Gol Bartosza Kapustki - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing: Legia Warszawa 3-1 Chojniczanka Chojnice

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W pierwszym meczu sparingowym podczas przygotowań do nowego sezonu Legia Warszawa wygrała z drugoligową Chojniczanką Chojnice 3-1. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 24 czerwca w Austrii, a ich przeciwnikiem będzie rumuński zespół Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Fotoreportaż z meczu - 38 zdjęć Woytka



W pierwszej połowie Kosta Runjaić zdecydował się wystawić mocniejszy skład. W 7. minucie padła pierwsza bramka dla Legii. Josue przyjął piłkę od Ribeiro tuż przed polem karnym i popisał się pięknym strzałem po długim rogu. Chwilę później doskonałą sytuację zmarnował Lirim Kastrati. Legionista otrzymał bardzo dobre podanie w pole karne, jednak fatalnie skiksował. W 31. minucie Bartosz Kapustka otrzymał podanie ze skrzydła od Yuriego Ribeiro, odwrócił się, minął obrońcę i pięknym uderzeniem z 20 metrów posłał piłkę do bramki.

Po przerwie na boisko pojawiła się nowa jedenastka zawodników w barwach Legii. W 66. minucie po wrzutce Karbowego z rzutu wolnego piłka dotarła do Sebastiana Golaka, który z bliskiej odległości pokonał Dominika Hładuna. 10 minut później padła trzecia bramka dla Legii. Prawą stroną pobiegł Igor Strzałek, zagrał do Macieja Rosołka, a ten niepilnowany strzelił z ok. 10 metrów.

W sparingu nie zagrali Jasur Yaxshiboyev, Maik Nawrocki i Joel Abu Hanna, którzy pracowali indywidualnie z trenerami od przygotowania fizycznego.



Fotoreportaż z meczu - 38 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing
mecz towarzyski
#LEGCHO
bez udziału publiczności
Urszulin, LTC
19.06.2022
17:00
Legia Warszawa
Chojniczanka Chojnice
Legia Warszawa
3-1
Chojniczanka Chojnice
7' Josue
31' Kapustka
76' Rosołek
(2-0)
Golak 66'
59 Kacper Tobiasz 46'
55 Artur Jędrzejczyk 46'
29 Lindsay Rose 46'
26 Mateusz Grudziński 46'
5 Yuri Ribeiro 46'
99 Bartosz Slisz 46'
27 Josue 46'
67 Bartosz Kapustka 46'
7 Lirim Kastrati 46'
21 Rafael Lopes 46'
32 Ramil Mustafajew 46'
58 Dominik Hładun 46'
36 Nikodem Niski 46'
14 Ihor Charatin 46'
63 Jakub Kisiel 46'
22 Kacper Skibicki 46'
40 Kacper Skwierczyński 46'
3 Patryk Pierzak 46'
18 Patryk Sokołowski 46'
86 Igor Strzałek 46'
41 Wiktor Kamiński 46'
39 Maciej Rosołek 46'
Maciej Kikolski 1
Marcin Grolik 3
Wojciech Błyszko 47
Kacper Kasperowicz 25
Pascal Poloński 10
Paweł Czajkowski 4
Sam van Huffel 8
Bartłomiej Kalinkowski 22
Adam Ryczkowski 7
Tomasz Mikołajczak 17
Szymon Skrzypczak 30
Miłosz Garstkiewicz 19
Kamil Mazek 21
Sebastian Golak 5
Mateusz Bartosiak 29
Maciej Białczyk 11
Tomasz Mikołajczak 77
Mateusz Cegiełka 45
Filip Karbowy 27
Łukasz Wolsztyński 28
Konrad Formela 14
Robert Janicki 13
Trener: Kosta Runjaić
Asystent trenera: Aleksandar Rogić
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Karol Malec
Trener: Tomasz Kafarski
Sędziowie
Główny: Krzysztof Głuszek
Asystent: Damian Piotrowski
Asystent: Krzysztof Sawicki
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
Po(L)ubiony - 21.06.2022 / 13:42, *.aster.pl

Wywalamy młodych Polaków, ściągamy starych Słowaków. To znak, że po Runjaicu, przyjdzie Probierz.

odpowiedz
Student_L - 21.06.2022 / 08:28, *.t-mobile.pl

Szkoda gola ze stałego fragmentu... Bolączka Legii.

odpowiedz
Pablo - 21.06.2022 / 02:19, *.centertel.pl

A co się dzieje z tym Kramerem?

odpowiedz
Maciek - 20.06.2022 / 21:33, *.play-internet.pl

Nie róbcie sobie jaj, to może być najwyższa wygrana w sezonie....

odpowiedz
Arek - 20.06.2022 / 12:58, *.mm.pl

A ktoś na łamach legioniści pl zajmie się tym, co dziś podała wirtualna polska?
Toż z tekstu wynika, że Michniewicz załatwił z Fryzjerem zdobycie Pucharu Polski dla Lecha kosztem Legii w 2004 r.

odpowiedz
LewLegia - 20.06.2022 / 14:27, *.net.pl

@Arek: Nikt się nie zajmie tym ponieważ uderzyło by to w prezesika z Ł3, a tego nie wolno . nu nu nu będzie paluszkiem i palec na usta cicho sza .
Prezes pzpnu i Naszej Legii za zatrudnienie tego szemranego typa powinni zniknąć z piłki, bo tylko swoimi decyzjami podtrzymują opinię, że ta cała polska piłka to jedno wielkie bagno,.
711 i te jego śpiewy w szatni to wystarczyło, żeby nigdy nie dotkną swoją wielką d... krzesełka na ławce trenerskiej Legii, ale co tam zakochanych w tym słowiku poznańskim jest bez liku i honoru.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 21.06.2022 / 08:40, *.play-internet.pl

@Arek: Cóż,w latach 1990-2005(?) mecze ustawiał "Fryzjer" i sędziowie,a teraz pewnie zajmuje się tym procederem szeroko pojęta bukmacherka (samo słowo book macher właściwie wszystko tłumaczy)......Przecież taki mioduski musi mieć hajsy na niebotycznie wysokie kontrakty.

odpowiedz
Arek - 21.06.2022 / 10:16, *.mm.pl

@LewLegia: Ale nie spodziewam się, że napiszą coś na legia com, tylko tu - na niezależnym portalu. Wydaje mi się, że Lech nie tylko Legię ograbił z mistrzostwa 1993 ale i przekręcił na Puchar Polski 2004

odpowiedz
olew - 20.06.2022 / 11:36, *.vectranet.pl

Brawo Legia ! Brawo Grajki ! Brawo Trener ! Legia to Potęga !

odpowiedz
bum - 20.06.2022 / 07:36, *.236.247

Kadra Legii = arcydramat
Gdzie do ludzi z tą drużyną.... Wpie...ol murowany od ligowych leszczy. Legia niknie na naszych oczach!

odpowiedz
Greg - 20.06.2022 / 00:14, *.centertel.pl

Skoro sparing bez udzialu publicznosci, to co robili ci kibice na trybunie??

odpowiedz
fredix111 - 19.06.2022 / 20:37, *..

Josue strasznie zsiwiał w tej przerwie :)

odpowiedz
chrisSiekierki - 19.06.2022 / 20:50, *.vectranet.pl

@fredix111: nie ma co się dziwić... zobaczył kadrę na nowy sezon.

odpowiedz
:) - 19.06.2022 / 21:49, *.plus.pl

@fredix111: zobaczył jak wyglądają treningi niemckiej szkoły to osiwiał :)

odpowiedz
onomatopeja22 - 20.06.2022 / 17:51, *.interkam.pl

@fredix111: powiedzieli mu,ze na skrzydlo przychodzi Pich

odpowiedz
13 - 19.06.2022 / 20:21, *.205.119

Jest nadzieja?

odpowiedz
Urs72 - 19.06.2022 / 21:23, *.chello.pl

@13: pytanie na co ? Na utrzymanie czy wyper.....tej bandy na zbity ryj raz z Miodkiem nieudacznikiem

odpowiedz