Maja Biernacka (pierwsza z lewej) została wicemistrzynią Polski U-24 w pięcioboju nowoczesnym
REKLAMA

Pięciobój

Medale legionistów na MP U-24

Bodziach

Pięcioboistki Legii wywalczyły dwa medale podczas mistrzostw Polski do lat 24, które odbyły się w Zielonej Górze. Srebrny medal i wicemistrzostwo kraju wywalczyła Maja Biernacka, która miała 13. wynik w szermierce (20 wygranych pojedynków), siódmy wynik w pływaniu (2:16.82 min.), trzecią lokatę w jeździe konnej oraz szósty rezultat w laser-runie (12:22.47 min.).

Brązowy medal mistrzostw Polski wywalczyła Wiktoria Wierzba, która najlepsze wyniki uzyskała w jeździe konnej (drugi wynik) oraz laser-runie (trzeci rezultat, 12:07.03 min.). Miejsce siódme zajęła Michalina Wierzba, 11. Paulina Myrda, 16. Katarzyna Dębska, 17. Małgorzata Karbownik, 32. Patrycja Kieraga, 33. Olga Cisek, 36. Melis Kacar.

W rywalizacji mężczyzn miejsce 31. zajął 18-letni Kacper Klimczak, Igor Radomyski był 38.

W rywalizacji sztafet mieszanych do lat 19, złoty medal wywalczyła Maja Biernacka (w parze z Marcelem Walkowiakiem z Dwójki Tczew), brąz wywalczyła para legionistów - Katarzyna Dębska i Kacper Klimczak. Tuż za podium znaleźli się: 4. Małgorzata Karbownik i Igor Radomyski, 5. Pola Wolska (L) i Hubert Skibiak, a na miejscu siódmym Olga Cisek (L) i Alexander Lewandowski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.