Tomas Pekhart - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pekhart: W Legii spędziłem niesamowity czas

źródło: legia.com

- Wygraliśmy 3-0, strzeliłem gola, więc fajnie było zakończyć sezon dobrym wynikiem. To prawdopodobnie był mój ostatni mecz dla Legii, więc chciałem podziękować klubowi za cały czas spędzony tutaj. Zdobyłem dwa mistrzostwa, a ten sezon... no cóż, nie dał nam zbyt wiele powodów do radości. Takie jest życie, najważniejsze, że udało nam się przyzwoicie zakończyć te rozgrywki. Życzę Legii, by jak najszybciej wróciła tam, gdzie jej miejsce, na mistrzowski tron – powiedział po spotkaniu z Cracovią Tomas Pekhart.

- To był bezapelacyjnie najdziwniejszy sezon mojego życia. Lepiej sobie właściwie nie przypominać pewnych momentów. Zrobiliśmy ten sam błąd co Lech rok temu – jeśli grasz w Europie, to potrzebujesz naprawdę szerokiego i jakościowego składu. W pucharach mieliśmy niezłe rezultaty, ale w lidze w ogóle i ostatecznie skończyliśmy z siedemnastoma porażkami, to o wiele za dużo.

- Gdyby ktoś mi powiedział rok temu, gdy wygraliśmy mistrzostwo na trzy kolejki przed końcem, że ten sezon będzie tak wyglądał, w życiu bym w to nie uwierzył. Naprawdę martwiliśmy się, że możemy spaść do I ligi, ale w przerwie zimowej przyszedł Vuko i zaczęliśmy grać o wiele lepiej. Ostatecznie zakończyliśmy nie najgorzej, zwłaszcza u siebie mieliśmy kilka naprawdę fajnych spotkań. Biorąc pod uwagę drugą część sezonu myślę, że nie zasługujemy na bycie dopiero w połowie tabeli.

- Gdy zszedłem z boiska, poleciały mi łzy, to był bardzo emocjonalny moment. Spędziłem tu niesamowity czas, przeżyłem dobre i złe chwile – nigdy tego wszystkiego nie zapomnę. Ja i moja rodzina byliśmy tutaj szczęśliwi od pierwszego dnia. Dziękuję wszystkim w klubie, to była czysta przyjemność – zakończył napastnik.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
bronek49 - 22.05.2022 / 16:49, *.chello.pl

Pekhart dziękuję za dobre momenty gry w Legii i życzę powodzenia

odpowiedz
jarekk - 22.05.2022 / 14:27, *.metrointernet.pl

Zegnam uprzejmie aczkolwiek ozieble.

odpowiedz
Mhendrych - 22.05.2022 / 09:45, *.net.pl

Świetnie graliście

odpowiedz
Ben - 22.05.2022 / 00:34, *.inetia.pl

Powodzenia w dalszej karierze

odpowiedz
Stara Ochota - 21.05.2022 / 23:42, *.orange.pl

Trochę szkoda Pekharta, mimo że ten sezon miał znacznie słabszy od poprzedniego to jednak ciągle jest przyzwoity napastnik, zresztą w tym bardzo słabym sezonie dla Legii i tak strzelił 9 bramek więc bez tragedii... w zeszłym sezonie strzelał bramkę za bramką ale tak jak ktoś wcześniej napisał to typ napastnika który musi dostać dobrą wrzutkę albo płaskie dobranie w polu karnym albo okolicy, wtedy jest zabójczo grożny, w tym sezonie skrzydła funkcjonowały słabiej to i Tomas mniej strzelał, powodzenia Tomas i dzięki za wszystko!

odpowiedz
Eduardo - 22.05.2022 / 12:32, *.toneticgroup.pl

@Stara Ochota: jest drewniany. Obrońcy nauczyli się na niego grać i w tym sezonie już nie postrzelał

odpowiedz
Ja - 23.05.2022 / 01:58, *.aster.pl

@Eduardo: niczego się nie nauczyli. W zeszłym sezonie Legia grała wahadłami, gdzie miała Mladena i Jurę w formie. W tym graliśmy bez lewej strony większą część sezonu, a po prawej był Johansson. Nie było wykonawców, nie było wrzutek, proste.

odpowiedz
piter 11 - 21.05.2022 / 23:13, *.com.pl

Szkoda że odchodzi. Mógłby w przyszłym sezonie jeszcze trochę nastrzelać. Ci co Go tak krytykują niech sobie przypomną poprzedni sezon, jak walił gola za golem. Tomasz jest innym typem napastnika niż np. Lopez (Raków).
Potrzebuje dobrego dośrodkowania, a kto oprócz Wszołka w obecnej LEGII potrafi to zrobić. Kiedyś byli Juranovic i Mladenovic teraz jednego już niema drugi jest bez formy. W obecnym sezonie strzelił dla nas 9 goli, może i mało, ale kto strzelił więcej?. Powodzenia Tomasz normalni kibice będą Cię dobrze wspominać.

odpowiedz
Rafał Prg. Płn. - 21.05.2022 / 22:54, *.t-mobile.pl

Tomas, dzięki za wszystko i powodzenia w nowym klubie!

odpowiedz
olew - 21.05.2022 / 22:40, *.vectranet.pl

Dzięki Tomas ! Jesteś Grajkiem ! Będziemy Cię dobrze pamiętać ! powodzenia !

odpowiedz
roadrunner - 21.05.2022 / 22:40, *.centertel.pl

pewnie chce jeszcze pograć u siebie nacieszyć się grą w swoich rodzinnych stronach choć spokojnie mógłby u nas zostać na jeszcze jeden sezon.
Tomasz dzięki za to że co miałeś strzelić to strzeliłeś choć chciałaby się więcej
Powodzenia

odpowiedz
(L) - 21.05.2022 / 22:25, *.mm.pl

Tomas pewnie tego nie czytasz, ale dzięki wielkie, chociaż ten sezon to już nie to samo, bywało różnie ale dziękuję

odpowiedz
(L) - 21.05.2022 / 22:25, *.ilabs.pl

Powodzenia

odpowiedz
Er - 21.05.2022 / 22:14, *.chello.pl

Do jakiego klubu odchodzi Perkhart? Jakieś info?

odpowiedz
Szwejk - 21.05.2022 / 22:30, *.t-mobile.pl

@Er: Czeskie Budejovice

odpowiedz
Er - 21.05.2022 / 23:47, *.chello.pl

@Szwejk: Dzięki za info

odpowiedz
StaryPo.eb - 22.05.2022 / 08:55, *.t-mobile.pl

@Er: FC Chrząszczyżewoszyce chyba to powiat Łękołody. Sprawdzone info.

odpowiedz
X - 22.05.2022 / 14:04, *.virginm.net

@StaryPo.eb: czy stary to nie wiem, ale faktycznie Po.eb to jestes...

odpowiedz