Dwie legionistki na najwyższym stopniu podium MP U-17 - fot. pentathlon.org.pl

Pięciobój

Złoto Jakubowskiej, srebro Dębskiej na MP U-17

Złoty medal mistrzostw Polski juniorów młodszych (U-17) w trójboju zdobyła zawodniczka Legii, Hanna Jakubowska, która uzyskała drugi wynik w pływaniu (2:16.14 min.) oraz miała zdecydowanie najlepszy rezultat w biegu ze strzelaniem (10:11.47 min.), dzięki czemu triumfowała ze sporą przewagą (28 pkt.) nad drugą zawodniczką na podium... A medal srebrny wywalczyła inna legionistka, Katarzyna Dębska, która miała 2:17.17 min. w pływaniu i 10:37.54 min. w laser-runie.

Tuż za podium, na miejscu czwartym, uplasowała się Hanna Matusik. Dalsze lokaty zajęły: 11. Olga Cisek, 15. Aleksandra Kazubska, 20. Melis Kacar, 22. Alicja Dobrzyńska.

W rywalizacji mężczyzn, 16-letni Igor Radomyski zajął miejsce szóste, 14. był Maksymilian Dobosz, 17. Antoni Ruzik, 28. Krzysztof Majcher, 30. Kajetan Szpryngiel, 32. Dominik Radomyski.