Mateusz Kania,Maria Kania,Marek Kania

Wrotkarstwo

Medale legionistów na Ulicznych mistrzostwach Polski

Tak jak na torowych mistrzostwach Polski w Dusznikach, tak i na Ulicznych mistrzostwach kraju we wrotkarstwie szybkim, które w ten weekend odbyły się w Tomaszowie Lubelskim - równych sobie nie mieli zawodnicy sekcji łyżwiarskiej Legii. Marek Kania zdobył złoty medal w wyścigu na 100 metrów, jego brat Mateusz zdobył medal srebrny, zaś Maria Kania wywalczyła brąz.

Kolejne medale legioniści wywalczyli na dystansie 500 metrów. W tej konkurencji najlepszy był Mateusz Kania (złoty medal), który wyprzedził swojego brata Marka (srebrny medal), a srebrny medal wśród kobiet wywalczyła Maria Kania. Brązowe medale w swoich kategoriach wiekowych zdobyły również Adela Strygner oraz Victoria Szewczyk.

W klasyfikacji klubowej Legia zajęła miejsce czwarte z wynikiem 378 pkt.