REKLAMA

Rugby kobiet

Występy legionistek w World Rugby Sevens w Tuluzie

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kobieca reprezentacja Polski w rugby wzięła udział w finałowym turnieju World Rugby Sevens Series w Tuluzie, w którym zajęła miejsce 11. W naszej kadrze ponownie wystąpiły dwie legionistki - Tamara Czumer-Iwin i Ilona Zaiszliuk.

W pierwszym meczu Polki przegrały 0-50 z Nową Zelandią, w drugim z Kanadą 7-35. W drugim spotkaniu bardzo dobrze zaprezentowała się Zaiszliuk, która najpierw znakomicie zachowała się w obronie, a potem przebiegła niemal pół boiska, przykładając piłkę za linią punktową. W ostatnim meczu fazy grupowej, Polki przegrały z USA 0-31.

W rywalizacji o miejsca 9-12, nasza reprezentacja przegrała 7-41 z Hiszpanią. Na koniec zmagań biało-czerwone pokonały Brazylię 19-7.

Przed naszą kobiecą reprezentacją dwa turnieje w ramach Mistrzostw Europy (9-11 czerwca w Algarve i 7-9 lipca w Hamburgu) oraz start w Igrzyskach Europejskich w Krakowie w dniach 25-27 czerwca.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.