Koszykówka

Czarni Słupsk 96-90 Legia Warszawa. Lider lepszy po dogrywce

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 27. kolejki koszykarskiej ekstraklasy Legia Warszawa przegrała po dogrywce 90-96 na wyjeździe z Czarnymi Słupsk. Słupszczanie są liderem Energa Basket Ligi. Po tym meczu Legia zajmuje 7. miejsce. Do końca fazy zasadniczej sezonu legionistom pozostały do rozegrania jeszcze trzy mecze.

Prowadzenie w meczu zmieniało się kilkukrotnie. Już w pierwszej kwarcie na sześciopunktowe prowadzenie wyszli gospodarze, ale legioniści szybko odrobili straty i wygrali tę część meczu czterema punktami. W drugiej odsłonie Czarni ponownie przejęli inicjatywę i odskoczyli na 8 punktów i ponownie końcówka należała do Zielonych Kanonierów, którzy doskoczyli na jeden punkt, ale na przerwę schodzili przegrywając 39-43.

Po przerwie role odwróciły się. Ekipa ze stolicy ruszyła do ataku i osiągnęła dziesięciopunktowe prowadzenie, ale nie zdołała go utrzymać i ostatnie dziesięć minut legioniści rozpoczynali wygrywając 61-59. W czwartej kwarcie emocji nie brakowało - Czarni szybko objęli prowadzenie, następnie na chwilę wygrywała Legia i znów Czarni... ostatecznie gdy wybrzmiała końcowa syrena na tablicy widniał wynik 84-84.

Kolejny mecz podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozegrają w piątek, 1 kwietnia o godz 17:30 w hali Bemowo, rywalem będzie King Szczecin.

PLK: Czarni Słupsk 96-90 Legia Warszawa
Kwarty: 16-20, 27-19, 16-22, 25-23, d. 12-6