Komunikat klubu

Legia: Decyzja Włochów jest skandaliczna i całkowicie nieuzasadniona

źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa informuje, że pomimo trwających od ponad tygodnia starań klubu, stosowne włoskie organy utrzymały decyzję o niesprzedawaniu biletów obywatelom polskim na mecz SSC Napoli – Legia Warszawa, który odbędzie się w Neapolu w dniu 21 października. Uznajemy takie działania za całkowicie niezasadne i dyskryminujące. Klub otrzymał pierwszą decyzję, obejmującą wtedy szereg różnych meczów na terenie Włoch 6 października po południu i niezwłocznie podjął działania nakierowane na umożliwienie udziału naszych kibiców w meczu.

Prowadzone były rozmowy pomiędzy zarządami klubów, wysłano także oficjalne pismo do stosownych włoskich organów. Działania klubu wspierało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP i Ambasada RP w Rzymie, za co dziękujemy. Niestety, we wtorek 12 października otrzymaliśmy kolejną decyzję, tym razem obejmującą jedynie mecz SSC Napoli – Legia Warszawa i polskich obywateli. To decyzja skandaliczna, całkowicie nieuzasadniona i pozbawiająca naszych kibiców w pełni przysługującego im prawa do wspierania swojej drużyny podczas meczów wyjazdowych. Jest to niezgodne z duchem sportowej rywalizacji i wartościami, na których opiera się europejski futbol.

Dlatego dzisiaj wysłaliśmy kolejne stanowcze pismo w tej sprawie i oczekujemy od włoskiej strony stosownej reakcji. Informujemy także, że oprócz cofnięcia uprawnienia do biletów dla kibiców na sektorze gości, klubowi została przyznana dwa razy mniejsza niż rekomendowana w wytycznych UEFA pula biletów dla oficjalnych gości, sponsorów oraz partnerów biznesowych klubu.

Jednocześnie informujemy, że Legia Warszawa jest gotowa przyjąć na swoim stadionie kibiców SSC Napoli i jest do tego w pełni przygotowana organizacyjnie.

* * *

Mecz SSC Napoli - Legia Warszawa odbędzie się w czwartek, 21 października o godzinie 21:00.

SONDAKtóre miejsce w grupie C Ligi Europy zajmie Legia?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (71)

+dodaj komentarz
Pacho - 17.10.2021 / 20:06, *.chello.pl

Wpuścić kibiców Napoli za 10 krotność ceny a dla oficjeli, partnerów, sponsorów Napoli 10 razy mniej wejściówek. Niech dokupują po dużo wyższej cenie.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 17.10.2021 / 11:28, *.play-internet.pl

I po co te głupie komentarze i "święte oburzenie"?.I tak byście nie pojechali.Internetowi fanatycy-hehehe

odpowiedz
Marcel - 17.10.2021 / 15:23, *.t-mobile.pl

@FOREVER LEGIA: A ty byś pojechał? Poza tym tu akurat nie chodzi o to kto jedzie a kto nie, ale o to, że nasi kibice nie mogą pojechać na mecz tylko dlatego, że są obywatelami Polski, co brzmi mega słabo.

odpowiedz
info - 17.10.2021 / 00:15, *.chello.pl

Włosi mają sprawdzać wchodzących na stadion,czy są włochami czy Polakami.
Info dla tych co chcą jechać i liczą,że wejdą na sektory Napoli.

odpowiedz
Żyrardów - 16.10.2021 / 18:29, *.chello.pl

To nie wpuszczać Napoli do Polski z powodu covidu we Włoszech.

odpowiedz
(L) eon - 15.10.2021 / 23:41, *.inetia.pl

E tam zaraz nie wpuszczać.....A co my jakieś makarony? Ja jestem za wpuszczaniem, a kibicki Napoli nawet za przepuszczaniem .... Ale na oprawie w rewanżu coś dowcipnie można by im zasugerować. Na pewno się nie napną , bo to nacja , jak nie w mega grupie, to nader strachliwa...

odpowiedz
Śmidek(L). - 14.10.2021 / 22:40, *.chello.pl

Ech i wszystko jasne. Kibice Legii jak zwykle niemile widziani bo Polacy, a Polska to przecież Zło. Albańczykom napewno by sprzedali bilety a Ci w podzięce rzucali by w nich Butelkami:). Pozdro,tylko (L)egia:D.

odpowiedz
Karolo - 14.10.2021 / 21:13, *.t-mobile.pl

Proste nie wpuszczac. Napoli

odpowiedz
Wyjście awaryjne.... - 15.10.2021 / 04:17, *.02.net

@Karolo: A nie przekazać tylko 21 biletów dla medii włoskich i zarzádu Napoli tylko dla biznesu, zero dla kibicòw włoskich....

odpowiedz
Jasz - 14.10.2021 / 18:35, *.coucou-networks.fr

My kibice Legii żądamy aby klub nawet pół biletu tym komunista wloskim nie sprzedał ,przyjdzie nas 31000 tyś i się bawimy.

odpowiedz
Zdzicho - 15.10.2021 / 18:54, *.tpnet.pl

@Jasz: serio? Ja wole jak beda. Jak ktos pista to ty chcesz byc taki sam? Miej swoj honor, bo to nie przystoi legioniście....

odpowiedz
fatum - 15.10.2021 / 19:07, *.chello.pl

@Zdzicho: w pynkt. nie ma się co mazać.

odpowiedz
Robert - 14.10.2021 / 18:07, *.t-mobile.pl

Z Wlochami zrobic to samo

odpowiedz
Poldi - 14.10.2021 / 17:53, *.plus.pl

Nie wpuszczać Włochów! Więcej Legii na stadionie, lepszy przychód z dnia meczowego!

odpowiedz
xyz - 14.10.2021 / 17:13, *.aster.pl

Moim zdaniem powinno być oko za oko w tym przypadku i też nie powinniśmy gościć włochów przy na Ł3.

odpowiedz
info - 14.10.2021 / 14:21, *.206.39

Pod neapolem od środy będą stać włoskie psiaki i wyłapywać wszystkie auta na polskich rejestracjach,aby nikt nie wjechał do miasta,to samo na lotniskach w neapolu i całym regionie będą szukać Polaków,z fartem bracia.

odpowiedz
Skandal - 14.10.2021 / 17:33, *.tpnet.pl

@info: Do Neapolu można wejść po polu , na piechotę . Problem to jest taki , że na stadion się nie da wejść, wiadomo dlaczego . U ''Śmieciarzy''jest bałagan - moralny . Przekręt i bezprawie .

odpowiedz
Sarcastico. - 14.10.2021 / 13:44, *.inetia.pl

Nie wpuszczać kibiców Napoli i ograniczyć ich vipów do minimum. Nie możemy udawać, że pada deszcz jak plują na Nas.

odpowiedz
Mik - 14.10.2021 / 19:19, *.t-mobile.pl

@Sarcastico. : a co kibice Napoli mają tym wspólnego? Przecież klub miał uja do gadania.

odpowiedz
Szukać rozwiázania, nieodpuszczać... - 14.10.2021 / 12:16, *.02.net

Ja tam bym na miejscu Mioduskiego nie odpuścił, nie ma nic do stracenia , powinien poprosić wojsko Polskie o ochrone Polskich obywateli lecácych do Neapolu na wycieczke krajoznawczá ✌️✨⚽️✨Rzád Polski Narodowy pokrywa koszty????

odpowiedz
Jasz - 14.10.2021 / 18:37, *.coucou-networks.fr

@Szukać rozwiázania, nieodpuszczać...:
Pajacu wyp..aj

odpowiedz
Szukać rozwiázania, nieodpuszczać... - 15.10.2021 / 17:17, *..

@Jasz: Sam wyp..aj Pawianie!

odpowiedz
Biały Murzyn - 14.10.2021 / 11:11, *.elartnet.pl

To nie jest qrva rasizm? Jesteśmy w UE. Co na to geniusze z UEFA?

odpowiedz
Marek - 14.10.2021 / 11:07, *.chello.pl

Proponuję przydzielić ich VIPom miejsca na Żylecie :)

odpowiedz
Obiektywny znawca - 14.10.2021 / 10:20, *.icpnet.pl

A może imigranci chcą pojechać i wejść na stadion !!! Nie wpuścicie ich przecież to dyskryminacja i skandal, dlaczego obrońcy nie pojada pod stadion i tam nie protestuja i relacjonuja co tam sie w srodku UE odwala taka dyskryminacja taki brak wolnosci przeplywu ludzi!!

odpowiedz
Urs - 14.10.2021 / 10:10, *.chello.pl

UE i UEFA to ta sama sitwą , boją się Banerów na stadionie ,po każdym meczu z niewygodnym Banerem są problemy z biletami ? Czy to zbieg okoliczności ? To jest ten Nowy Ład , pozdro

odpowiedz
Jacek - 14.10.2021 / 09:57, *.t-mobile.pl

Piłkarze powinni przynajmniej pokazać baner że nie ma klubu bez kibiców.
Tyle nam kibicom legii się należy!!

odpowiedz
tommy - 14.10.2021 / 07:37, *.249.78

niech pilkarze i sztab oleja ten mecz i nie jada do włoch. Sprawe rozglosnic, skierowac do uefa i żądać walkowera.

odpowiedz
dd reporter - 14.10.2021 / 07:24, *.plus.pl

Tak na prawde się w klubie cieszą, że chociaż tym razem odbędzie się bez kary finansowej ;)

odpowiedz
Zyrardow - 14.10.2021 / 16:36, *.play-internet.pl

@dd reporter: lecz się glupcze

odpowiedz
GP1 - 14.10.2021 / 07:14, *.tpnet.pl

Hańba! Nie wpuszczać Włochów. Zrobimy tu piekło!

odpowiedz
Tomek - 14.10.2021 / 07:13, *.113.189

A interwencja naszego klubu wyglądała tak - Legia dostała faks, sekretarka przekazała Mioduskiemu, Mioduski przeczytał i stwierdził "no trudno, że nie wejdą" i na tym interwencja Legii się skończyła.

odpowiedz
Jano - 14.10.2021 / 09:03, *.orange.pl

@Tomek: A dziwisz się? A potem był telefon do księgowej, te pieniądze zarezerwowane na kary od UEFA proszę przelać na moje konto :)

odpowiedz
Gigi - 14.10.2021 / 02:40, *.com.br

Trochę to zawiało dyskryminacją niczym z epoki sturmbannführerów; Psów i Polaków nie wpuszcza się.

odpowiedz
Jimmy L - 15.10.2021 / 11:22, *.t-ipconnect.de

@Gigi: ????????,dobre.

odpowiedz
Waco - 14.10.2021 / 00:32, *.vectranet.pl

Skoro oni nas tak traktują, bez żadnej podstawy, a nawet wprowadzając jakieś kuriozalne zakazy, że zakaz dotyczy kibiców Legii z Polski, czyli już z Niemiec ten zakaz kibiców nie dotyczy, to trzeba zamiast pisać że ich wszystkich wpuscimy, napisać, że jeżeli nie zmienia decyzji to żaden ich kibic nie wejdzie, i ograniczyć miejsca dla ich vipow i sponsorów, ale nie o połowę tak jak Napoli, a do minimum, albo niech oglądają mecz w Źródełku, plują nam Makarony w twarz, a my im piszemy że i tak ich wpuscimy... plus skargi do UEFA, etc. Jak że wszystkim ostatnio, traktują nas jak frajerów, a my ich grzecznie prosimy..

odpowiedz
Daniel - 14.10.2021 / 09:48, *.chello.pl

@Waco: Kibicow wloskich bym wpuscil bo nie sa niczemu winni. Ale dla zasady VIPow bym ograniczyl mocno.

odpowiedz
Rytm - 13.10.2021 / 21:22, *.centertel.pl

To można ot tak w UE zakazać wejścia obywatelowi danego kraju na mecz? Czy to nie dyskryminacja ze względu na pochodzenie, której ponoć UE i UEFA się tak brzydzą i zwalczają?

odpowiedz
Matt - 13.10.2021 / 21:48, *.tpnet.pl

@Rytm: Dokładnie tak. Równe szanse na piśmie. Nie wiem co lepsze - nie wpuścić ich też do nas czy zezwolić na 200 biletów i urządzić im tu ognień.

odpowiedz
Biała Siła - 13.10.2021 / 23:15, *.vectranet.pl

@Matt: Trzeba ich wpuścić ,bilety po 700 zł ,stać ich .a nawet więcej ,

odpowiedz
Izydor - 13.10.2021 / 21:20, *.tpnet.pl

Neapolitańskie frajery .

odpowiedz
Obiektywny znawca - 13.10.2021 / 21:03, *.icpnet.pl

Włosi jak zwykle muszą coś odwalić, miękkie kluchy-bambini, maja 40 lat i z mamcią mieszkają

odpowiedz
Kobo(L)t - 13.10.2021 / 20:11, *.mm.pl

Kibiców przyjąć. Wszystkich działaczy, waga i innych celebrytów odesłać z kwitkiem.
Do tego powinien pójść wniosek o przeniesienie meczu na stadion neutralny po za Włochami.

odpowiedz
Adam - 14.10.2021 / 06:50, *.play-internet.pl

@Kobo(L)t: 'powinien' xD
Bo Ty wiesz najlepiej co się powinno, a czego nie w takiej sytuacji.

odpowiedz
info - 13.10.2021 / 20:00, *.38.70

Pod neapolem od środy będą stać włoskie psiaki i wyłapywać wszystkie auta na polskich rejestracjach,aby nikt nie wjechał do miasta,to samo na lotniskach w neapolu i całym regionie będą szukać Polaków,z fartem bracia.

odpowiedz
Edek - 13.10.2021 / 21:40, *.com.pl

@info: całe szczęście,że lecę w poniedziałek :)

odpowiedz
Bond - 13.10.2021 / 23:10, *.virginm.net

@Edek: hmmm a po co tam lecisz skoro na mecz nie wejdziesz, poza futbolem na poziomie to nic innego tam nie ma, tony smieci po kolana i cpuny..

odpowiedz
jezus - 14.10.2021 / 00:08, *.vectranet.pl

@Bond: puknij sie w czolo, oczywiscie, ze wejdzie i on i wielu naszych :)

odpowiedz
Woju - 14.10.2021 / 16:33, *.supermedia.pl

@jezus: gdzie kupujecie bilety ? Jaki sektor?

odpowiedz
Robert - 13.10.2021 / 19:39, *.centertel.pl

To teraz klub robi tak: w związku z brakiem zapewnienia bezpieczeństwa polskim kibicom, my jako polski klub także czujemy się zagrożeni i dlatego żądamy przeniesienia meczu na stadion, gdzie my i nasi kibice będziemy mogli czuć się bezpiecznie.
:):)

odpowiedz
Akcja reakcja - 13.10.2021 / 19:33, *.plus.pl

Legia spiąć dupska i dokopać im 3:0

odpowiedz
Hagie - 13.10.2021 / 19:29, *.centertel.pl

Piłka nożna dla kibiców ! Wpuścić ich u nas i nie pi*****cie żeby zrobić to samo

odpowiedz
kubica - 13.10.2021 / 20:37, *.cyfrowypolsat.pl

@Hagie: DOKŁADNIE!

odpowiedz
Wwa - 14.10.2021 / 00:38, *.vectranet.pl

@kubica: pewnie że dla kibiców, ale jak oni nas blokują, a my nic nie robimy, to efekt będzie taki, że nas dalej będą tak traktować.. trzeba się postawić, nie wpuścicie nas, sami też nie przyjazdzajcie i może to da im do myślenia, a szczególnie odnośnie Vipow i sponsorów..

odpowiedz
Marcin - 14.10.2021 / 13:02, *.tpnet.pl

@Hagie: uszy po sobie i dajmy się opluwać ??? oko za oko i tyle inaczej będą nas wiecznie lekceważyć. sprzęciarzy frajerów nam tu nie potrzeba.

odpowiedz
Darko - 13.10.2021 / 19:26, *.t-mobile.pl

Zrobic im to samo

odpowiedz
łosin - 13.10.2021 / 19:40, *.centertel.pl

@Darko: Nie. Piłka nożna dla kibiców. Jeśli się odgrywać to tylko na ichniejszych działaczach, "partnerach biznesowych" i całej reszcie krawacików.

odpowiedz
Goclaw - 13.10.2021 / 19:24, *.centertel.pl

Walić frajerstwo !!!!

odpowiedz
husky-77@wp.pl - 13.10.2021 / 19:20, *.etth.pl

Makarony sie boja rozgotowania ....tyle w temacie Oni zawsze aldente buraki

odpowiedz
RyszardS - 13.10.2021 / 19:12, *.sky.com

Do Leicester też podobno nie chcą nas wpuścić :(…

odpowiedz
LW82 - 13.10.2021 / 19:23, *.masmovil.com

@RyszardS : coś źle wyczytałeś bo do Leicester chcą nam dać 1500 biletów

odpowiedz
Ryszard S - 13.10.2021 / 19:33, *.sky.com

@LW82: a gdzie tak wyczytałeś?

odpowiedz
Lekarz - 13.10.2021 / 23:31, *.virginm.net

@RyszardS : bzdura, Leicester da nam pelna pule 1700 biletow, info potwierdzone

odpowiedz
Legiabgd - 13.10.2021 / 19:08, *.t-mobile.pl

Zróbmy k...wa to samo i po temacie

odpowiedz
Marcin - 14.10.2021 / 13:04, *.tpnet.pl

@Legiabgd: popieram, trzeba się szanować, jak nas opluwają to nie udawajmy, że deszcz pada. Wszystko w temacie

odpowiedz
Marcin - 14.10.2021 / 13:05, *.tpnet.pl

@Legiabgd: popieram, trzeba się szanować, jak nas opluwają to nie udawajmy, że deszcz pada. Wszystko w temacie

odpowiedz
Arturius1916 - 13.10.2021 / 19:07, *.play-internet.pl

SSc Napoli... SS w nazwie mówi wszystko.

odpowiedz
Adek - 13.10.2021 / 19:27, *.tpnet.pl

@Arturius1916: No i co Ci mówi? Chciałeś zabłysnąć a Ci nie wyszło.

SSC to inaczej klub piłkarski. Nie ma to absolutnie nic wspólnego z Schutzstaffel.

Następnym razem jak masz pisać głupoty to nie pisz nic.

odpowiedz
wukashi - 15.10.2021 / 07:06, *.197.174

@Adek: Bo ci zylka w oku peknie

odpowiedz