Ernest Muci strzelił dla Legii pierwszego gola w tym sezonie - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Korona 1-1 Legia

Punkt na start

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa zremisowała 1-1 z Koroną Kielce w pierwszym meczu ligowego sezonu 2022/23. "Wojskowi" wyszli na prowadzenie po golu Ernesta Muciego, a potem do remisu doprowadził Jakub Łukowski. Wcześniej czerwoną kartką ukarany został z kolei Mateusz Wieteska.Mecz z dużym animuszem zaczęła Korona Kielce, która chciała w mocny sposób zaakcentować swój powrót do Ekstraklasy. Piłkarze gospodarzy stwarzali zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry, co jest firmowym stylem drużyn prowadzonych przez trenera Leszka Ojrzyńskiego. Legionistom początkowo brakowało pomysłu na to, aby przedostać się w pole karne przeciwników. Dopiero kilkanaście minut po pierwszym gwizdku sędziego z dobrej strony pokazał się Josue, którego uderzenie w nieznacznej odległości przeleciało obok lewego słupka. Tak naprawdę do końca pierwszej połowy nie zadziało się zbyt wiele. Brakowało chociażby celnych strzałów z jednej lub drugiej strony. Pierwsza odsłona rozczarowała, chociaż też nie można było spodziewać się, że "Wojskowi" zaczną nagle grać na nieosiągalnym dla Korony poziomie.

Pierwszy kwadrans po zmianie stron także upłynął spokojnie. Legionistom co prawda udało się nawet pokonać golkipera Korony, ale ze spalonego uczynił to Mateusz Wieteska. Wkrótce obrońca, grający z opaską kapitana, ponownie wystąpił w roli głównej. "Wietes" w 60. minucie dostał drugą żółtą kartkę za faul na Jewiegnim Szykawce i arbiter bez większych wątpliwości odesłał zawodnika do szatni. Od tego momentu zadanie przed Legię było już bardzo trudne. Nawet grając w komplecie było jej bowiem ciężko zagrozić Konradowi Forencowi. Wreszcie w 73. minucie, pomimo gry w osłabieniu, podopiecznym Kosty Runjaicia udało się wyjść na prowadzenie! Na prawej stronie boiska dwójkową akcję przeprowadzili Artur Jędrzejczyk i Paweł Wszołek. Ostatecznie w pole karne wprost na głowę Ernesta Muciego dośrodkował ten drugi i Albańczyk ładnym strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Radość gości z prowadzenia trwała jednak ledwie kilka minut. W 82. minucie do remisu doprowadził Jakub Łukowski, a asystował mu Luka Zarandia. Łukowski wykorzystał grę Legii w osłabieniu (poza czerwoną kartką dla Wieteska, na murawie nie było również akurat wtedy Maika Nawrockiego) i pięknym strzałem pokonał Kacpra Tobiasza. Młody bramkarz stołecznej drużyny nie miał w tamtym momencie kompletnie nic do powiedzenia. Do ostatniego gwizdka sędziego Legia walczyła o zmianę rezultatu, jednak grając w dziesiątkę wszystko wydawało się dla nich trudne.

Ekstraklasa
1. kolejka
#KORLEG
14515
Kielce
16.07.2022
20:00
Korona Kielce
Legia Warszawa
Korona Kielce
1-1
Legia Warszawa
83' Łukowski
(0-0)
Muci 73'
1 Konrad Forenc
33 Sasa Balić 73'
66 Miłosz Trojak
6 Jacek Podgórski 62'
7 Jakub Łukowski
22 Adam Deja
25 Grzegorz Szymusik 75'
10 Jacek Kiełb 73'
26 Oskar Sewerzyński
90 Kyryło Petrow
99 Jewgienij Szykawka 62'
73 Marcel Zapytowski
3 Roberto Corral 73'
8 Dalibor Takac
9 Adam Frączczak 62'
18 Bartosz Śpiączka 62'
20 Marcin Szpakowski
23 Adrian Danek 75'
45 Luka Zarandia 73'
95 Mario Zebić
Kacper Tobiasz 1
Artur Jędrzejczyk 55
Lindsay Rose 29
Mateusz Wieteska 4
Yuri Ribeiro 5
Bartosz Slisz 99
Paweł Wszołek 13
Josue 27
97' Ernest Muci 20
63' Robert Pich 11
Maciej Rosołek 39
Cezary Miszta 31
Lirim Kastrati 7
83' Ihor Charatin 14
63' 83' Maik Nawrocki 17
97' Patryk Sokołowski 18
Kacper Skibicki 22
Filip Mladenović 25
Bartosz Kapustka 67
Makana Baku 28
Trener: Leszek Ojrzyński
Asystent trenera: Jerzy Cyrak
Kierownik drużyny: Łukasz Tomczyk
Masażyści: Łukasz Miller
Trener: Kosta Runjaić
Asystent trenera: Aleksandar Rogić
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Bartosz Kot
Sędziowie
Główny: Tomasz Musiał
Asystent: Radosław Siejka
Asystent: Sebastian Mucha
Techniczny: Robert Marciniak
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.