Katarzyna Dębska (pierwsza z lewej) - wicemistrzyni Świata U-22

Pięciobój

Dębska wicemistrzynią świata, srebro Karbownik w drużynie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Druskiennikach na Litwie odbyły się mistrzostwa Świata do lat 22 w pięcioboju nowoczesnym, w którym wzięły udział dwie zawodniczki Legii Warszawa. Srebrny medal wywalczyła Katarzyna Dębska, która już w kwalifikacjach pokazała bardzo wysoką dyspozycję.

W sobotę w finale, Dębska zaczęła od 13. pozycji w turnieju szermierczym (20 wygranych), szóstego miejsca na torze przeszkód (00:49.72 min.) i 17. wyniku w pływaniu (2:20.53 min.). Po trzech konkurencjach legionistka była trzecia, a na prowadzeniu była inna legionistka - Małgorzata Karbownik, która uzyskała drugi rezultat w pływaniu (2:11.12 min.) na 200 metrów stylem dowolnym, poprawiając swój wynik z eliminacji aż o 8 sekund.

W biegu ze strzelaniem Dębska miała olbrzymie szanse na złoto. Po ostatniej rundzie opuściła strzelnicę jako pierwsza i rozpoczęła ostatnich 600 metrów biegu kilka sekund przed Niemką, Josefine Unterberger. Unterberger zaatakowała naszą reprezentantkę na 200 metrów przed metą i zbudowała bezpieczną przewagę, której nie oddala aż do mety. Legionistka finiszowała 5 sekund za Niemką, uzyskując najlepszy wynik biegu ze strzelaniem (11:13.44 min.), o sekundę lepszy od Niemki.

Małgorzata Karbownik przez słabszy występ w ostatniej, łączonej konkurencji (32. rezultat, 13:00.67 min.), druga nasza zawodniczka zakończyła rywalizację na miejscu 13.

Srebrny medal w rywalizacji drużynowej zdobyły Polki w składzie: Katarzyna Dębska, Małgorzata Karbownik i Adrianna Kapała (łącznie 4007 pkt.). Zwyciężyły Egipcjanki (4070 pkt.).

Ostatniego dnia zawodów, w rywalizacji sztafet mieszanych, Katarzyna Dębska wraz z Łukaszem Zawadą zajęli miejsce 5. z wynikiem 1307 pkt.