Ray McCallum - fot. Bodziach

Koszykówka

Sparing: Legia Warszawa 80-78 Start Lublin

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym przedsezonowym sparingu koszykarze Legii Warszawa wygrali 80-78 ze Startem Lublin. Legia zagrała bez Łukasza Koszarka (trenuje indywidualnie ze względu na obowiązki w reprezentacji Polski), Grzegorza Kulki (przechodzi rehabilitację) oraz Janisa Berzinsa (przebywa na zgrupowaniu kadry). Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej akcji, w której lublinianie spudłowali rzut z bliskiej odległości i nie zdołali doprowadzić do remisu. W kolejny weekend podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozegrają dwumecz z Anwilem Włocławek.

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do lublinian, którzy szybko objęli prowadzenie i stale je powiększali. Po pierwszej kwarcie Start prowadził aż 32:11. Kolejne minuty należały jednak już do legionistów, którzy skutecznie odrabiali straty – najlepszymi strzelcami ekipy gospodarzy byli Ray McCallum i Dariusz Wyka. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości – 44:38.
Po przerwie gra wyrównała się, ale w końcu to Legia zaczęła nadawać ton grze i na 10 minut przed końcem meczu przegrywała już tylko 62:65. Ostatnią odsłonę starcia efektownym wsadem rozpoczął Jakub Sadowski. Wkrótce po tym warszawianie objęli prowadzenie i starali się je utrzymać do końcowej syreny. Zespół trenera Artura Gronka walczył do samego końca, ale musiał uznać wyższość rywali. Legia Warszawa pokonała Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 80:78.

„To była miła odmiana po wielu intensywnych treningach. W sparingach wynik schodzi na dalszy plan, ale wiadomo, że nikt nie lubi przegrywać. Zarówno dla nas jak i dla lublinian było to bardzo pożyteczne spotkanie, które pokazało, gdzie jest najwięcej błędów. Przed nami dalsza praca nad budowaniem formy i już za kilka dni kolejny mecz towarzyski, tym razem we Włocławku” – powiedział Grzegorz Kamiński, najlepszy strzelec Legii Warszawa w meczu ze Startem Lublin.

Kolejny sparing legioniści rozegrają w piątek, 26 sierpnia we Włocławku, gdzie ich rywalem będzie tamtejszy Anwil.

Kwarty: 11-32, 27-12, 24-21, 18-13

Legia: Kamiński 18, McCallum 15, Leslie 14, Groselle 10, Wyka 8, Marble 8, Sadowski 4, Kołakowski 3, Koszarek -, Śliwiński -, Kornacki -

Start: Młynarski 20, Krasuski 14, Melvin 13, Dziemba 10, Dorsey-Walker 9, Walda 4, Szymański 4, Pelczar 2, Kępka 2, Grzesiak 0