Tomasz Bartnik ze złotym medalem ME w strzelaniu z 300 metrów
REKLAMA

Strzelectwo

Medale Bartnika i Kraskowskiego na ME 300m

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zawodnik strzeleckiej Legii Warszawa, Tomasz Bartnik zdobył trzy medale na Mistrzostwach Europy w strzelaniu z 300 metrów. Legionista wywalczył w Zagrzebiu złoty medal w konkurencji karabin standard 3 postawy (3x20 strzalów), uzyskując 587 punktów. O punkt więcej niż drugi w klasyfikacji, Austriak, Bernhard Pickl i o cztery punkty więcej niż Szwajcar, Guignard. Drugi ze startujących legionistów, Robert Kraskowski, z wynikiem 574 pkt. uplasował się na miejscu 12.

Ponadto Bartnik zdobył medal srebrny w karabinie dowolnym 3 postawy - w tej konkurencji legionista uzyskał 583 punkty, o trzy mniej od zwycięzcy, Węgra, Istvana Peniego. Robert Kraskowski z wynikiem 569 pkt. był 18.

W środę i czwartek w Zagrzebiu trwała rywalizacja w konkurencji drużynowej karabin dowolny 3 postawy. Ostatecznie zespół w składzie: Tomasz Bartnik, Robert Kraskowski (L) i Maciej Kowalkiewicz (Gwardia Olsztyn) wywalczył brązowy medal, wyprzedzając w rywalizacji o trzecie miejsce Finlandię (16:10). W tej konkurencji zwyciężyli Austriacy, przed Szwajcarami. W meczu o brązowy medal Bartnik i Kraskowski zdobyli po 58 punktów, Kowalkiewicz - 55.

W kolejnym starcie Tomek Bartnik wraz z Karoliną Kowalczyk rywalizowali w konkurencji Mix w strzelaniu w trzech postawach. Polacy zajęli miejsce 5. z wynikiem 571 pkt. (Tomek 286 pkt.). Z kolei Robert Kraskowski w parze z Sylwią Bogacką zajęli miejsce 7. z wynikiem 560 pkt. (Robert uzyskał 276 pkt.).

Na zakończenie mistrzostw, w piątek, Tomek Bartnik startował jeszcze w konkurencji strzelania z karabinu pneumatycznego. W tej konkurencji zajął miejsce 19., z wynikiem 588 pkt. W kolejnych próbach legionista uzyskał wyniki: 97, 98, 96, 100, 97, 100.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.