Mateusz Hołownia, Lirim Kastrati, Patryk Sokołowski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Hołownia odchodzi z Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com

Wraz z końcem sezonu z Legii Warszawa odszedł Mateusz Hołownia. Stołeczny klub nie był zainteresowany przedłużeniem wygasającego w czerwcu kontraktu z 24-letnim obrońcą i w tej chwili jest on wolnym zawodnikiem.

Hołownia trafił do Legii w 2011 roku i od tego czasu przebijał się przez kolejne szczeble legijnej akademii. W barwach pierwszego zespołu zadebiutował 9 lipca 2014 roku, w spotkaniu o Superpuchar Polski z Zawiszą Bydgoszcz. Od tego czasu 24-latek rozegrał 37 spotkań, w których strzelił jednego gola. W minionym sezonie 20 razy pojawiał się na placu gry. Latem nie rozpoczął już przygotowań do nowego sezonu z Legią.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
tekken (L) - 19.06.2022 / 11:34, *.chello.pl

Raczej błąd. Hołownia widać, było, że się rozgrywa powoli. Napewno widać, było, że się stara w tych meczach co grał i zostawia serce na boisku.

odpowiedz
Ja85 - 18.06.2022 / 09:16, *.centertel.pl

Typowy średniak ligowy ale swój, wychowanek. Oddawanie takich piłkarzy ma sens jeśli kupimy lepszych. Natomiast jeśli mamy go oddać za darmo aby wziąć szrot z zagranicy to nie ma to najmniejszego sensu. Lepiej budować kadrę na Hołowni, Rosołku, Skibickim i Wlodarczyku niż na nie znanym Brazylijczyku.

odpowiedz
Sss - 16.06.2022 / 21:43, *.172.43

Jego statystyki idealnie podsumowują jego umiejętności i wpływ na drużynę Legii... 37 meczów przez 8lat z czego ponad połowa w tym sezonie... W jednym z najgorszych w historii klubu... Żegnam bez żalu...

odpowiedz
Obcy - 16.06.2022 / 12:08, *.t-mobile.pl

Odchodzą za darmo bo nikt nie zapłaci za nich nawet grosza. Ot takich mamy piłkarzy. Bez potencjału. Teraz nasz prezes Dariusz widzi tylko zarobek w Maiku. Wyłożył za niego ostatni grosz i liczy na szybki zarobek. Reszta nie rokuje.

odpowiedz
Wielki Stach - 16.06.2022 / 14:02, *.play-internet.pl

@Obcy: niestety, ale taka jest prawda. Na Legii zagościły miodowe lata. Brak kasy to i brak klasy. Zostaje nam zbieranina ogórów - Kastrati, Charatin, Hanna, Slisz. Kto przy zdrowych zmysłach ściąga takie padaki za takie pieniądze? Niestety, ale to utopione miliony. Nikt ich nie zechce, też podchodzą za darmo lub psie grosze.
Do Legii menadżerowie wcisną każdy szrot.

odpowiedz
jan - 19.06.2022 / 15:18, *.jaslo.pl

@Wielki Stach: Teraz już nie. Było tak za rządów dyrektora Kucharskiego , ale nowy dyrektor Zieliński już tak nie działa więc raczej już nie będzie takich Kastratich.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 16.06.2022 / 11:40, *.play-internet.pl

Doczekaliśmy takich czasów,że śmiało można powiedzieć o właściwie każdym piłkarzu w Legii "Dobrze że był,dobrze że już go nie ma".

odpowiedz
Dziekujemy - 16.06.2022 / 11:32, *.aster.pl

Obyś wrócił silniejszy i strzelił nam bramkę ,powodzenia Mati

odpowiedz
dyrma - 16.06.2022 / 10:23, *.play-internet.pl

Uff ale ulga nareszczie pozbyli sie tego słabiaka

odpowiedz
@matwij - 16.06.2022 / 08:37, *.t-mobile.pl

Byłeś kiedyś na meczu albo oglądałeś chociaż w tv? Dobre żarty

odpowiedz
matwij - 18.06.2022 / 13:03, *.kolnet.pl

@@matwij: Nie, nie byłem. O 3 karnych sprowokowanych przez Jędrzejczyka w 2 meczach dowiedziałem się od wróżbity Macieja.
Widziałeś jakiegoś stopera na tym poziomie by 2 karne zrobił w jednym meczu? Baaaardzo to było nawet w 1 połowie.
Jego gra skończyła się 2 sezony temu...

odpowiedz
Singspiel - 15.06.2022 / 22:37, *.plus.pl

Klasę lepszy niz Abu Hanna

odpowiedz
Tym - 15.06.2022 / 22:36, *.net.pl

Nareszcie pa pa

odpowiedz
Kocur - 15.06.2022 / 21:46, *.centertel.pl

Super pozbywamy się swoich a będziemy brać szrot...

odpowiedz
koras - 15.06.2022 / 21:46, *.t-mobile.pl

Nareszcie

odpowiedz
Zgred - 15.06.2022 / 21:40, *.as9105.com

Wróci w innym klubie i strzeli nam gola

odpowiedz
Judasz - 15.06.2022 / 20:51, *.plus.pl

Uff…. W koncu jakas dobra wiadomość transferowa!

odpowiedz
matwij - 15.06.2022 / 21:32, *.chello.pl

@Judasz: nie wiem, on lepszy mimo wszystko od Jędrzejczyka :(

odpowiedz
Rembertów Legia - 15.06.2022 / 22:41, *.lukman.pl

@matwij: rozumiem że przed dniem wolnym bierzesz 1,5 dawki.... to zrozumiałe

odpowiedz
Kibic - 15.06.2022 / 23:08, *.net.pl

@matwij: od Jędrzejczyka lepszy ? Buahaha dobre.

odpowiedz