Emilia Babska ze złotym medalem Mistrzostw Świata
REKLAMA

Strzelectwo

Emilia Babska mistrzynią świata osób niepełnosprawnych!

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dwoje zawodników sekcji strzeleckiej Legii bierze udział w Mistrzostwach Świata w strzelectwie osób niepełnosprawnych. Emilia Babska w sobotę zaprezentowała się fenomenalnie w konkurencji R8, karabinu 50m 3 postawy kobiet. Legionistka, która już wcześniej zapewniła sobie kwalifikację na drugie z kolei Paraigrzyska Olimpijskie, zdobyła złoty medal w tej właśnie konkurencji. Emilia w porannych kwalifikacjach zajęła miejsce piąte, a wynik przez nią uzyskany - 1150 punktów, to nowy rekord Polski. Po południu nasza zawodniczka nie miała sobie równych i zdobyła złoto w konkurencji R8. Srebro zdobyła Iryna Shchetnik (Ukraina), brąz Veronika Vadovicova (Słowacja).

Legionistka zajęła 4. miejsce w konkurencji R2 - karabinie pneumatycznym stojąc. Z kolei w R3 (karabinie pneumatycznym leżąc) z wynikiem 631.1 pkt. zajęła 18. miejsce. Marek Dobrowolski zajął miejsce 20. z wynikiem 630.2 pkt. Dobrowolski w konkurencji R7 (karabin 3 postawy) zajął miejsce 11., a wynik który uzyskał - 1139 pkt. to nowy rekord Polski w tej konkurencji.

W konkurencji R10 - karabin pneumatyczny Mix, Emilia Babska i Marek Dobrowolski zajęli 5. miejsce.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.