fot. Legia PamiętaMY

Legijna świąteczna paczka na Kresy 2021

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Jak co roku, już po raz dwunasty, kibice Legii Warszawa organizują Legijną Świąteczną Paczkę na Kresy, której celem jest przygotowanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia paczek świątecznych - te zostaną przekazane naszym rodakom zamieszkującym tereny Wileńszczyzny, jako dowód pamięci o tych, którzy do dziś kultywują polskie tradycje, porozumiewają się w języku polskim. Zachęcamy wszystkie osoby do zaangażowania się do tej szczytnej akcji, której finał zaplanowano na 4 grudnia - to definitywnie ostatni dzień zbierania darów.

"Nasza pomoc realizowana jest przy pomocy dwóch polskich szkół w miejscowościach Szumsk i Pakiena, które typują bezpośrednich adresatów akcji, znając najlepiej lokalne realia i potrzeby poszczególnych rodzin. Skompletowane paczki jak co roku zostaną przez nas przetransportowane na Litwę i przekazane przed Świętami" - informują organizatorzy akcji.

Poniżej lista produktów, które w niezmienionym asortymencie są przez nas zbierane od kilku lat i które chcielibyśmy z Waszą pomocą zebrać i tym razem:

Ryż - 1 kg
Cukier - 1 kg
Olej - 1 litr
Makaron - dowolne opakowanie
Herbata - dowolne opakowanie
Kawa mielona - 250/500g
Czekolada - dowolna standardowa tabliczka
Owoce w puszcze
Szynka w puszcze Krakus
Masa makowa - 800g
Ciastka - Delicje

Produkty można przywozić do Źródełka (ul. Myśliwiecka 9) przez cały tydzień w godzinach 8:00 - 22:00. W razie pytań można zadawać pytania na maila: pamietamy2014@gmail.com lub na facebookowym profilu.przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
KLanik - 21.11.2021 / 15:27, *.chello.pl

Wspaniała akcja! Kresowian naszych kochanych trzeba wspierać. Dziękuję Kibicom Legiuni.

odpowiedz
MarioL - 21.11.2021 / 11:05, *.wanadoo.fr

Super incjatywa,szkoda ze nie można wpłacać na jakieś konto pieniędzy na ten bardzo szczytny cel.

odpowiedz
H - 21.11.2021 / 09:14, *.com.pl

Ok

odpowiedz
ding - 21.11.2021 / 08:49, *.chello.pl

Proponuję, by przed rozpoczęciem zbiórki na tę akcję najpierw sprawdzić ceny na potrzebne produkty w hurtowni i zbierać odliczone kwoty za cały zestaw. W ten sposób będzie taniej i będzie można zorganizować więcej paczek dla większej liczby potrzebujących, niż jak każdy będzie kupował pojedyncze produkty w jakichś Żabkach, Biedronkach i innych MarcPolach.

odpowiedz
T - 21.11.2021 / 00:55, *.virginm.net

Szynka w puszce Krakus to syf,pisze to co roku,nie mozna zamiast tego suchej krakowskiej Krakusa?

odpowiedz
StaryPo.eb - 21.11.2021 / 20:15, *.orange.pl

@T: Racja! Ale cenowo jest różnica.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.