od przygotowania fizycznego musi przebierać w ofertach Realu, City, Bayernu czy Juve.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 24.07.2021 / 06:40, *.orange.pl

@Szmu(L)ki:

A kto powiedział, że przy tak napiętych terminarzach jak nigdy i intensywności większej niż kiedykolwiek wcześniej w piłce nożnej nie należy szukać nowych metod podejścia do planowania sezonu? Przerwy między rozgrywkami są krótsze, piłkarze nie wypadają aż tak bardzo z rytmu, są to też zawodowcy, którzy przecież do obozu nie przystępują od zera. Nie ma się z czego śmiać, bo może lepiej zrobić 10-dniowy obóz i osiągnąć szczyt formy w 1/3 sezonu niż w jego połowie mieć przeciążoną połowę składu.

odpowiedz
bum - 23.07.2021 / 16:38, *.sky.com

Mistrzostwo z Wisłą Płock.... Kurva nie wierzę co ja czytam haha

odpowiedz
exsa - 23.07.2021 / 16:06, *.tpnet.pl

O czym mowi ?

odpowiedz
L - 23.07.2021 / 16:06, *.netcom.no

Dobry z niego ananas, nie ma co ????

odpowiedz
oLaf - 23.07.2021 / 19:40, *.vectranet.pl

@L: dobra, gość walczy o MIstrza, a my o LM więc... "trafił swój na swego"!!! ; )

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 23.07.2021 / 15:24, *.plus.pl

Prędzej Warchoł się tam pokaże niż on.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 23.07.2021 / 15:20, *.centertel.pl

Ha ha ha. Co on pił? Razem z kowalczykiem chyba tego jabola za 5 zł, Mistrzostwo z Wisłą. Dramat normalnie

odpowiedz
roben66 - 23.07.2021 / 15:12, *.207.180

Dobrze że tacy jak on nie są już w Legii

odpowiedz