Josue - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Salzburg 3-2 Legia

Sparing: Po przerwie Red Bull dostał skrzydeł

Mishka, źródło: Legionisci.com

W drugim sparingowym meczu podczas zgrupowania w Austrii Legia Warszawa przegrała z Red Bullem Salzburg 3-2 (0-2). Nie był to jednak podstawowy skład mistrza Austrii, a szeroka kadra pierwszego zespołu, uzupełniona młodymi graczami. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się we wtorek, ale zostało przełożone ze względu na bardzo złe warunki pogodowe. W najbliższy piątek legioniści zmierzą się w LTC w meczu towarzyskim z Motorem Lublin.

Pierwsza połowa była przyzwoita w wykonaniu legionistów. Już w 2. minucie bramkę dla stołecznego zespołu zdobył Josue. Pomocnik Legii przyjął piłkę z prawej strony i niezbyt mocnym uderzeniem pokonał bramkarza. W 15. minucie legioniści przeprowadzili kolejną niezłą akcję. Pich przejął dalekie podanie od Josue, zagrał na środek do Muciego, a ten oddał minimalnie niecelny strzał. W 19. minucie Albańczyk zdobył drugiego gola dla Legii. Tym razem podawał Kramer, a Muci głową posłał piłkę do siatki. Chwilę później sam na sam z Kacprem Tobiaszem wyszedł Roko Simic, jednak uderzył tylko obok bramki. Kolejne minuty to okres spokojniejszej gry. Austriacy rozgrywali atak pozycyjny, a legioniści cofnęli się do obrony. W 36. minucie Legia miała jeszcze jedną dogodną sytuację do zmiany wyniku. Po dalekim przerzucie Roberta Picha niecelny strzał oddał Lirim Kastrati. W 40. minucie piłka po raz kolejny wpadła do siatki strzeżonej przez Nico Mantla, jednak sędzia dopatrzył się, że Blaz Kramer był na pozycji spalonej.



Drugą połowę legioniści z dwiema zmianami w składzie. Na boisko weszli Cezary Miszta i Patryk Sokołowski. W 59. minucie padła bramka dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Benjamin Sesko i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Chwilę później było już 2-2. Tym razem Sesko pokonał bramkarza Legii nogą. W 64. minucie skutecznie rzut karny wykonał Junior, dając swoje drużynie prowadzenie 3-2. W tej sytuacji faulował Bartosz Slisz, choć wydawało się, że miało to miejsce tuż przed polem karnym. Chwilę wcześniej w stołecznym zespole nastąpiło kilka zmian w składzie. Warto dodać, że w drugiej połowie w zespole Red Bulla na murawie pojawiło się 4 piłkarzy z podstawowego składu, co znacząco wpłynęło na obraz gry i wynik.

Sparing
mecz towarzyski
#RBSLEG
bez udziału publiczności
Salzburg
29.06.2022
15:00
Red Bull Salzburg
Legia Warszawa
Red Bull Salzburg
3-2
Legia Warszawa
59' Sesko
62' Sesko
64' Junior (k)
(0-2)
Josue 2'
Muci 19'
1 Nico Mantl
5 Albert Vallci
6 Samson Baidoo
8 Dijon Kameri
15 Mamady Diambou
17 Andreas Ulmer
23 Roko Simic
34 Benjamin Atiabou
44 Samson Tijani
49 Luka Reischl
52 Raphael Hofer
2 Ignace van der Brempt
7 Nicolas Capaldo
9 Junior
22 Oumar Solet
24 Youba Diarra
30 Benjamin Sesko
33 Alexander Walke
35 Lawrence Agyekum
37 Tolgahan Sahin
45 Mohammad Sadeqi
47 Dario Bijelic
48 Daniel Owusu
51 Lukas Ibertsberger
95 Bernardo
46' Kacper Tobiasz 59
Artur Jędrzejczyk 55
63' Lindsay Rose 29
63' Maik Nawrocki 17
77' Yuri Ribeiro 5
63' Ihor Charatin 14
63' Lirim Kastrati 7
46' Ernest Muci 20
63' Josue 27
63' Robert Pich 40
63' Blaz Kramer 9
46' Cezary Miszta 31
63' Mattias Johansson 6
63' Joel Abu Hanna 23
Jakub Kisiel 63
Mateusz Grudziński 26
77' Nikodem Niski 36
Filip Mladenović 25
63' Bartosz Slisz 99
63' Jurgen Celhaka 16
46' Patryk Sokołowski 18
Ramil Mustafajew 32
63' Jasur Yaxshiboyev 28
63' Igor Strzałek 86
63' Rafael Lopes 21
Kacper Skibicki 22
Trener: Matthias Jaissle
Trener: Kosta Runjaić
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (66)

+dodaj komentarz
wojti - 30.06.2022 / 17:15, *.play-internet.pl

A co z transferem Makana Baku ? Zaraz się okaże że też nie dla Legii? Zobaczcie jakie transfery robi beniaminek....Miedź Legnica.....szacun.
Jak widać można.....

odpowiedz
(L)ord - 30.06.2022 / 15:43, *..

po przerwie wszedł Miszta... tak powinien brzmieć tytuł artykułu :P

odpowiedz
nieomyLni - 30.06.2022 / 15:38, *.120.91

A BAKU NIE PRZESZEDŁ BADAŃ?

odpowiedz
antyk - 30.06.2022 / 10:23, *.com.pl

Ludzie to tylko sparing,sparingi są dla trenerów a nie dla kibiców, nigdy nie zrozumiem jarania sie sparingami i ich oglądania, bo po co?Jedno mnie zastanawia dlaczego w Salzburgu nie ma zaznaczonych żadnych zmian, czy oni cały mecz jednym składem grali?

odpowiedz
Luk - 30.06.2022 / 17:10, *.timplus.net

@antyk: gole strzelali gracze z ławki i w artykule jest napisane, że weszło na 2 połowę 4 z podstawowego składu

odpowiedz
Greg - 30.06.2022 / 05:43, *.tpnet.pl

@Stary Kibic z Żylety:
Ulubieniec trybuny która masz w nicku....no ale tak to jest jak dla niektórych ważniejsze jest to że ktoś deklaruje ze jest kibicem Legii a nie umiejętności tak samo było z JM trener co najwyżej średni co pokazal w innych klubach a znowu ulubieniec trybun .

odpowiedz
Stary Kibic z Żylety - 30.06.2022 / 01:02, *.orange.pl

Miszta co ... Ty już wiesz co ;-)

odpowiedz
Hiszpan - 29.06.2022 / 23:48, *.play-internet.pl

Pierwszy skład wybrany prawidłowo. Miszta nie powinien być nawet 2 bramkarzem.

odpowiedz
Subiektywnie - 29.06.2022 / 23:13, *.xtom.com

Moje subiektywne wrażenia (od najlepszego do najgorszego). Co myślicie?
Plus: Ribeiro, Muçi, Rose, Josué, Yaxshiboyev
Przyzwoicie: Charatin, Jędrzejczyk, Nawrocki, Tobiasz, Kramer, Pich
Minus: Johansson, Abu Hanna, Çelhaka, Kastrati, Slisz, Sokołowski, Niski, Miszta, Lopes, Strzałek

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 30.06.2022 / 16:45, *.play-internet.pl

@Subiektywnie: Spox generalnie się pokrywa z moja oceną, dodał bym na mały plus Kastratiego, sporo biega i walszy, moim zdaniem warto mu dac szanśe potencjał ma. Ogólnie mam wrażenie, ze wielu graczy nie miało (i nie czuło) poparcia ze strony poprzednich trenerów (Muci, Celhaka, Kastrati, Jaszur, Charatin) oni przecież zanim przyszli do Legii odgrywali czołowe role w swoich klubach . Mam nadzieję że u nowego trenera dostana czystą karte i pokażą na co ich stac. Z kolei na przeciwległym biegunie mamy Slisza, Sokołowskiego, Miszte i Rosołka(który był dla mnie mega talentem z naciskiem na był), którzy jakiego by piachu nie grali mieli pierwszy plac.Coś cicho o Baku.....

odpowiedz
artic - 29.06.2022 / 22:18, *.t-mobile.pl

@Pab(L)o: ciekawy temat z tym Czarusiem z Łukowa on chyba ma jakies papiery na loczka bo tyle baboli co na odpier.... i dalej na niego stawiają dziwne????


odpowiedz
Pan - 30.06.2022 / 13:20, *.centertel.pl

@artic: Nie dziwne tylko standardowe , grają słabi małolaci żeby minuty nabić i kase za grę młodzieżowca

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 30.06.2022 / 14:56, *.play-internet.pl

@Pan : Zgadza się.Wystarczy sobie przypomnieć,ile hajsu wzięła Legia (a właściwie mioduski) za 1-wsze miejsce w rankingu minut młodzieżowców występujących w eksraklasie.Nie grają (i nie będą grali) najlepsi,tylko ci,na których można trochę siana ukręcić.A Wy dalej dopingujcie Legię,jak by to miało dla kogokolwiek jakieś znaczenie......

odpowiedz
Luk - 30.06.2022 / 17:14, *.timplus.net

@FOREVER LEGIA : I taką tyradę wygłosił ktoś z takim nickiem... szkoda słów.

odpowiedz
Pab(L)o - 29.06.2022 / 21:42, *.mm.pl

Jak w lidze będzie bronił Czaruś to będzie masakra, a tak z innej beczki Baku coś nie podpisuję, żeby nie było jak z Tibą

odpowiedz
Agata - 29.06.2022 / 21:36, *.160.93

Jak Legia zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Polski to przyjdę na żyletę bez bielizny

odpowiedz
Ja - 29.06.2022 / 21:46, *.vectranet.pl

@Agata: trzymamy za słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 30.06.2022 / 14:57, *.play-internet.pl

@Agata: Ja też????

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 30.06.2022 / 15:00, *.play-internet.pl

@Agata:Postuluję,żeby,jak zdobędziemy tytuł Mistrza Polski,w ostatniej kolejce obowiązywało hasło "CAAAAAŁAAAA LEGIAAAAAA,BEEEEZ BIEEEEEELIIIIIZNYYYYY"!!!!!!!!.Będzie moc.....

odpowiedz
BoHen - 29.06.2022 / 20:33, *.t-mobile.pl

Miszta, tragedia gość!!

odpowiedz
Wystarczyło Austrioków docisnąć , a nie odpuszczać .. - 29.06.2022 / 20:15, *.tpnet.pl

Dobrze że był Jędza , ale szkoda że nie grał Wietes . A z przodu to mimo dobrych pierwszych trzydziestu minut , to jednak zbyt ostrożnie zagrali nasi . Trzeba było pójść na całość , szczególnie w drugiej połowie , wynik idzie w świat . I pressingu zabrakło w drugiej połowie . Ten nasz Jasur zastanawia , odpali on czy nie ? Podobny znak zapytania przy Joelu Abu Hance : obaj mają przebłyski i jakieś umiejętności ... Jak to z nimi będzie ?

odpowiedz
matwij - 29.06.2022 / 20:49, *.centertel.pl

@Wystarczyło Austrioków docisnąć , a nie odpuszczać ..: Bardzo dobrze że był Jędza, pomógł w 2 bramkach. Szkoda tylko że Austriakom!!

odpowiedz
olew - 29.06.2022 / 20:01, *.vectranet.pl

Brawo Legia ! Nie pękają przed mocnymi. To mi się w Legii zawsze podobało i podoba nadal. W piłeczce Dawid może pofiglować z Goliatem.

odpowiedz
Juras - 29.06.2022 / 19:41, *.plus.pl

Weszło 4 gości i nas rozklepali w 5 minut. Pierwsza połowa to 1wszoligowe rezerwy redbula.

odpowiedz
Ogar - 29.06.2022 / 19:34, *.161.169

Ogarnijcie się dzbany a nie podniecacie się jakimś sparingiem ...hahah jełopy

odpowiedz
bum - 29.06.2022 / 20:04, *.129.121

@Ogar:
No tak.... Przecież weryfikacja przyjdzie w meczach z Radomiakiem, Stalą czy innym potentatem hahahaha

odpowiedz
Ogar - 29.06.2022 / 21:24, *.161.169

@bum: serio aż tak spinasz się sparingami? Błagam ... każdy wie w jakim miejscu teraz jesteśmy wiec bez przesady

odpowiedz
bum - 29.06.2022 / 21:27, *.129.121

@Ogar:
Nic a nic się nie spinam. Zero oczekiwań na chwilę obecną haha. Czytaj chłopaku ze zrozumieniem

odpowiedz
Trampek - 29.06.2022 / 19:20, *.net.pl

Uważam,że ten mecz rozwiązał jeden zasadniczy problem w LEGII . Mecz dał odpowiedź na pytanie, kto powinien być III / w/g mnie IV / bramkarzem LEGII ?! To król Artur uratował LEGIĘ przed spadkiem, a nie jego zmienik ! Tyle w temacie.

odpowiedz
gazza - 29.06.2022 / 19:04, *.inetia.pl

Prowadzić 2:0 i przegrać...
Wracają stare czasy...
To nie powinno się zdażyć już nigdy !

odpowiedz
Two pryszcz - 29.06.2022 / 18:22, *.253.33

Weszły 2 pryszcze, czarek i Bartosz i wszystko wróciło do normy.

odpowiedz
Arek - 29.06.2022 / 18:00, *.tpnet.pl

A tu jakieś dzbany dwócyfrówką groziły. No cóż, szkoda trochę. Tym bardziej, że fajnie się zaczęło.

odpowiedz
Jerry - 29.06.2022 / 17:52, *.orange.pl

Minimalna przegrana z drużyną grającą regularnie w Lidze Mistrzów wstydu nie przynosi. Brawo Legia!

odpowiedz
Zdzicho - 29.06.2022 / 17:59, *.tpnet.pl

@Jerry: tylko oni grali rezerwami. Do przerwy nawet głębokimi

odpowiedz
Do przerwy ? - 29.06.2022 / 19:58, *.tpnet.pl

@Zdzicho: Nie głębokimi , kilku podstawowych nawet grało u nich .

odpowiedz
Pit - 29.06.2022 / 17:39, *.net.pl

Sorry ale 3 bramki w 5 minut mogą tracić tylko debile......

odpowiedz
Miki - 29.06.2022 / 18:30, *.orange.pl

@Pit: W tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym siódmym roku, to dopiero były debile, tylko one straciły trzy bramki w 4 minuty i od razu tytuł.

odpowiedz
MarioL - 29.06.2022 / 20:53, *.wanadoo.fr

@Miki: ale wtedy to był sprzedany mecz.

odpowiedz
Franio - 29.06.2022 / 21:12, *.tpnet.pl

@MarioL : a kto sprzedał?

odpowiedz
Korkoszewo - 29.06.2022 / 22:31, *.centertel.pl

@Pit: Wolfsburg stracił 5 bramek w 9 min ,tez są debile ?
Weź koło i pierrrr się w czoło .
Jedynie co umiesz Gimbusie to komentować w internecie

odpowiedz
MarioL - 30.06.2022 / 09:56, *.orange.fr

@Franio: kilku kopaczy z Legii.

odpowiedz
jakuszyn - 29.06.2022 / 17:37, *.net.pl

Już mieliśmy identycznego bramkarza a był nim Antolovic. Tylko wtedy nie było pudla i po kilku babolach został pogoniony. Teraz czeka nas powtórka z Kulenovica który MUSI, ALE TO MUSI, grać w pierwszym składzie bo trzeba go " drogo" sprzedać. Róznica jest tylko taka, że jak grał Kulenovic to było na zero z przodu a jak gra Miszta to jest co najmniej 2 z tyłu.

odpowiedz
L - 29.06.2022 / 17:35, *.aster.pl

Kazdy mecz, nawet sparingowy pokazuje to samo. Miszta wpuszcza wszystko co leci w jego kierunku, nawet w srodek, A Slisz szkoda nawet gadac. Mam nadzieje, ze trener rowniez to widzi.

W ogole jakim cudem my niedawno jeszcze mielismy w srodku pola: Martinsa, Gwilie, Cafu, Antolicia, a teraz mamy Slisza z Sokolowskim i Celhaką. Smiech na sali.

odpowiedz
refleksja - 29.06.2022 / 17:31, *.vodafone-ip.de

Cały koszmarek Polski narzekanie ,narzekanie i narzekanie. Nikt nie widzi żadnych pozytywów, nawet takich maluczkich. W całym meczu nie było nic pozytywnego ? Wy tu na forum to jak dziennikarze tylko złe wiadomości przekazują , a im gorsza tym lepiej.

odpowiedz
Kibic - 29.06.2022 / 17:22, *.plus.pl

Tylko sparing Ślężanie będzie nasz Legia Mistrz.

odpowiedz
Arecky - 29.06.2022 / 17:21, *.datapacket.com

A tego Makumbe to sprowadzają w końcu?

odpowiedz
Traktor - 29.06.2022 / 17:11, *.com.pl

Powinniśmy obronić się przed spadkiem . Na tyle to wystarczy.

odpowiedz
PawLo - 29.06.2022 / 17:08, *.mm.pl

Miszta ręcznik o trzy gongi co strzał to gong i miszcz obrony karnych zawsze w drugą stronę Najgorszy bramkarz w historii Legii ale ważne że z żylety to co że kukła w bramce buhahaha

odpowiedz
Kolo - 29.06.2022 / 17:21, *.plus.pl

@PawLo: młody jest daj mu pograć, chcecie młodych a jak młody gra w sparingu to narzekasz, jak można tak jęczeć , będąc kibicem Legii Warszawa.

odpowiedz
Le Ja - 29.06.2022 / 17:43, *.orange.pl

@Kolo: Z Misztą różnica jest taka, że u niego nawet nie widać absolutnie nic, co by wskazywało, że może z niego być dobry bramkarz i cały czas wpuszcza babole. Tobiasz zagrał dużo mniej od niego, a już pokazał się z dobrej strony i w przeciwieństwie do Miszty, potrafi bronić karne.

odpowiedz
Arek - 29.06.2022 / 18:07, *.tpnet.pl

@Kolo: bo młotek zawsze będzie młotkiem. Ja o tym piszę wiecznie, ale co poniektórzy to ciężki dojazd mają. To samo było z Włodarczykiem, jak w Gdańsku zmarnował setkę i było bez bramek. I wcale się nie zdziwię, jak to samo będzie z Tobiaszem, bo jest jeszcze młodszy i też prawdopodobnie coś odwali. Zresztą już tu pisał jakiś trener jajcarzy, że Tobiasz się nie rozwija.

odpowiedz
Le Ja - 29.06.2022 / 18:21, *.orange.pl

@Arek: Co ty piszesz za głupoty, że niby "Tobiasz jest młodszy, więc większa szansa, że coś odwali".
On jest tylko o rok młodszy od Miszty i do tej pory dużo lepiej się pokazał, mimo, że gra od mniej od Czarka, już nie wspominając co odwala Czarek, wprawie każdym zagranym przez siebie meczu.

odpowiedz
PawLo - 29.06.2022 / 19:07, *.mm.pl

@Kolo: Mlody jest to dlatego ma grac I wpuszczać babole bo jest mlody ??? A Legia ma tracić punkty bo mlody recznik ma się ogrywać ??? Jest mlody i jest kukłą w bramce wiec się nie nadaje i się niech ogrywa w innym klubiku a nie kosztem Legii

odpowiedz
Arek - 29.06.2022 / 22:22, *.tpnet.pl

@Le Ja: chyba trochę się nie zrozumieliśmy. Bo mi chodziło o to, że Tobiasz może coś odwalić, nie ze względu, że jest młodszy od Miszty, tylko, że jest młody, a jak wiesz, z młodymi różnie bywa i mogą mieć wahania formy. Ja też uważam, że Tobiasz jest lepszy na ten moment, ale dołowania również młodego Miszty nie jestem w stanie pojąć.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 29.06.2022 / 22:50, *.plus.pl

@Arek: Miszta to nie ma meczu zeby czegoś nie zawalił a meczu żeby powiedzieć że dał cos więcej drużynie z jego udziałem nie kojarzę. Tobiasz z kolei mniej bronił meczów ale zawalił tylko z radomiakiem 1 gola ale z kolei z Amica parę strzałów i karnego wyjął więc taki zły nie jest a napewno młodszy i jakoś z nim w bramce czuje się pewniej :) a jak broni Miszta to każde dośrodkowanie i różny budzi we mnie obawy że padnie gol taka to różnica między nimi.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 29.06.2022 / 17:04, *.play-internet.pl

Sparing sparingiem, ale jak można dać sobie strzelić 3 bramki w 5 minut...Pierwsza połowa momentami, skrzydła napawala umiarkowanym optymizmem, druga to porażka - podobnie jak Miszta to jakaś parodia bramkarza, nie wychodzi do dośrodkowań , a jak już wychodzi to w wiekszości się z nimi mija, refleksu na linii zero... karnych nie umie bronić, rzuca się zanim wykonujący strzeli.. Naprawdę niech da sobie spokój...

odpowiedz
Wiesz był taki mecz - 29.06.2022 / 17:58, *.vectranet.pl

@Trener Bramkarzy: W którym też straciliśmy 3 bramki w 5 min ,

odpowiedz
Wiem byłem na nim - 29.06.2022 / 18:49, *.plus.pl

@Wiesz był taki mecz:

odpowiedz
Wiesz był taki mecz - 29.06.2022 / 18:54, *.t-mobile.pl

@Wiem byłem na nim: Do dzisiaj nie wierzę a jednak mogło się coś takiego wydarzyć

odpowiedz
Legion - 29.06.2022 / 17:03, *.chello.pl

Te skrzydła to się nazywają Miszta. I każdy zespół przeciwko któremu gramy je ma. Przecież to jest kabaret, że taki gostek gra w Legii (drugi kabaret to Skibicki, ale on chociaż nie gra, tylko jest). Ten ręcznik nic nie broni a gra na przedpolu to absolutny kryminał w jego wykonaniu. Bramka na 1-2: wrzutka z rożnego na 5 (!!!) metr, a ręcznik sobie w najlepsze stoi na linii bramkowej. I tak jest stale. Ten gość w ogóle nie wychodzi, a jak wychodzi to źle, do dośrodkowań. A na linii gra niewiele lepiej. Ja nie wiem, co to trenerzy bramkarzy z nim ćwiczą, ale wiem, że bez efektów. Od dawna. Oby w lidze grał Tobacz albo Hładun, bo będzie to samo co w zeszłym sezonie.

odpowiedz
ZenekL3 - 29.06.2022 / 16:57, *.chello.pl

RB nie wystawił 6 najlepszych piłkarzy w ogóle, kilku z pierwszego składu w drugiej połowie i to nas wyjaśniło. Trzeba trenować dalej, dobrze rokuje nowe ustawienie, mamy strasznie dużo piłkarzy ale dobrych znacznie mniej, liczę, że trener to jakoś złoży to do kupy.

odpowiedz
Cezary Ręcznikowski - 29.06.2022 / 16:52, *.orange.pl

Tobiasz gra pierwszą połowę- 0 straconych. Miszta gra drugą- 3 stracone... Pierwsza zdecydowanie powinien wyjść, druga nie była, nie do wyjęcia, ale ok, nie jego wina, a trzecia po raz n-ty rzucił się w odwrotną stronę, niż strzelał wykonawca karnego.

odpowiedz
Kamuflaż - 29.06.2022 / 16:52, *.tpnet.pl

Bardzo dobry sprawdzian, wielu zejdzie z obłoków i zobaczy, gdzie jest Legia. Panie Miszta, jak Ty się w tym klubie znalazłeś? bo nie wierzę, że decydowały walory sportowe. Wypożyczyć gdziekolwiek chłopaka, bo nie ogarnia.

odpowiedz
kczeczu - 29.06.2022 / 16:49, *.205.233

raczej dostał ręcznik w bramce. koleś zmień profesje bo do tego sie nie nadajesz

odpowiedz
Nic to ,damy radę - 29.06.2022 / 16:47, *.vectranet.pl

To pierwsze koty za płoty

odpowiedz
Abel - 29.06.2022 / 16:46, *.chello.pl

troszkę się przypomniał Legii mecz z 1997
Legia - Widzew 2-3

odpowiedz