fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sprawozdanie finansowe Legii - ponad 38 mln zł straty

Woytek, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa opublikowała sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 1 lipca 2020 - 30 czerwca 2021. W tych 12 miesiącach Legia jako cała grupa kapitałowa wykazała stratę netto w wysokości 38,4 mln zł. Zadłużenie Legii na 30 czerwca ubiegłego wynosiło ok. 192 mln zł, czyli o 20 mln więcej niż 12 miesięcy temu. W bilansie nie są jednak uwzględnione kwoty, które Legia zarobiła później dzięki grze w fazie grupowej Ligi Europy.

Przychody

Przychody Legii zmalały ze 102,3 mln zł w poprzednim roku obrotowym do 96,9 mln zł. Klub zarobił o 7 mln zł więcej z praw telewizyjnych i o 4 mln zł więcej z reklam. Natomiast przychody z biletów spadły o blisko 12 mln zł (z 14,5 mln zł do 2,7 mln zł). To oczywiście skutek pandemii i zamykania stadionów.



Bilans

W sprawozdaniu czytamy: Skonsolidowany bilans wykazał na dzień 30 czerwca 2021 sumę bilansową w wysokości 155 734 744,80 zł, skumulowaną stratę z lat ubiegłych w wysokości 85 141 304,70 zł oraz stratę za okres 12 miesięcy od 1 lipca 2020 r. do 30 czerwca 2021 r. w wysokości 38 394 327,30 zł. (...) Skonsolidowany bilans Grupy Kapitałowej wykazał na dzień 30 czerwca 2021 r. ujemne saldo kapitału własnego w wysokości 92 071 625,87 zł"

Zobowiązania klubu

Zobowiązania długoterminowe Legii wyglądają następująco:
- powyżej 1 roku 3 lat - 64,5 mln zł
- od 3 do 5 lat - 8,3 mln zł
- powyżej 5 lat - 37,2 mln zł

Zobowiązania dotychczasowe (znane w 2020 roku):

1. W marcu 2018 roku Legia zawarła umowę pożyczki z podmiotem niepowiązanym, osobą fizyczną, na kwotę 3 mln euro. Termin spłaty pożyczki ustalono na 31 grudnia 2024 roku.

2. W kwietniu i maju 2018 roku klub dokonał emisji obligacji imiennych serii A i B w sumie o wartości nominalnej i cenie emisyjnej 4 mln zł. Obligacje serii A zostały wykupione, pozostały obligacje serii B w wysokości 2 mln zł, a ich wykup ma nastąpić do maja 2023 roku.

3. Od sierpnia 2018 roku klub ma podpisaną umowę pożyczki z osobą fizyczną wchodzącą w skład organów zarządczych, która kilka razy była aneksowana. W sumie pożyczka wynosi 8,4 mln euro i 2 mln zł. Termin spłaty został aneksowany na 31 grudnia 2022 roku.

4. W marcu 2019 roku klub dokonał emisji obligacji serii C na kwotę 16,67 mln zł. Termin wykupu tych obligacji to czerwiec 2022 roku, ale w październiku 2020 Legia wykupiła część za kwotę 4 mln zł.

5. 21 grudnia 2018 roku klub podpisał umowę z funduszem z Luksemburga i otrzymał dofinansowanie w kwocie 6 mln euro. Czytamy że: "Legia zobowiązała się do wypłacania w przyszłości na rzecz funduszu kwot określonych harmonogramem i obliczonych na podstawie wskazanego procentowo udziału, każdorazowo w odniesieniu do uzyskanych przychodów netto z tytułu tzw. praw medialnych."

7. W marcu 2019 roku Akademia Piłkarska Legii podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczącą finansowania kompleksu badawczo-rozwojowego z ośrodkiem treningowo-szkolnym zlokalizowanym w gminie Grodzisk Mazowiecki. Kwota kredytu wynosi 57,5 mln zł.

8. W grudniu 2019 roku klub otrzymał drugą transzę dotacji z funduszu z Luksemburga w wysokości 5 mln euro, z czego spłacił 0,5 mln.

Nowe zobowiązania

9. W październiku 2020 roku Legia wzięła kredyt odnawialny w mBanku do wysokości 20 mln zł, aktualne zadłużenie wynosi 3 mln zł.

10. W marcu 2021 klub otrzymał trzecią transzę dotacji z funduszu z Luksemburga w wysokości 4 mln euro, z czego spłacił 0,75 mln euro. W sumie na dzień bilansowy rezerwa na zobowiązania związane z umową wynosi ponad 56 mln zł.


Zsumowanie tych wszystkich powyższych kwot daje ok. 192 mln zł szeroko pojętego długu.

W skład Grupy Kapitałowej Legia Warszawa S.A wchodzą:
- Legia Warszawa S.A. jako jednostka dominująca
- Akademia Piłkarska Legii Sp. z o.o. jako jednostka zależna (dalej jako „APL”)
- Foodbowl Sp. z o.o. jako jednostka zależna
- Foodbowl Sp. z o.o. sp. k. jako jednostka zależna
- Legia Tenis Sp. z o.o. jako jednostka zależna
- Legia Warszawa Sekcja Koszykówki Spółka Akcyjna jako jednostka stowarzyszone

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (101)

+dodaj komentarz
Pl - 19.01.2022 / 10:57, *.net.pl

Nie wiem dlaczego nikt z władz klubu nie wyjdzie do kibiców i nie wyjaśni jak chcemy z tego wyjść. Wszyscy udają, że nic się nie dzieje a my jesteśmy na skraju bankructwa

odpowiedz
Kibolek - 19.01.2022 / 10:15, *.telefonica.de

MIODUSKI KONFABULANCIE WON Z LEGII

odpowiedz
Tadeusz - 19.01.2022 / 09:21, *.centertel.pl

Tyle bicia piany, a to przecież sama Legia opublikowała ten raport finansowy. Przecież nie po to by sama się pogrążyć. Ja tu widzę celowość tego „niekorzystnego” raportu.

odpowiedz
Gosc - 19.01.2022 / 09:03, *.chello.pl

Wina kibiców

odpowiedz
Hiszpan - 19.01.2022 / 08:48, *.telnaptelecom.pl

A Sorescu do Rakowa.
Dziady z Ł3.

odpowiedz
Błogosławione Browary Warszawskie - 19.01.2022 / 07:32, *.m247.com

Dam na tace żeby Miodulski wypjerdolył z Legii.

odpowiedz
Mojo jojo - 19.01.2022 / 04:49, *.t-mobile.pl

mioduski WON!

odpowiedz
oLaf - 19.01.2022 / 00:58, *.vectranet.pl

nie piszcie głupio że "kasa z LE pokryje długi" bo to jest tylko 30-40 mln zł a my mamy długi 192 mln zł + 2022r. bez pucharów na 80% : (

Mioduski - ty szkodniku!!! utopisz ten klub swoimi , ciągle powtarzanymi, głupimi błędami!!!!

odpowiedz
Kibolek - 19.01.2022 / 00:27, *.telefonica.de

MIODUSKI LICHWIARZU WON Z LEGII

odpowiedz
Jurek - 19.01.2022 / 00:07, *.inetia.pl

Dam pieniądze Mioduskiemu ale jak Legia nie zdobędzie mistrza to będzie musiał wypić całą wodę z Wisły w okolicach Czajki . Forza Legia !!!

odpowiedz
Normalny człowiek - 18.01.2022 / 22:29, *.chello.pl

Jak tak dalej pójdzie, to niebawem zostaną nam tylko ruchy typu: provident i bocian.
No i oczywiście mailing: Dear Friends...

odpowiedz
Krzysztof Stan Stanowski - 18.01.2022 / 21:40, *.23.36

Od dawna mówiłem, że Legia to bankrut. Wyszło na moje.

odpowiedz
c u L t Warsaw - 18.01.2022 / 21:44, *.120.65

@Krzysztof Stan Stanowski: KRZYSIU...LEGIA NIGDY NIE BYLA I NIEBĘDZIE SŁABA SLABA TO ZARZĄDU SPRAWA A LEGIA PRAWDZIWA TO MYYY!

odpowiedz
Stefan - 18.01.2022 / 22:09, *.inetia.pl

@c u L t Warsaw : nie mieliście jeszcze literek w przedszkolu? :)

odpowiedz
Zygo - 18.01.2022 / 21:39, *.stooldeer.us

To jest najwyższy czas na mój powrót.

odpowiedz
Pusia - 18.01.2022 / 21:27, *.vectranet.pl

Pudel zatopił Legię, to już fakt.

odpowiedz
Yeti - 18.01.2022 / 20:51, *.vectranet.pl

Czyli zadłużenie rośnie zamiast spadać.

odpowiedz
PRAWDA BOLI... - 18.01.2022 / 20:31, *.120.65

MIODUSKI POKRYJ STRATY KUMPLA OD KIELISZKA CZYLI KUCHARSKIEGO!

odpowiedz
finansista - 19.01.2022 / 08:53, *.elartnet.pl

@PRAWDA BOLI...: Ty pokryj, pouczać kogoś potrafisz, więc dasz radę. Trzymam kciuki z ciebie. Przecież to łatwe, nieprawdaż?

odpowiedz
Ciekawy - 18.01.2022 / 18:06, *.plus.pl

No dobra, a może mi ktoś wyjaśnić, jakim sposobem my w ogóle dostajemy licencję ? :)

odpowiedz
Też ciekawy - 18.01.2022 / 18:30, *.play-internet.pl

@Ciekawy: Fantastyczne pytanie, serio. Z tego, co pamiętam to dostaliśmy jakiś nadzór (jak kilka innych klubów), ale według mnie to wszystko do czasu...

odpowiedz
Jerz z Potoku (również ciekawy) - 18.01.2022 / 18:47, *.chello.pl

@Ciekawy: pytanie, jak najbardziej na czasie!
Aż się prosi, aby szanowna Redakcja zorganizowała panel ekspertów na przedmiotowy temat. Oczywiście, udział fachowców od finansów i przepisów prawnych - mile widziany...
dokształceniowe serdeczności

odpowiedz
Mdread - 19.01.2022 / 10:07, *.co.uk

@Ciekawy: ludzie barca ma miliard euro dlugu i gra w ucl, 90procent klubow na swiecie zyje na credo

odpowiedz
Brat - 18.01.2022 / 17:53, *.chello.pl

Woytek, napiszcie lepiej o tym, co wrzucił na TT Koń Rafał:
https://twitter.com/KonRafal1/status/1483423526023532550
https://twitter.com/KonRafal1/status/1483417958722547714

Niech kibice wiedzą co się wyprawia w tym klubie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.01.2022 / 21:05, *.orange.pl

@Brat: Strach się bać, gdy człowiek pomyśli, o czym jeszcze nie wie...

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 18.01.2022 / 21:51, *.play-internet.pl

@Brat:

Wszystko gnije, wszystko gnije, wszystko gnije
Smród unosi się, unosi się i bije
Wszystko gnije, wszystko gnije, wszystko gnije
Smród unosi się, unosi się i bije

odpowiedz
Hey - 18.01.2022 / 17:48, *.as13285.net

Ulozcie obok siebie roczne sprawozdania odkąd pan m. Pojawił się w Legii!
Do jakich wniosków doszliście? Zdrawiam

odpowiedz
Sz. - 18.01.2022 / 16:33, *.play-internet.pl

W normalnie zarządzanej spółce za takie coś prezes zostałby odj...any, ale no... no właśnie. Chłopina od paru lat nie może opchnąć nazwy stadionu, nie potrafi zapełnić trybun - sorry, ale zwalenie wszystkiego na pandemię jest spłyceniem tematu. Marketing w klubie kuleje, klub kuleje.
Darek weźże idź w cholere
Bez pucharów to się nie zepnie. Będziemy najbardziej zadłużonym klubem w kraju aż bańka w końcu pęknie i zaczniemy od okręgówki.

odpowiedz
stary kibic - 18.01.2022 / 15:38, *.chello.pl

Trzeba zwrócić uwagę,ze to są wyniki na 30czerwca br.
Wpływy z meczów LM,LE,wpływy za mistrzostwo zdecydowanie poprawią wynik!
Do bankructwa to jeszcze b.daleko,za rok może być dużo lepiej.
Moim zdaniem właściciel w sprawach FINANSOWYCH wie,co robi! Gorzej ze znajomością piłki...ale od tego jest obecnie Jacek Zieliński!

odpowiedz
ZenekL3 - 18.01.2022 / 16:35, *.chello.pl

@stary kibic: Za to wpływy z tegorocznych Pucharów i tegorocznego mistrzostwa zdecydowanie zredukują wynik!

odpowiedz
stary kibic - 18.01.2022 / 16:59, *.chello.pl

@ZenekL3: Dlatego spodziewam się oszczędzania! Kilku odejdzie[tacy z wysokimi zarobkami],trochę sie sprzeda.Chyba czeka nas rok chudy!!!Ale prezes zaoszczędzi na karach))))

odpowiedz
dino - 18.01.2022 / 18:55, *.vtelecom.pl

@stary kibic:
Skoro wie co robi w sprawach finansowych i mamy 100 mln długu to aż strach pomyśleć co by było gdyby nie wiedział :)

odpowiedz
Hurra optymizm - 18.01.2022 / 21:08, *.vectranet.pl

@stary kibic: Obawiam się że idziemy na dno

odpowiedz
PraqdziwyKibic - 18.01.2022 / 15:18, *.orange.pl

I co teraz wszyscy dracy japę legia to my spłaca to zadłużenie z własnej kieszeni? Przecież legia to wy. No tak czy nie? Nikt z was nawet złotówki nie da gdy klub w potrzebie. Tylko dalej mordu będziecie drzeć

odpowiedz
Alan - 18.01.2022 / 15:42, *.t-mobile.pl

@PraqdziwyKibic:
Bo krzyczeć każdy może gorzej jest jak samemu w życiu trzeba coś zrobić czy osiągnąć tutaj mogą zacząć się schody......

odpowiedz
dino - 18.01.2022 / 18:59, *.vtelecom.pl

@Alan:
Moglibyście wyjaśnić jeden z drugim dlaczego ktokolwiek miałby zyrowac mioduskie nieudacznictwo i co w tym byłoby z prawdziwego kibica

odpowiedz
Korda - 18.01.2022 / 14:43, *.centertel.pl

Nie wygląda to jeszcze tak najgorzej jak może wyglądać dokładnie za rok. Wtedy dopiero może być dramat. Jedynie co to szansa na wygranie PP żeby próbować swoich sił w Europejskich Pucharach. A tak? Krzyż na drogę i powodzenia jeśli nie będzie pucharów

odpowiedz
Pablo07 - 18.01.2022 / 13:58, *.75.125

Koszmarnie to wygląda, coraz to kolejne pożyczki by spłacić kolejne pożyczki, oraz by wypłacać pieniądze trzem trenerom oraz piłkarzom, którzy zarabiają wielkie pieniądze, a po połowie sezonu Legia jest w strefie spadkowej i w Pucharze Polski, tylko wyłącznie dzięki grze z drużynami z parę lig niżej niż Legia.
Jestem ciekaw (choć pewnie wiem od kogo) ta pożyczka od osoby fizycznej z Zarządu i na jaki procent .
Piłkarze są rozliczani, ale tak jak to wygląda finansowo to jest gorzej niż katastrofa...
Jestem ciekaw jak wyglądają premie dla Zarządu i Managementu Legii . W normalnych warunkach taka firma ogłosiła by upadłość .

odpowiedz
e(L)o - 18.01.2022 / 13:55, *.vectranet.pl

Kiedy wejdzie syndyk masy upadłościowej?
Głosy chodzą, że latem

odpowiedz
MordaTyMoja - 18.01.2022 / 14:24, *.centertel.pl

@e(L)o:
18 czerwca ma wejść. To 3 dni przed latem

odpowiedz
Władeczek - 18.01.2022 / 13:11, *.netfala.pl

Legia jeszcze płynie ale kra nad nią zamarza... Faken.

odpowiedz
Jano - 18.01.2022 / 13:47, *.orange.pl

@Władeczek: O "Żółty szalik " się oglądało :)!

odpowiedz
Władeczek - 18.01.2022 / 17:15, *.netfala.pl

@Jano: Tak jest :-D

odpowiedz
Ja - 18.01.2022 / 13:01, *.play-internet.pl

Napalili się wszyscy na tego Sorescu jak szczerbaty na suchary, a ja się zdziwię, jeśli gościu się w ogóle ruszy z Rumunii. Dinamo podbija stawkę i podbija, a nikt poza Polskimi ekipami się po niego nie zgłasza. Moim zdaniem zostanie do końca kontraktu, a potem pójdzie do jakiejś Steauy i to będzie dopiero weryfikacja dla niego, bo póki co grał w słabej ekipie, która bije się o utrzymanie.

Co do sprawozdania finansowego, wszystko już generalnie zostało powiedziane, bez policzenia Ligi Europy nie można wysnuwać wniosku o 200 milionach długu i ew. upadku, a mówię to z całą antypatią do rządów Miodka i jego popleczników. To, co trzeba szybciej spłacić, spłacone będzie kasą z LE i ewentualnej LKE, o ile zdobędziemy PP, na co dalej, przy tych fartownych losowaniach, ogórkowych przeciwnikach i nie graniu co 3 dni przez pół roku jest szansa. A jak nie LKE, to wracamy do funduszu luksemburskiego i bijemy się o puchary w następnej kampanii, a ogólny marazm w klubie będzie trwał. Minimalne nadzieje pokladam w zatrudnieniu Ziela, które mam nadzieję jest równoznaczne z odsunięciem szkodnika od pionu sportowego.

PS. Apropo spadków wpływów z biletów. Miłościwie nam Panujacy rządzący sypnęli klubom piłkarskim kasy w ramach tzw. "tarczy", więc tego Miodek też nie odczuwa.

odpowiedz
Daras ZS - 18.01.2022 / 12:42, *.t-mobile.pl

Panowie szklanka do połowy pusta czy pełna? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia bo takiego długu większe (dużo) kluby z silniejszych (dużo) lig by się nie powstydzily więc należy się cieszyć że nasz kochany prezes w zaledwie 5 lat wyprzedził 90 procent europejskiej konkurencji. Ma móc sprawczą prawdziwy zbawiciel

odpowiedz
Szmu(L)ki - 18.01.2022 / 12:30, *.chello.pl

Nie zesrajcie się. Tę stratę przykrywa udział i hajs z LE, który do bilansu nie jest wliczony.
Zobaczcie sobie bilans barcelony, Realu... tam zadłużenie idzie w setki milionów euro i nie zmienia się od lat. Ważne aby wygrać PP i wejść do pucharów na jesieni. Do takiej Ligi Konferencji to spokojnie powinien być awans jak Vuko poukłada ten burdel.

Poza tym mogę się założyć, że jeśli Vuko PP dowiezie i środek tabeli to kontrakt z nim zostanie przedłużony.

odpowiedz
Naimad - 18.01.2022 / 12:38, *.psk-net.pl

@Szmu(L)ki: odstaw leki, bo ci szkodzą.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 18.01.2022 / 17:17, *.chello.pl

@Naimad: wybierasz niebieską czy czarną pigułkę? bo nie wiem czy na bułgarską czy na konwiktorską mam cię odesłać

odpowiedz
Kibolek - 19.01.2022 / 00:45, *.telefonica.de

@Szmu(L)ki: dla Ciebie jeszcze czerwona i szybka droga do łodzi. Połowy dawki bierz . MIODUSKI I jego klakiery WON Z LEGII

odpowiedz
olew - 18.01.2022 / 12:22, *.vectranet.pl

Fani Sorescu dzisiaj objawiają się jako analitycy bilansowi. Fajne to. Ciekawe ilu z nich przeczytało sprawozdania finansowe Legii. Ale braci się nie wybiera ...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 18.01.2022 / 12:11, *.aster.pl

Dawno pisałem, że Dariusz Mioduski, to wybitnie nieciekawa figura. On nas utopi. A może już to zrobił?

odpowiedz
ZenekL3 - 18.01.2022 / 12:02, *.chello.pl

I pomyśleć, że Mioduski wyrzucił wspólników pod hasłem szastania przez nich pieniędzmi. Jednak okazuje się, że Mioduski może i żyje za wielkie pieniądze "zarobione" u Kulczyka i ulokowane w Szajcarii za to talentu do robienia interesu nie ma podobnie jak znajomości piłki nożnej.

odpowiedz
(L) - 18.01.2022 / 11:21, *.jmdi.pl

Ech straszne z Was gamonie, nie ogarniacie ni w ząb co znaczy taki bilans w praktyce :)

odpowiedz
Urs72 - 18.01.2022 / 12:03, *.247.131

@(L): zapłacisz w biletach i abonamencie Miodek zaradzi

odpowiedz
L - 18.01.2022 / 12:22, *.171.105

@Urs72: o, prawdziwi kibice Legii sie odezwali, z internetu. Wypad na polonie w takim razie, pajacu.

odpowiedz
Paco - 18.01.2022 / 11:19, *.190.43

To było do przewidzenia, kudłaty nie ma pieniędzy . Wyciągał kasę z klubu na swoje potrzeby . Ciemno widzę nasza przyszłość . On ucieknie my zostaniemy z długami . Ciekawy jest fundusz z Luksemburga jak znam życie należy do DM . Taki numer oszusta

odpowiedz
L - 18.01.2022 / 12:23, *.171.105

@Paco: ostatnio jak ktos zadluzyl i uciekl (ITI) to zaczely sie najlepsze lata w historii klubu. Serio ludzie maja az takie klapki na oczach czy sa tak tepi?

odpowiedz
łosin - 18.01.2022 / 11:04, *.t-mobile.pl

kompetencje strategiczne

odpowiedz
Darek - 18.01.2022 / 11:04, *.chello.pl

Z roku na rok zadłużenie rośnie.Nie ma już młodych na sprzedaż.3/4 drużyny jest do wymiany.Za pół roku nie bedziemy mieli trenara.Prawdopodobnie nie weźmiemy udziłu w kwalifikacjach do europejskich pucharów.Jak przebudować drużynę gdy klub zadłużony po uszy?
A podobno za Leśnodorskiego klub był źle zarządzany.

odpowiedz
L - 18.01.2022 / 12:25, *.171.105

@Darek : umiesz czytac? Nie policzono jeszcze wplywu z pucharow a te sa bardzo duze. Nie ma mlodych na sprzedaz? No, w ogole nie ma. Nawrocki, Muci, na Kastratim tez da sie zarobic ze wzgledu na wiek.

odpowiedz
greg - 18.01.2022 / 12:28, *.224.145

@L:
Chłopie mamy 200 mln zł długu, z LE będzie może z 20mln zł zysku, to jest kropla. Kogo Ty chcesz sprzedać i za ile? My zaraz możemy polecieć z tej ligi. Otwórzmy oczy, jesteśmy na przedostatnim miejscu w tabeli i mamy 200mln długu, Wisłę jak ratowali miała 30mln...

odpowiedz
Autor - 18.01.2022 / 12:46, *.245.12

@L: Nawrockiego to trzeba by najpierw wykupić za 1,5 mln euro. Szanse na to są iluzoryczne, amebo umysłowa.
Kastrati będzie jeszcze spłacany przez 3 lata.
Poza tym trzeba mieć wybujałą wyobraźnię, zeby wierzyć, że za tego ogórka ktoś zapłaci przynajmniej równowartość kwoty jaką wyłożyła Legia (1,3 mln euro). On ma mniej piłkarskich atutów od Salvadora Agry.
Legia już za chwileczkę nie będzie miała z czego spłacać kolejnych zobowiązań. Terminy gonią nieubłaganie. Nikt nie myśli już w tej chwili o transferach gotówkowych. Mioduski ma nóż na gardle i stąd rozpaczliwe oddanie władzy Zielińskiego, który ma ten upadek firmować swoim nazwiskiem.

odpowiedz
Singspiel - 18.01.2022 / 12:49, *.plus.pl

@greg: jeszcze raz przeczytaj raport. Dlug Legii na 30 czerwca 2021 to 132 mln pln. Na pucharach klub zarobil ponad 50 mln. Wieksze beda wplywy na bilety, bo moga wchodzic kibice. 50 mln dlugu to rozpisany na jeszcze 13 lat kredyt na akademie. 60 mln to ubezpueczenie praw medialnych, od ktorych splaca sie procent co roku, w zaleznosci od zysku. Czyli nie jest to dlug. Ok 40 mln to dlug wobec wlasciciela. Inna sprawa to wymiar sportowy. Tym sie trzeba martwic. Nue wiemy tez, czy kasa z teansferow nie hest placona w transzach

odpowiedz
Real deal - 18.01.2022 / 10:57, *.127.77

No to Legie czeka tylko GPW,zawsze jakis wielki bank lub fundusz moze ich kupic.Dla nich te miliony to nic,a w zamian tereny,no I reklama.Sa I tak wlascicielami Polski,to taki klubik dla nich to nic.A Mioduski bedzie mial glowke spokojna.

odpowiedz
xxxlombard - 18.01.2022 / 10:42, *.tpnet.pl

na jaki procent chcecie pozyczke

odpowiedz
powiś(L)e - 18.01.2022 / 10:34, *.185.182

Nie od dziś wiadomo że Mioduski to gołodupiec i bankrut.Radosna twórczość Pana Pudla może zakończyć się w końcu katastrofą.Wierzyciele nie będą czekać w nieskończoność na swoje pieniądze a lepszej perspektywy na horyzoncie na razie nie widać.

odpowiedz
chopevrati - 18.01.2022 / 10:29, *.orange.pl

Mioduski zniszczył wszystko. Czasy z roku np 2014 prędko nie wrócą :(

odpowiedz
WoLa - 18.01.2022 / 10:23, *.centertel.pl

Miodek dzban co się na tym nie zna.

odpowiedz
dino - 18.01.2022 / 10:08, *.plus.pl

@Kikis :
Kiedyś było na weszło tak w bardzo dużym uproszczeniu za Leśnego 2013-15 wychodzilsmy na 0 a za 2016 i LM byliśmy na bardzo dużym plusie

odpowiedz
Obi - 18.01.2022 / 10:08, *.chello.pl

Miodowe lata. Nie ma co.

odpowiedz
tekken (L) - 18.01.2022 / 09:13, *.230.80

Zbyt częste rewolucje i pozbywanie się dobrych piłkarzy za free i wszystko jasne.

odpowiedz
inka - 18.01.2022 / 09:03, *.vectranet.pl

komornik - syndyk - upadłość - spuszczenie do IV ligi - umorzenie długów

odpowiedz
Bocian Polskie Pożyczki - 18.01.2022 / 08:43, *.211.101

Zostaje tylko chwiloweczka U BOCIANA

odpowiedz
Siwy - 18.01.2022 / 08:36, *.sky.com

Juz chyba pora na nowego inwestora. Mioduski wypier...laj!

odpowiedz
Rex - 18.01.2022 / 10:13, *.myaisfibre.com

@Siwy: A dużo znajdziesz chętnych inwestorów na zadłużony po uszy podmiot?

odpowiedz
Migo - 18.01.2022 / 12:06, *..

@Siwy: Znajdź Einsteinie teraz inwestora, który wyłoży prawie 200 baniek pln na dzień dobry. A to tylko na poczet długów! Życzę powodzenia

odpowiedz
Kikis - 18.01.2022 / 08:21, *.t-mobile.pl

Dzień dobry, droga Redakcjo czy można w najprostszy sposób zestawić wyniki finansowe Legii w ostatnich 15 latach? Jak to było przed prezesem Lesnodorskim, za jego kadencji oraz za kadencji Mioduskiego? Może było już takie zestawienie ktoś wie i może podesłać?

odpowiedz
Tadeusz - 18.01.2022 / 08:14, *.orange.pl

Spoko loko i spontan. Klubowa Drużyna Narodowa nie może upaść. Legia to dobro narodowe, to coś co ciągnie naszą piłkę, to Klub, który jest wizytówką naszej piłki na świecie. To symbol Warszawy. Wisłę uratowano to tym bardziej Legia znajdzie Pomoc. Pomogą władze Warszawy, pomoże rząd. Legia to nie polonia. Śpię spokojnie.

odpowiedz
"liberate tuteme ex inferis" - 18.01.2022 / 09:02, *.centertel.pl

@Tadeusz: nie pitol Juve też grał w seria B tylko czy my po takich długach nie spadniemy jeszcze niżej?

odpowiedz
LewLegia - 18.01.2022 / 09:19, *.net.pl

@: co to znaczy ,, my po takich długach?,, pisz o sobie. Ja żadnych długów nie mam, a w szczególności nie swoich. Czy jak masz kredyt lub długi to są to kredyty klubu Legii? oni o twoich długach wiedzą i się tym martwią.

odpowiedz
Zenon - 18.01.2022 / 07:49, *.105.234

Macie efekty rządów Leśnodurskiego i Wondzla. Miała Legia odjechać finansowo na lata po awansie do LM, a jedyne co odjechało to ci szkodnicy dwaj z walizkami pieniędzy.

odpowiedz
lechu47 - 18.01.2022 / 08:21, *.orange.pl

@Zenon: Opierajmy się na faktach, nie plotkach. Pieniędzy z LM nie odczuliśmy, ponieważ po awansie do Ligi Mistrzów Legia oddała ITI 20 milionów złotych, reszta rozeszła się głównie na wcześniejsze zobowiązania. W 2017, gdy odchodził Leśnodorski i Wandzel dziura budżetowa wynosiła 40 mln. Dzisiaj jest to 192 mln. Pożyczki na LTC, czyli 57,6 mln w sumie nie chcę liczyć, ponieważ jest to inwestycja. Wychodzi, że Miodek w ciągu ostatnich 4,5 roku przez swoją nieudolność narobił 100 mln długu.

odpowiedz
Michałek - 18.01.2022 / 08:23, *.t-mobile.pl

@Zenon: A co ma piernik do wiatraka? A co Oni mieli swoje udziały dać w darowiźnie Panu Darkowi żeby On później sprzedając je spieniężył? Xd ludzie co Wy macie w głowach..

odpowiedz
matwij - 18.01.2022 / 08:24, *.chello.pl

@Zenon: co za bzdury opowiadasz?! Zobacz ile wynosiły zobowiązania kiedy z klubu odeszli. Ten dług to efekt nieudolnej epoki Miodoustnego. Nie trafione transfery, super trenerzy którym płacił długo po zwolnieniu i przede wszystkim lata bez pucharów.

odpowiedz
maaciekw - 18.01.2022 / 08:39, *.135.170

@Zenon: ale ich już nie ma od 5 lat, a długi nowe

nieudacznicy zamiast działać, to tylko szukają winnych

odpowiedz
Singspiel - 18.01.2022 / 12:24, *.plus.pl

@lechu47: nie az tyle. Kasa z Luksemburga nie jest pozyczka, tylko ubezpieczeniem praw medialnych. Bez akademii dlug Legii to ok 80 mnl pln. Mam tez wrażenie, ze udzialy lesnego i wandzla miodek splacil z zysku Legii, i ten dlug juz na poczatku byl wiekszy niz 40 mln

odpowiedz
bep - 18.01.2022 / 07:43, *.230.191

Rachunek za Miodowe Lata nieomylnego i najbardziej zajebistego prezesa stulecia :)

odpowiedz
Quick - 18.01.2022 / 07:38, *.chello.pl

Tak właśnie jeden człowiek doprowadził w parę lat klub do tragedii finansowej przeciętności na boisku. Po tym sezonie, gdzie zajmiemy najniższe miejsce w lidze, od lat. Mam nadzieję że nie spadniemy. Szybko nie powrócimy do Europy. W lidze też będziemy oglądać plecy innych klubów.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.01.2022 / 07:25, *.t-mobile.pl

Zieliński jako jedyny się zachował. Na pogrzebie tylko on zaprosił do tańca wdowę...Z mojego punktu widzenia to koniec Legii na długie lata. Patrząc na Lecha, Raków, Pogoń, czy kilka innych klubòw, możemy zapomnieć o dobrych wynikach. Nie ma już na kim zarabiać, kim grać, nie ma kasy na transfery. Długi będą coraz większe. Ale cieszmy się - mamy prezesa tysiąclecia, na lata...To znaczy, któremu wszystko lata. Zapisałeś się człowieku w historii klubu, niestety obawiam się, że to jeszcze nie koniec ,,sukcesów,,...

odpowiedz
Kolko - 18.01.2022 / 08:31, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: Niestety tez wieszcze taki scenariusz od dawna :( wszyscy robią transfery My nie mamy za co... W pierwszej jedenastce w sparingu gra na obronie dwóch pomocników a na pomocy jeden obrońca a jeden młodzian który jest jeszcze na początku drogi... Bardzo słabo na razie to wygląda.. Nas chyba jedynie jakiś inwestor z Chin może uratować. Bardzo słaba sytuacja! Nie miło że Pan Jacek Zieliński na tym ucierpi. On nie będzie miał prawdopodobnie narzędzi do tego żeby zespół odnosił sukcesy. Na tą chwilę dostał zespół z 4-5 składem w naszej lidze bez pieniędzy za transfery z brakiem światełka w tunelu w postaci zdolnych młodzieżowców.. wszyscy którzy śmiali się z Lecha teraz będą płakać może nie zdobywali trofeuw ale stawiali mocne fundamenty co teraz będzie się spłacać z nawiązką.. Raków i Pogoń też tylko brawo bić. Chociaż zmiany trenerów u nich mogą być kluczowe do rozsypania się kart w moim odczuciu. Tak czy siak sytuacja bardzo słaba.. jedyna nadzieja chyba to że wypali ktoś pokroju Muciego tak niesamowicie że sprzedamy go za 7 mln e chociaż i jeszcze Emrelego uda się sprzedać chociaż za 4 może to będzie niezbędną dawka tlenu...

odpowiedz
Ewelina - 18.01.2022 / 07:17, *.vectranet.pl

Wygląda to przerażająco.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.01.2022 / 07:13, *.t-mobile.pl

Z pewną nieśmiałością chciałbym zauważyć, że sporą część długów, trzeba będzie spłacić do końca roku. Tak się zastanawiam - skąd mąki, skoro młyn się rozpadł. A kaski za wyniki raczej nie będzie. Do tego dochodzą bieżące wydatki. Wygląda na to, że zamiast nowego dyrektora, powinno się poszukać syndyka masy upadłościowej, bo inaczej doczekamy się komornika. Zieliński dostał bankruta, bez żadnych perspektyw. Ale jak piszą niektórzy - walczymy, z uśmiechem na ustach i pudrem na twarzy do końca, na dobre i złe, choćby z trupem Legii...

odpowiedz
dino - 18.01.2022 / 07:47, *.plus.pl

@Leśny Dziadek:
Na spłatę bieżących długów Mioduski weźmie kolejny kredyt w międzyczasie 2x zwolni trenera i 3x ogłosi nową koncepcję

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.01.2022 / 11:55, *.t-mobile.pl

@dino: Nie sądzę, żeby ktoś był tak głupi, żeby w takiej sytuacji udzielić kredytu. Podobno głupota nie zna granic, ale nie w takich przypadkach, gdy chodzi o pożyczkę bankrutowi.

odpowiedz
Singspiel - 18.01.2022 / 12:11, *.plus.pl

@Leśny Dziadek: wyglada to fatalnie. Do konca roku Legia musi splacic ok 50 mln plus 3.5 mln raty za akademie. Wiekszosc tego to dlug wobec wlasciciela. Wyliczenie jedt fatalne, bo klub nie zarabial na biletach i nie gral w pucharach. Kolejne bedzie duzo lepsze. Legia zarabiala na biletach, imprezach i pucharach.

odpowiedz
Singspiel - 18.01.2022 / 12:20, *.plus.pl

@Singspiel: wylogowalo mnie. Dopisuje reszte. Poprzednie wyliczenie pokazalo dlug klubu na poziomie 125 mln. Na 30 czerwca 2021 132 mln. Po tym sezonie sytuacja mocno sie poprawi. Legia sporo, ponad 50 mln pln, zarobila na pucharach. Z tego czesc, czyli ok 2 mln trzeba oddac fundyszowi z Luksemburga. Wbrew pozorom sytuacja finansowa obecnie jest lepsza niz pol roku temu

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.01.2022 / 13:39, *.orange.pl

@Singspiel: Obyś miał rację, oby tak było. Ale nawet jeżeli, to co będzie po następnym sezonie? Kluczem może być zdobycie P.P. Tylko, czy to jest możliwe, z tym składem. Poza tym wszyscy będą grali (jak zwykle) przeciwko Legii. A i szczęście niekoniecznie musi być z nami. W każdym razie brak pucharów, to może być grande finale całej sytuacji...Wiem, z każdej sytuacji można się podnieść, ale szkoda kolejnych, straconych lat.

odpowiedz
Hiszpan - 18.01.2022 / 06:43, *.telnaptelecom.pl

Tia... księgowo bankrut a krąży w palcach złoty pieniàdz. Kasa się rozejdzie jak słynna strata 120 mln za LM.

odpowiedz
Scout - 18.01.2022 / 06:26, *.inetia.pl

Typowe zarządzanie klubem piłkarskim, na długu.

odpowiedz
L - 18.01.2022 / 12:27, *.171.105

@Scout: lepsze takie zarzadzanie niz wiecznie excel na zielono a w gablocie pustki. Tak sa zarzadzane najwieksze klubu na swiecie, nie liczac tych z katarskimi, ruskimi i chinskimi wlascicielami

odpowiedz
(L) - 18.01.2022 / 06:02, *.ilabs.pl

Mioduski odejdź, idz precz.
Nie znasz się na tym!!!

odpowiedz