Legia Warszawa sezon 2022/23 - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Siatkówka

Siatkarska Legia nie wystartuje w rozgrywkach?

Woytek, źródło: Legionisci.com

PZPS ogłosił terminarz rozgrywek 2. ligi siatkarzy na sezon 2023/2024. Nie ma w nim Legii Warszawa, która po spadku z 1. ligi, powinna uczestniczyć w rozgrywkach o klasę niżej. Jest za to zespół pod nazwą MUKS Wojskowi Warszawa. W ostatnich latach to właśnie stowarzyszenie MUKS Wojskowi prowadziło Sekcję Siatkówki Legii Warszawa.

O problemach finansowych sekcji i niepewnej przyszłości drużyny pisaliśmy szeroko już w kwietniu. Mimo wielokrotnych prób kontaktu, władze sekcji do dziś chcą udzielić komentarza na temat aktualnej sytuacji.Z naszych informacji wynika, że po zakończeniu ubiegłego sezonu drużyna całkowicie się rozpadła, odszedł także trener. Zespół zgłoszony do rozgrywek będzie składał się w zasadzie z samych juniorów, a problemy finansowe jak były, tak nadal są. Rok temu o tej porze znany był już skład, a sekcja aktywnie funkcjonowała w mediach społecznościowych. Teraz nie dzieje się nic. Nowy sezon startuje 30 września. Wszystko wskazuje na to, że bez znalezienia odpowiedniego finansowania, nie ma szans na kontynuowanie siatkówki w stolicy pod nazwą Legia.

Centrum informacji o siatkarskiej Legii -> legionisci.com/siatka

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.