Łyżwiarstwo

Wyniki legionistów w MP w wieloboju

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim, w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Nasz najlepszy obecnie panczenista, Marek Kania, podobnie jak pozostali uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wzięli udział tylko w sobotnich startach, w związku z czym nie mieli szans na medale. Marek w pierwszym wyścigu na 500 metrów zajął trzecią lokatę z wynikiem 35.40 sekundy, a na 1000 metrów był czwarty (1:11.80 min.). W klasyfikacji generalnej wieloboju sprinterskiego najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Legii był brat Marka, Mateusz Kania, który zajął miejsce szóste.
W niedzielnym wyścigu na 500 metrów Mateusz był piąty z czasem 37.75 sekundy. Z kolei w wieloboju Karol Karczewski był dziesiąty. W zawodach startowały także dwie panczenistki Legii - Joanna Hajduk była 16., a Maria Kania - 30.