Legia Warszawa - FK Krasnodar - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 2-1 FK Krasnodar

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W drugim sparingowym meczu podczas zgrupowania w Dubaju Legia Warszawa wygrała 2-1 z piątym zespołem rosyjskiej ekstraklasy, FK Krasnodar. W 12. minucie bramkę zdobył Wanderson. Do wyrównania w 54. minucie doprowadził Josue. Kilka minut przed końcem na 2-1 strzelił głową ze stałego fragmentu Mateusz Wieteska. Było to czwarte towarzyskie spotkania obydwu zespołów. Wszystkie poprzednie zakończyły się remisami.

Przed meczem ogłoszono minutę ciszy ku pamięci zmarłego niedawno Wiktora Bołby. Piłkarze Legii wystąpili w tym spotkaniu z czarnymi opaskami. Początek meczu zdecydowanie należał do zespołu rosyjskiego. Rywale osiągnęli wyraźną optyczną przewagę, lepiej operowali piłką, składniej budowali akcje. Już w 12. minucie bramkę dla Krasnodaru zdobył Wanderson. Erik Botheim dostał świetne podanie ze środka pola, poszedł sam na sam z Borucem, ale w ostatniej chwili zmylił bramkarza i podał do wychodzącego Wandersona. Boruc nie zdążył już wrócić i Brazylijczyk bez problemów umieścił piłkę w siatce.

W 23. minucie legioniści mieli doskonałą okazję do zdobycia wyrównującej bramki. Najpierw strzał oddał Patryk Sokołowski, jednak trafił tylko w słupek, później jeszcze dobijać próbował Jakub Kwiatkowski, jednak trafił... w poprzeczkę! Chwilę później boisko musiał opuścić Mattias Johansson, który ucierpiał w jednym ze starć. Zawodnik Legii rozciął wargę i zalał się krwią. Zastąpił go Lindsay Rose. 10 minut później jego los podzielił Siergiej Pietrow, który miał rozciętą głowę po faulu Bartosza Slisza. Sporo ostrej, męskiej walki mogliśmy zresztą obserwować w pierwszej części spotkania.

Tuż przed przerwą jeszcze jedną akcję mieli zawodnicy Legii. Z rzutu wolnego po faulu na Tomasie Pekharcie piłkę wrzucił w pole karne Josue, akcję próbował wykończyć Mateusz Grudziński, jednak Matwiej Safonow był na posterunku. Mimo kilku przerw, sędzia nie przedłużył tej części gry i dosłownie chwilę później piłkarze mogli udać się na przerwę.

W przerwie trener Krasnodaru dokonał wymiany wszystkich zawodników. W Legii nastąpiła tylko jedna zmiana - na boisku w miejsce Mateusza Hołowni pojawił się Filip Mladenović. Już chwilę po wznowieniu rosyjski zespół miał bardzo dobrą okazję. Legioniści sygnalizowali spalonego, ale to było świetne zagranie za linię obrony. Na szczęście Artur Boruc był na posterunku.

W 54. minucie do wyrównania doprowadził Josue. Pomocnik otrzymał idealne podanie od Patryka Sokołowskiego, zdecydował się na sprytne, lekkie wykończenie lewą nogą. Piłka przeleciała pomiędzy dwoma obrońcami i wpadła do bramki.

W 60. minucie trener Aleksandar Vuković dokonał 4 zmian w składzie. Ponownie na boisku pojawili się Mattias Johansson i Mateusz Hołownia. Legioniści zaczęli grać bardzo wysokim pressingiem, co przyniosło efekty. Dwukrotnie błąd w rozegraniu popełnił Jewgienij Gorodow. Pierwszy zakończył się rzutem rożnym dla stołecznego zespołu, drugi natomiast dobrym strzałem Szymona Włodarczyka. Tym razem bramkarz Krasnodaru pokazał jednak swoje umiejętności.

W 80. minucie rywale mieli dobrą sytuację, która jednak zakończyła się tylko rzutem rożnym, a następnie przewinieniem jednego z rywali. W odpowiedzi legioniści mieli dwa rzuty rożne. Drugi ze stałych fragmentów zakończył się bramką dla stołecznego zespołu. Bardzo dobrze dośrodkował z narożnika Filip Mladenović, a świetnie ustawiony Mateusz Wieteska wyskoczył do piłki i głową umieścił ją w siatce. Jeszcze swoich sił strzałem z dystansu próbował Josue, ale Gorodow z problemami zdołał opanować futbolówkę.

Sędzia doliczył 3 minuty do drugiej połowy, ale nic godnego uwagi już się nie wydarzyło.

2-1
54' Josue
83' Wieteska
25 Filip Mladenović 46'
50' Matwiej Safonow 39
35' Siergiej Pietrow 98
50' Aleksandr Martynowicz 4
50' Junior Alonso 12
50' Cristian Ramirez 6
52' Viktor Claesson 16
51' Grzegorz Krychowiak 3
51' Aleksandr Czernikow 53
51' Eduard Spertsyan 74
52' Wanderson 10
52' Erik Botheim 20
50' Jewgienij Gorodow 1
Stanisław Agkacew 58
50' Jegor Sorokin 2
50' Kaio 31
52' Jewgienij Czernow 18
50' Siergiej Borodin 44
76' Oleg Isajenko 48
51' Wjaczesław Jakimow 23
76' 51' Bogdan Rejchmen 56
Remy Cabella 7
35' Aleksiej Ionow 11
51' Nikita Kriwcow 88
52' Nikita Siergiejew 63