Katarzyna Dębska, Małgorzata Karbownik i Pola Wolska (z medalami) - fot. pentathlon.org.pl

Pięciobój

Brąz legionistek w drużynie na MEJ

Trzy pięcioboistki Legii - Katarzyna Dębska, Małgorzata Karbownik i Pola Wolska zdobyły brązowy medal w drużynie podczas Mistrzostw Europy Juniorek Młodszych w trójboju, w Caldas da Rainha w Portugalii. Legionistki najpierw rywalizowały w kwalifikacjach do turnieju indywidualnego i wszystkie zapewniły sobie udział w finale. W finale zaś, każda z naszych zawodniczek poprawiła swój wynik w pływaniu.

Zdecydowanie najlepsza w tej konkurencji trójboju okazała się Małgorzata Karbownik, która uzyskała czas 2:07,38 min. Pola Wolska była siódma (2:16,20 min.), a Dębska - 13. (2:19,18 min.). W biegu ze strzelaniem, Karbownik wystartowała z przewagą czterech sekund, a udana runda strzelecka pozwoliła jej utrzymać prowadzenie na pierwszej (z trzech) 800-metrowych pętli biegu. Później jednak legionistka strzelała słabiej i ostatecznie finiszowała na miejscu 11. Dwie sekundy przed Polą Wolską (miejsce 10). Katarzyna Dębska z kolei awansowała po biegu ze strzelaniem o pięć lokat i skończyła rywalizację na miejscu ósmym.

Chociaż ostatecznie indywidualnie żadna z legionistek nie wywalczyła medalu, to trzy legionistki drużynowo uzyskały trzeci rezultat Mistrzostw Europy Juniorek Młodszych i sięgnęły po brązowy medal imprezy.