Tomasz Bartnik zdobył brązowy medal MŚ w drużynie męskiej w konkurencji karabin 300m leżąc
REKLAMA

Strzelectwo

Czwarty medal Bartnika na MŚ!

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zawodnik sekcji strzeleckiej Legii, Tomasz Bartnik nie zwalnia tempa - w czwartek około godziny 10:00, legionista zdobył czwarty medal podczas trwających Mistrzostw Świata w Kairze. Tym razem po wczorajszym udanym, indywidualnym występie w konkurencji karabinu leżąc z 300 metrów (legionista zdobył srebrny medal), nadarzyła się szansa, by Polacy w drużynie, w tej samej konkurencji powalczyli o brąz.

Nasz zespół z składzie Tomasz Bartnik (Legia), Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) i Daniel Romańczyk (Klub Strzelecki Agat) zmierzył się w meczu o brąz z Austriakami, którzy wystąpili w składzie: Alexander Schmirl, Patrick Diem i Bernhard Pickl. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o końcowym sukcesie zdecydowała ostatnia, piętnasta seria, wygrana przez Polaków, dzięki czemu całą rywalizację zwyciężyliśmy 16-14. Tomasz Bartnik zdobył tym samym brązowy medal - czwarty podczas tych mistrzostw.

W konkurencji karabin leżąc 300m Mix, Tomasz Bartnik wraz z Paulą Wrońską zajęli 9. miejsce w kwalifikacjach, z wynikiem 586 pkt. i nie awansowali do finałowej ósemki.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.